YENİLENEN ÖZELLİKLERİ İLE VCF400 ÇATLAK DOLGU MAKİNESİ

VİMPO, YENİ YILA MEVCUT ÜRÜNÜ VİMPO VCF400 ÇATLAK DOLGU MAKİNESİNİ GELİŞTİREREK GİRDİ. VCF400 İLE YOL, KÖPRÜ VE VİYADÜKLERDE OLUŞAN ÇATLAKLARI GİDERMESİNİN YANI SIRA, OLUŞABİLECEK DAHA BÜYÜK HASARLARIN ÖNÜNE GEÇEREK, BAKIM MALİYETLERİNİ DÜŞÜRÜYOR

Yol sektörünün en önemli yerli üreticilerinden biri olan Vimpo, 2020 yılına hızlı bir giriş yaptı. Ar-Ge çalışmalarına oldukça önem veren firma 2011 yılında piyasaya sürdüğü VCF400 Çatlak Dolgu Makinesini geliştirerek yeni hali ile müşterilerinin beğenisine sundu. Makinenin bir çok önemli avantajı olduğunu ifade eden Vimpo Yönetim Kurulu Üyesi Doğukan Gezinir, VCF400 Çatlak Dolgu Makinesini Yol Teknolojileri Dergisine anlattı.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Makinenin teknik özellikleri hakkında bilgi veren Doğukan Gezinir, “VCF400 Çatlak Dolgu Makinesi 400 litre tank hacmine sahip, çekilir tip olarak tasarlanmış dizel motor tahrikli bir yol bakım onarım makinesidir. VCF400 ile asfalt zeminlerdeki derz ve çatlakların özel bir mastic asfalt ile doldurulması işlemi yapılır. 29 Hp dizel motor tahriki ve özel olarak tasarlanmış hidrolik ekipmanları sayesinde dışarıdan herhangi bir ek güç kaynağı gerekmeksizin aracın bütün kontrolleri yapılabilmektedir” dedi. VCF400’de bulunan kızgın yağ ısıtma sistemi, elektronik olarak güvenle kontrol edilebilmenin yanı sıra bütün tesisatın ve pompa gibi hassas parçaların ısıtılmasını da sağladığını belirten Gezinir, “Karıştırma, sirkülasyon, ısıtma ve dolgu işlemlerinin tamamen elektronik olarak kontrol edilmesi kullanıcı dostu bir ürün olmasını sağlıyor. Ve tabi ki ürünümüzün en özel noktalarından biri dolgu tabancasının ve tesisatının elektrik ısıtmalı olması böylece sürekli olarak en iyi kalitede dolgunun yapılması. Aynı zamanda dolgu tabancasına konumlandırılmış elektronik tetik vasıtası ve 1,8 m3 debili Vimpo marka helis dişli pompa ile kusursuz ve verimli bir dolgu elde edilmektedir” şeklinde belirtti.

Vimpo Yönetim Kurulu Üyesi Doğukan Gezinir

ZEMİNİN KALİTESİNİ VE ÖMRÜNÜ UZATIR”

VCF400 Çatlak Dolgu Makinesinin zemin kalitesini arttırdığını ve ömrünün uzattığını belirten Gezinir, “Zemini asfalt olan; otoyollarda, köprülerde, viyadüklerde, şehir içi yollarda, havalimanlarında kullanılabilmektedir. Asfalt zeminlerdeki birleşme noktalarında bulunan derzlerin doldurularak yapılan zeminin kalitesini ve ömrünü uzatmaktadır. Aynı zamanda bir süre sonra çevresel etkilerle çatlayan yollardaki çatlakların da kapatılması sağlanarak buralardaki yol konforunun bozulması önlüyor ve hasarın artmasını engelliyor” dedi.

