Başkan Büyükkılıç: “Trompet modeli katlı kavşak projemizde çalışmalar sürüyor”

Kayseri’de ulaşım alanındaki önemli yatırımlarından biri olan Fatih Sultan Mehmet Bulvarı-15 Temmuz Bulvarı Katlı Kavşağı projesinde çalışmaların devam ettiğini belirten Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, trompet modeli projenin tamamlandığında, bölgenin güvenlik ve konforunu artıracağını söyledi.

Kent merkezi ve kırsalda yollardan toplu ulaşım sistemine ve Kayseri genelinde ulaşım ağının geliştirilmesine özel önem veren Büyükşehir Belediyesi Organize Sanayi Bölgesi’ne ulaşımda önemli bir güzergah olan Fatih Sultan Mehmet Bulvarı’nı 15 Temmuz Bulvarı’na bağlayacak projede çalışmalar sürüyor.

Dr. Memduh BÜYÜKKILIÇ – Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı

Projede çalışmalara devam ediliyor

Fatih Sultan Mehmet Bulvarı-15 Temmuz Bulvarı Katlı Kavşağı projesi hakkında bilgiler veren Dr. Memduh Büyükkılıç, “Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ekiplerimizin yürüttüğü trompet kavşak modeliyle hizmete girecek projede; yol, kavşak düzenleme ve deplase çalışmaları ilerliyor. Çalışma kapsamında ana kavşak noktasında istinat duvarları inşa edilirken dolgu işlemleri de sürdürülüyor. Fatih Sultan Mehmet Bulvarı’nda devam eden çalışmalar nedeniyle, Organize Sanayi Bölgesi’nden şehir merkezine gidiş yönünde, çalışma yapılan bölgede trafik tek şerit halinde ilerliyor” ifadelerini kullandı.

“Trafik yoğunluğunun önüne geçilecek”

Kayseri Büyükşehir Belediyesi olarak amaçlarının, sağlıklı, şehrin omurgasını koruyan ve en güzel şekilde konforu sağlayan ulaşım ağını oluşturmak olduğunu söyleyen Büyükkılıç, “Fatih Sultan Mehmet Bulvarı üzerinde devam eden çalışmalar tamamlandığında organize sanayiye ulaşımda önemli bir güzergah olan bulvar, 15 Temmuz Bulvarı’na bağlanmış olacak. Bu bağlantıyla da Organize Sanayi Bölgesi’nden Hacılar, Hisarcık yolu ve Talas’a kadar uzun bir yol ağı birbirine bağlanarak Fatih Sultan Mehmet Bulvarı üzerinde yaşanan trafik yoğunluğunun önüne geçilerek, ulaşım güvenliği ve konforunun artırılması hedefleniyor” açıklamalarında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top