Hamm, ConExpo’da dolu bir program sunacak

Hamm, ConExpo’da yeni ürünlerini tanıtmanın yanında yenilikçi teknolojilerini de duyuracağını duyurdu. Yenilikler içerisinde elektrikli tandem silindirler, kompaktörler, pnömatik lastik silindirler ve pivot yönlendirmeli tandem silindirlerden kendi kendini izleme ve belgeleme için Smart Doc sıkıştırma uygulaması gibi pek çok farklı ürün çeşidi bulunuyor.

Hamm’ın ana odak noktası, HD CompactLine serisindeki elektrikli tandem silindirleridir. Sıfır yerel emisyonla kompakt oldukları ve aynı zamanda son derece sessiz oldukları söylenirken, çalışma ve sıkıştırma parametreleri dizelle çalışan makinelerle aynıdır. Silindirlerin 2023’ün sonundan itibaren satışa sunulması bekleniyor.

Tüm ürünler tek bir platformda bir araya geliyor

Hamm, HC serisi ile 24.251–55.116 lbs (11–25 t) çalışma ağırlığına sahip tüm kompaktörleri tek bir platformda bir araya getiriyor. Motor gücü seviyeleri 85 ile 160 kW arasındadır; emisyonları ilgili bölgesel gerekliliklere uygundur. %20’nin üzerinde daha fazla sırt, yaklaşık %30 daha fazla alan ve daha fazla saklama bölmesi ile Easy Drive kabinleri önemli bir geliştirme sürecine girdi.

Dijitalleşme silindirlerde de yerini aldı

HC serisi kompaktörler “dijitale hazırdır” ve Smart Doc uygulaması da dahil olmak üzere çok çeşitli araçlarda kullanılmaya hazırdır. Hamm’dan yapılan açıklamaya göre şimdiye kadar piyasada bulunan varyantlara ek olarak gelecekte, kayalık zeminde ve zorlu arazide kullanım için özel olarak güçlendirilmiş donanıma sahip CR makinelerinin de olacağını belirtiliyor.

Hamm HP 100i, pazara sunuluyor

Hamm ayrıca bu yılki etkinlikte HP 100i makaslı pnömatik tekerlekli silindir ile bir dünya prömiyeri sunuyor. Silindirin taban ağırlığı 13.228 lbs’dir (6 t) ve farklı balast kitleri kullanılarak 22.046 lbs’ye (10 t) kadar artırılabilir. Ön aksta beş tekerlek ve arka aksta dört tekerlek bulunan yeni pnömatik lastik silindir, 68” (1725 mm) çalışma genişliğine sahiptir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top