BİTÜM İŞLEME VE STOKLAMA SİSTEMLERİ

57.000M² ALANLIK MODERN TESİSE SAHİP OLAN, YILDA 200.000 TON BİTÜM İŞLEME VE STOKLAMA İŞİ YAPAN RPE BIOTUM LLC FİRMASI İLE RUSYADA YAPTIĞIMIZ PROJEYİ BAŞARILI BİR ŞEKİLDE GERÇEKLEŞTİRMİŞ BULUNMAKTAYIZ. PROJENİN ANA AMACI; MÜŞTERİ İSTEKLERİNE GÖRE FARKLI TİP BİTÜMLÜ MALZEMELERİN SİSTEME ÜRETİMİDİR. BU MALZEMELER 3 ANA GRUPTAN OLUŞUR: MODİFİYELİ BİTÜM, BİTÜM EMÜLSİYONU VE MASTİK.

Ham maddenin ve mamüllerin; stoklanması, işlenmesi, paketlenmesi ve transferi için gerekli olan tüm ekipmanlar tarafımızdan sağlanmış olup toplam proje maliyeti 3.000.000€ civarındadır.

Tesis üç temel istasyondan oluşmaktadır.

STOKLAMA

Ham bitüm, vagon veya relay tankerler ile gelmektedir.

Vagonlardaki ham bitümün boşaltımı için gerekli olan ısıyı buhar kazanı sağlar ve pompaların yardımıyla bitüm, sisteme transfer edilir. Eritilen bitüm, uzun süreli stoklamalar için 2×3.000m³’lük bitüm tanklarında bekletilmektedir. Bunun yanı sıra relay tankerle gelen bitüm, kızgın yağ ısıtmalı havuzlara boşaltılabilir.

ÜRETİM

Üretim kısmı üç aşamadan oluşmaktadır.

Bitüm Emülsiyon Plenti – emulFALT: Projede yer alan emulFALT15 Bitüm Emülsiyon Plenti, yüksek verimliliği ve güvenilirliği ile müşterimizin yüksek kapasitede ve kesintisiz olarak, kaliteli anyonik ve katyonik bitüm emülsiyonları üretmesini sağlar.  Ek olarak plentin mevcut opsiyonları sayesinde modifiyeli emülsiyon üretimi de yapılabilmektedir. Bu zorlayıcı talepleri karşılamak ancak plentlerimizde kullandığımız yüksek kaliteli malzeme/bileşenler ve hiç ödün vermediğimiz sıkı kalite kontrolü ile mümkündür.

Polimer Modifiye Bitüm Plenti – modiFALT: modiFALT PMB Plenti, granül polimer katkıları (SBS) ile bitümün modifikasyonu için özel olarak tasarlanmış olup 160kW’lık yüksek kesme kapasiteli değirmen sayesinde yüksek kalitede PMB üretimine olanak tanır. Otomatik polimer sisteminin yanı sıra toz malzeme dozajlama (sülfür) ve farklı sıvı dozajlama sistemleri de bulunmaktadır. Ayrıca mevcut PMB Plenti, lastik kırpığı ile bitüm modifikasyonuna da uygun olmakla beraber, market talebine göre üretim yapabilmektedir.

Mastik Üretim Tankı – masticFALT: Temel olarak esnek ve suya dayanıklı özelliğe sahip olan mastik; yol çatlak tamiratı dışında ek olarak sığ yapıların, binaların ve ıslak mekanların yalıtımında kullanılmakta olup çeşitli katkı maddelerinin karıştırılmasıyla elde edilen polimerli bitüm karışımlardır. Yüksek motor gücüne sahip karıştırıcılar ve loadcellle (yük hücreleri) donatılmış mastik tankları ile kaliteli mastik üretimi sağlanmaktadır.

Bunun yanı sıra üretim için gerekli malzemenin daha efektif ısıtılması için farklı kapasitelerdeki bitüm tankları, polimer modifiye bitüm tankları ve emülsiyon stok tankları kullanılmaktadır. Sistemdeki tüm tankların loadcelli ve termostatik kontrollü olması, üretimin daha hassas yapılmasını sağlamaktadır. Tüm sistem MARINI’ye ait olan yazılım sayesinde kontrol kabininden otomatik olarak kullanılmaktadır.

PAKETLEME / YÜKLEME

Bitüm ve mamüller (bitüm, PMB, emülsiyon ve mastik), müşterilere sevk edilmek üzere dolum istasyonlarından vagonlara, relay tankerlere veya varillere doldurulmaktadır. İzolasyonda kullanılacak daha küçük kapasitelerdeki ürünlerin paketlenmesi için sahada farklı dolum üniteleri de mevcuttur.

Bu bir advertorial çalışmadır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top