Elibol Asfalt Makinaları Kurucusu Müfit Elibol: “Müşterilerimize en iyi çözümü sunmak için üretim ve hizmetlerimize devam ediyoruz”

Türkiye’nin asfalt sektöründeki önemli firmaları arasında yer alan Elibol Asfalt Makinaları, üretimini yaptığı asfalt plentleri ve kaliteli satış sonrası hizmetleriyle faaliyetlerini başarıyla yürütüyor. Firma olarak daha kaliteli ve daha ekonomik üretim yapmayı hedeflediklerini belirten Elibol’un Kurucusu Müfit Elibol, “Müşterilerimize en iyi çözüm ortaklığını yapma hedefiyle üretim ve hizmetlerimize devam ediyoruz. Bu doğrultuda pazar ihtiyacını karşılamak için yılda 10 asfalt plent üretimi yapıyoruz ” dedi.

Elibol Asfalt Makinaları, asfalt plenti imalatı, revizyonu ve asfalt makineleri ekipmanları alanında geniş bir yelpazede sektörün ihtiyacını karşılamaya devam ediyor. Toplam 8 bin metrekarelik üretim tesisinde çalışmalarını sürdüren firma, başta KGM, kamu kuruluşları ve özel sektör olmak üzere birçok alana asfalt plent çözümü sunmanın yanında, taahhüt işlerindeki profesyonelliğiyle sektördeki ilk tercihler arasında yer alıyor. Yol Teknolojileri olarak Elibol Asfalt Makinaları’nın kurucusu Müfit Elibol ile görüştük ve firmanın sektöre sunduğu katkılar hakkında konuştuk.

Sektör tecrübesi Elibol markasıyla devam ediyor

Uzun yıllardır asfalt sektörünün her aşamasında bulunduğundan bahseden Elibol Asfalt Makinaları Kurucusu Müfit Elibol, “1978 yılında asfalt sektöründe çalışmaya başladım. 1984 te ilk firmamızı kurdum. 1993’e kadar olan zamanda asfalt bitüm depo tankları ve araç üstü ekipmanların üretimini gerçekleştirdim. 1993 yılından bu zamana kadar taahhüt işleri yaparak karayolları, belediyeler ve özel sektöre yönelik asfalt plenti ve ekipmanları üretmeye karar verdik. 2006 yılında Elibol Asfalt Makinaları’nı kurarak bu alanda faaliyetlerimize devam ediyoruz” sözlerini kaydetti.

“Yılda 10 asfalt plentinin üretimini yapıyoruz”

Elibol Asfalt Makinaları, Ankara merkezli yönetim ve üretim aşamalarını gerçekleştirerek başta Türkiye olmak üzere yurt dışı pazarlarına hizmet ve ürün çözümü sağlıyor. Elibol’un üretim tesisi ve yıllık kapasitesi hakkında konuşmalarına devam eden Müfit Elibol, “Ankara Kahramankazan’daki Keresteciler Sanayi Sitesi’nde 4200 metrekare ve 3800 metre kare büyüklükte 2 fabrikada hizmet veriyoruz. Çalışmalarımızı 4 beyaz yakalı, iş akışına göre 30-60 mavi yakalı personel ile devam ediyoruz. Fabrikalarımızın birisinde talaşlı imalat, kesim-büküm yaparken diğerinde ise imalat sürecini gerçekleştiriyoruz. Fabrikalarımızda yıllık olarak çeşitli kapasitelerdeki 10 asfalt plentinin üretimini yapıyoruz. Ayrıca bu üretim sürecimizin yanında taahhüt işlerimizi de sürdürüyoruz” ifadelerini kullandı.

 Projeye ve talebe göre özel üretim

Müfit Elibol, “Çalışmalarımızı, kamu ve özel kuruluşlardan gelen talep ve projeler bazında titizlikle gerçekleştiriyoruz. Talep ve projeler çalışabileceğimiz uygunluktaysa bu projeleri onaylayarak projeye göre özel üretim planını hayata geçiriyoruz” sözlerini kaydederek çalışma alanları hakkında konuşmasına devam etti: “Elibol asfalt olarak ağırlıklı olarak Karayolları Genel Müdürlüğü, belediyeler ve özel sektöre hizmet veriyoruz. Çalıştığımız firmalar içerisinde en fazla payı yüzde 80 ile KGM alıyor.”

“Elibol olarak pazarda sıklıkla tercih ediliyoruz”

Yol çalışmalarında asfalt serimi aşaması ne kadar önemliyse, serilen bitüm malzemenin kalitesi de bir o kadar önemli oluyor. Bitümün kalitesi için kullanılan asfalt plent tesisi önemli bir aşamada bulunuyor. Bu doğrultuda Elibol’un pazardaki önemine dikkat çeken Müfit Elibol, “Türkiye’de çok fazla yerli asfalt plenti üretici firması bulunmadığından, iç pazarın asfalt plent üretim makinesi ihtiyacı yeterli düzeyde karşılanamıyor. Elibol Asfalt Makinaları olarak tecrübe ve bilgi birikimimizi müşterilerimize daha iyi açıklayarak, olası problemlere daha ekonomik ve daha kısa zamanda çözüm sunduğumuz için pazarda, sıklıkla tercih ediliyoruz. Bunun yanında satış sonrası teknik desteğimiz ise müşterilerimize güven verdiği için marka bağlılığımız organik bir şekilde artarak devam ediyor. Elibol Asfalt Makinaları olarak daha kaliteli daha ekonomik üretim yaparak müşterilerimizin talepleri doğrultusunda onlara nasıl hizmet veririz? Sorusuna en iyi şekilde yanıt vermek hizmet politikamızın temelini oluşturuyor” dedi.

“2022’de hedeflerimizi gerçekleştireceğimizi ön görüyoruz”

Elibol’un Türkiye pazarının yanında dünya da birçok ülkeye ihracat yaptığını ve bu ihracatın ağırlıklı olarak Arap ülkeleri ve Türki Cumhuriyetlere olduğunu söyleyen Müfit Elibol, “Asfalt makinelerinde pazar payımız ağırlıklı olarak asfalt plenti üretiminden oluşuyor. Asfalt üretiminde geçmişten gelen tecrübemiz ve kalifiye personellerimizin bu alandaki başarısı, üretime başarılı bir şekilde devam etmemizi sağlıyor. Üretim hedeflerimizi aylık ve yıllık olarak belirliyoruz. Bu doğrultuda 2022 yılına da hedeflerimiz doğrultusunda başlamıştık. Talebe göre plent kapasitelerini göz önünde bulundurarak bu yıl için 8 adet plent üretimini hedef belirledik. Bu hedefin 4 adedini yılın ilk 6 ayında gerçekleştirdik. 2022’nin kalan son 6 ayında da hedeflerimizi gerçekleştireceğimizi ön görüyoruz. Bu hedeflerimiz doğrultusunda KGM’den aldığımız taahhüt işlerini de tamamlayarak bu yılı başarılı bir şekilde tamamlamak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top