BÜYÜK PROJELER DEVAM EDİYOR

İKİZDERE VE SALARHA TÜNELİ CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN KATILIMLARIYLA AÇILACAK

Karaismailoğlu, “ Önümüzdeki günlerde İkizdere Tüneli ve Salarha Tüneli’nin açılışını Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile gerçekleştireceğiz. Bölgedeki büyük projelerimizi bir bir tamamlıyoruz. İnşallah Türkiye’nin her bir noktasında bölgesel kalkınmayı hep birlikte gerçekleştireceğiz” dedi.

Tünel projelerinden bahseden Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı olarak bölgede önemli ve büyük yatırımlarımız var. Bir yandan bu projeleri sürdürüyoruz. Bugün ilk toplantımızı İkizdere tünelinde yaptık. İyidere ile İkizdere arasındaki tünellerimizde artık son aşamadayız. Bu tünelleri önümüzdeki günlerde açmayı planlıyoruz” ifadelerini kulandı.

İYİDEREDEN ERZURUMA ÖNEMLİ BİR KORİDORU BAĞLIYORUZ

Bölgede devam eden tünel inşaatlarının tamamlanmasıyla İyidere’den Erzurum’a kadar önemli bir koridorun tamamlanacağını ifade eden Bakan Karaimsialoğlu, “ Ovit Tüneli’nin ve İkizdere Tünellerinin bitirilmesiyle beraber seyahat uzunluğunda yaklaşık 50 kilometrelik bir kısalma olacak. Bu yol koridorunun İyidere Lojistik Limanı’na bağlanmasıyla kuzeyden güneye lojistik ve ulaşım açısından çok önemli bir koridor bağlanmış olacak” diye konuştu.

SALARHA TÜNELİ SEYEHAT SÜRESİNİ 25 DAKİKA KISALTACAK

Salarha Tüneli’nin, Rize merkez ile Salarha Vadisi’nin arasındaki ulaşım için önemli olduğuna dikkat çeken Bakan Karaismailoğlu, tünelin bir tüpünün geçtiğimiz günlerde açıldığını anımsatarak şu şekilde konuştu:

“ Önümüzdeki günlerde İkizdere Tüneli ve Salarha Tüneli’nin açılışını Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile gerçekleştireceğiz. Salarha Tüneli Rize merkezin Salarha Vadisi’ne ulaşması için çok önemli bir proje. Tünelimiz yolu yaklaşık 9 km kısaltıyor ve seyahat süresinde de yaklaşık 25 dakikalık bir tasarruf sağlıyor.’’

Bakan Karaimsialoğlu, Rize’de ilk olarak İyidere Ayrım İkizdere Yol Yapım Kontrol Şefliğini ziyaret ederek burada brifing aldı. Sonrasında Salarha Tüneli’ndeki çalışmaları inceleyerek burada önemli açıklamalarda bulundu. Akabinde Arhavi Gençlik Merkezi’ni ziyaret eden Bakan Karaismailoğlu burada İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Çevre ve Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile birlikte muhtarlarla bir araya geldi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top