ROAD WIDENER, OFSET ÇALIŞMALARINI GÜVENLİ HALE GETİRİYOR

OPERATÖR KABİNİNİN YAN TARAFINA YERLEŞTİRİLMİŞ ‘OFSET TİTREŞİMLİ SİLİNDİR’ ATAŞMANI PİYASAYA SÜREN ROAD WIDENER GELİŞTİRDİĞİ BU ATAŞMAN İLE YOL KENARINDAKİ SIKIŞTIRMA İŞLERİNDE ANA MAKİNENİN DEVRİLME RİSKİNİ AZALTARAK OPERATÖR GÜVENLİĞİNİ SAĞLAMAYA YARDIMCI OLUYOR.

‘Sektörde bir ilk’ olarak tanımlanan Road Widener tarafından pazara sunulan Ofset Titreşimli Silindir ataşman, eğimli banketler, hendekler ve diğer yol kenarındaki alanlarda sıkıştırma işini yaparken ana makinenin devrilme riskini azaltarak operatör güvenliğini sağlamaya yardımcı oluyor. Road Widener yetkilileri, silindirin birçok yükleyici modeline uyumlu olduğunu aktarırken, greyder, kompakt paletli yükleyici ve nokta dönüşlü yükleyicide de kullanabileceğini söyledi.

“KAZA RİSKİ AZALTILAN İŞ, HIZLI BİR ŞEKİLDE TAMAMLANABİLİYOR”

Ofset Titreşimli Silindirin uygulama alanlarında güvenli iş yapma imkanı verdiğini aktaran Road Widener’ın Başkanı Lynn Marsh, “Yan ofsetleri yaparken devrilme riski bulunuyor. Bu zorluğun üstesinden gelmek için çok az seçenek vardı. Ofset Titreşimli Silindir ile uygulanabilir bir alternatif sunarak müteahhitlerin projelerini kaza riski olmadan hızlı ve verimli bir şekilde tamamlamasına olanak sağlıyoruz” dedi.

3 METREDEN ERİŞİM İMKANI

Taş, asfalt, çakıl ve üst toprak gibi malzemeleri sıkıştırmak için uygun olan ataşman 3 m erişime sahip. Dakikada 2.500 ila 3.500 titreşim sunan ve 30 dereceye kadar dönebilen ataşman, 0.7, 1 veya 1.1 m genişliğinde tamburlar ile donatılabiliyor.

Ofset Titreşimli Silindir ataşman, ana makinenin motoru tarafından çalıştırılıyor ve makinenin hidroliğine bağlantı yoluyla tam olarak uyum sağlıyor.

Üretilen bu ataşman, kendinden tahrikli silindirlere kıyasla yüzde 90 daha az bakım ihtiyacına sahip. Road Widener’e göre bu ataşman, yol ekiplerinin daha geniş bir proje yelpazesini üstlenmesine olanak sağlayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top