Doka Ringlock’un projelerdeki uyumluluğu, parça maliyetini azaltıyor

Dünya genelinde çok sayıda taahhüt projesine çözüm sunan Doka Kalıp İskele, Ringlock, ‘Çalışma İskelesi Sistemi’ ile projelerin verimli olmasını sağlarken, güvenliği de ön planda tutuyor. Ringlock, daha az sayıda farklı üründen oluşması nedeniyle kurulum ve sökümde büyük kolaylık sunarak, şantiyedeki işlerin daha hızlı ve ekonomik bir şekilde ilerlemesini sağlıyor.

 Türkiye’deki ürün çeşitliliğini artırmaya devam eden Doka Kalıp İskele, bir çalışma iskelesi ile birden çok uygulama yapabilmeyi destekleyen Ringlock ‘Çalışma İskelesi Sistemi’nin, daha az sayıda farklı üründen oluşmasıyla projelerde kurulum ve sökümde büyük kolaylık sağlıyor. Malzemesinin %80’inin tekrar kullanılabilir özellikte olduğu Ringlock Çalışma İskelesi Sistemi, çok doğrultulu disk kilitlemesine dayanılarak tasarlandı. Malzeme kalitesiyle uzun süre dayanıklılık sağlayan Ringlock, mümkün olan en düşük bakımla dayanıklılık sunan yüksek dayanımlı çelik, otomatik kaynak ve kaplama olarak sıcak daldırmalı galvanizasyon kullanılarak imal edildi.

Ringlock, güçlü bağlantı elemanlarıyla ağır yükleri güvenle taşıyor

Flanşlı sistem kilitli disk tertibatı, mekanizmasına dayanan tasarım Ringlock’un, ağır endüstriyel ve inşaat mühendisliği uygulamalarında verimli çalışmasına imkan tanıyor. Ringlock Çalışma İskele Sistemi’ndeki, sekize kadar bileşeni kamayla kenetleyip sabitleyen diskler, standart dikmelerde 50 santimetrede bir kaynaklanmış yapıya sahip. Yatay ve çapraz elemanların uçlarında sabit olarak bulunan kamalar, delikli diske tam olarak geçerek yüksek yük taşıma kapasiteli sert birleşim noktalarını sağlama alıyorlar. Disk deliklerinin biçimlendirilme yöntemi nedeniyle standart dikmeler ile yatay ve çapraz elemanlar, neredeyse her açıda birleştirilip sabitlenebiliyorlar.

Son kullanıcı deneyimi artırılıyor

Ringlock Çalışma İskelesi Sistemi’nde, normalde 73 santimetreden 307 santimetreye kadar değişen uzunluklarda 32 santimetre genişliğinde çelik platformlar kullanılıyor. Bununla beraber sistemin; alüminyum, karma alüminyum ve plywood platformlar, çelik veya alüminyum merdivenler gibi başka seçenekleri de bulunuyor. Ringlock Çalışma İskelesi Sistemi bileşenleri, boyut ve kullanım bilgileriyle son kullanıcı deneyimini arttıran özelleştirilmiş işaretlerle geliyor.

Ayak başına 5.8 ton yük kapasitesi

Yatay ve çapraz elemanların ve diğer bileşenlerin birleştirilmesine göre farklı olasılıklara imkan tanıyan delikli diskler, Ringlock Çalışma İskelesi Sistemi’ne sürekli geometrik iyileştirmeler için üstün esneklik sağlıyor. Ringlock Çalışma İskelesi Sistemi’nin ayak başına 5.8 tona kadar yüksek yük taşıma kapasitesi destekleme ve çeşitli çalışma iskeleleri boyunca çözümlere ulaşmak için iskele uygulamalarının geniş bir aralığına izin veriyor.

Çok yönlü güvenlik

Güvenlik kemeri sabitlenmesi için test edilmiş bağlama noktaları Ringlock Çalışma İskelesi Sistemi’nin kurulum ve söküm aşamasında güvenliğini artırıcı unsurları arasında bulunuyor. Her 50 santimetrede bir korkulukların eklenmesi ve alt korkulukların tüm çevreyi sarması sayesinde Ringlock Çalışma İskelesi Sistemi’nin son kullanıcıları için güvenliği arttırıyor. Ringlock sistemi tüm bileşenleriyle Avrupa EN 12 810-1 çalışma iskelesi kurma standardına uyumlu şekilde çalışmalarda yerini alıyor.

Kolay kurulum

Ringlock Çalışma İskelesi Sistemi, sadece bir kişinin güvenlikle iskeleyi yukarı doğru kurulmasına izin veren taban elemanlarını kullanıyor. İlk seviye bir kez yerleştirildiğinde, başka bir tesviyeye ihtiyaç duyulmuyor. Yatay elemanları birleştirmek için önceden yerleştirilmiş açılarda kamalarla kenetlenmiş bağlantılar ve dikmelere yüklemek için sabit geçme bağlantıları, Ringlock Çalışma İskelesi Sistemi’ne yüksek kurulum hızı sağlıyor. Konfigürasyona bakılmaksızın, öğrenme zamanını azaltan ve işçinin performansını arttıran kurulumda iş akışı her zaman aynı verimlilikte devam ediyor.

 Parça uyumluluğu ekipman yatırım maliyetini azaltıyor

Ringlock Çalışma İskelesi Sistemi bileşenlerinin %80’i bir uygulamadan diğerine tekrar kullanılabildiğinden, ekipman yatırımını azaltıyor. Geleneksel iskelelerin zaman alıcı vidalı birleşimlerinin yerine, bağlantı aşaması basit ve kullanıcı dostu olduğundan, işgücünden tasarruf sağlıyor. Aynı zamanda taşınma ve çerçeve iskele sistemleri ile karşılaştırıldığında depolama için gerekli hacmi azaltıyor. Galvanizlenmiş yüzey ve sökülebilir kamalar gibi bağlantısız bileşenlerin yokluğu, Ringlock Çalışma İskelesi Sistemi’ne daha uzun bir dayanıklılıkta projelerde yer almasına katkı veriyor.

Ringlock Çalışma İskelesi Konfigürasyonları

 • Cephe iskelesi
 • Merdiven kuleleri
 • Hacimli iskeleler
 • Endüstriyel tesis ihtiyaçları
 • Asma iskele sistemleri

Ringlock Çalışma İskelesi Sistemi’nin kullanıldığı projeler

 • Mazıdağı Gübre Fabrikası
 • Cenal Karabiga Termik Santrali
 • Çiftçi Towers
 • İstanbul Havalimanı
 • Turkmenhimiya Gübre Fabrikası
 • Kuzey Marmara Otoyolu
 • Doha Green Line
 • Lusail Iconic Stadium
 • Tufanbeyli Termik Santral

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top