OPERATÖR KULLANIM KOLAYLIĞI VE DÜŞÜK BAKIM MALİYETLERİ

VCF400 Çatlak Dolgu Makinesini çekilir tip üretilmesi sayesinde otoyol ve havalimanları gibi geniş alanlarda kullanılabilmesinin yanı sıra aynı zamanda şehir ve mahalle içlerindeki dar yollarda da kullanılabildiğinin altını çizen Gezinir, “Kompakt yapısının yanı sıra kolay kontrol kumandası ve rahat erişebilir alanlarıyla aynı zamanda kullanıcı dostu bir ürün olması için tasarlandı. Tasarımlarımızda operator kullanım kolaylığı ve düşük bakım giderleri göz önüne aldığımız en önemli detaylardan” şeklinde konuştu. Isıtma, dolgu ve sirkülasyon gibi sistemleri güç verimli tasarlarken kullanıcı dostu olmasıyla zamandan ve işçiliktende fayda sağlamış olduklarını ifade eden Gezinir, “En önemlisi kullanıcısına daha güvenli, daha hızlı ve bakımı çok daha rahat bir sistem sunuyoruz” ifadelerini kullandı.

VCF400 Çatlak Dolgu Makinesi’nin bakım maliyetlerini oldukça düşürdüğünü belirten Gezinir, “Bu konuda hem önleyici uygulama hem de onarım uygulamasında görebiliriz. Önleyici olarak banket ve refuj gibi asfaltın birleşme noktalına uygulama yapılırken kullanıldığında yağmur ve kar gibi etkenlerin asfaltın temeline inmesini engelleyip bu noktalardaki deformasyonun uzun yıllar yaşanmamasını sağlamaktadır” dedi. Gezinir sözlerine şu şekilde devam etti: “Yine aynı şekilde onarım uygulamasında yollardaki çatlaklar erken müdahale ile VCF400 kullanılarak doldurulduğunda bu çatlakların çok daha büyümesine ve ya çökmesine engel olmaktadır. Böylece sürüş komforunu bozulmadan asfaltın tamamen kaybedilmesinin önüne geçilerek her yıl yüzbinlerce lira tasarruf sağlanmaktadır.”

MÜŞTERİ PORTFOLYOSU

Makinenin hitap ettiği müşteri portfolyosu hakkında bilgi veren Gezinir “Kısaca zemini asfalt olan bütün uygulamalar diyebiliriz. Yurt içinde ve dışında Belediyeler, Karayolları Genel Müdürlükleri, İl Özel İdareler, Özel Müteahhitler, hava meydanları işletmeleri bu ürünün kullanıcıları arasında” şeklinde ifade etti.

YENİLENEN VCF400’ÜN İLK SATIŞI İSTANBUL YENİ HAVALİMANI PROJESİNE

VCF400’ün ilk modelleri Türkiye’de 2 il belediyesinde, Köprü ve Viyadükler üzerine çalışan bir müteahhit firmaya aynı zamanda Portekiz’e, Ukrayna’ya, ve Fas’a İhracatlarını gerçekleştirdi. VCF400 2020 tamamen yenilenen modeli ise ilk satışıda son yılların en önemli projelerinden biri olan İstanbul Yeni Havalimanı’a yapıldı. Vimpo ulusal ve uluslararası alanda edindiği başarıları ile VCF400’ünde ilk yıl 5 ülkeye daha ihracatını yaparak global sektördeki yerini arttırmayı hedefliyor.

VCF400 NEDEN TERCİH EDİLMELİ?

VCF400 Çatlak Dolgu Makinesinin teknolojik ve kullanım avantajlarının yanı sıra müşterileri için ürün kalitesi ve satış sırasında ki desteği ile de yanında olduklarının altını çizen Gezinir, “Satış sonrası hizmetlerin de ne kadar önemli olduğunun farkındayız. Bu sebeple yurt içinde hızlı ve ekonomik servis hizmetleri sunarken yurt dışında da bayiliklerimiz vasıtasıyla müşterilerimize her an servis desteğine ulaşabilmektedir” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top