VİMPO KALİTESİNİ NEPALE TAŞIDI

Yol sektörünün en önemli üreticilerinden biri olan Vimpo, kalitesini dünyaya göstermeye devam ediyor. Vimpo, ürettiği VCS5400 mıcır sericisi ile artık Nepal’de. Vimpo VCS5400 mıcır serici 320 beygirlik güçlü motoru ve 4 çeker sistemi ile %12 eğimde bile tam dolu halde serim yapabilirken, özel olarak geliştirilmiş otomasyon sistemi ile yüksek hassasiyet sağlıyor.

 Öncelikle 2020 yılını sorarak başlamak istiyorum. Vimpo 2020 yılını nasıl geçirdi? hedeflerinize ulaşabildiniz mi?

2020 Yılı Dünya ve bölgemiz için her ne kadar zorlayıcı bir yıl olsa da Vimpo olarak yatırımlarımızı arttırarak büyümeye devam ettik. 2020 yılında girişimlerimiz ile birlikte üretim alanımızı 6000 m2 kapalı 3000 m2 açık alana çıkarırken istihdamımızı %50 oranında arttırdık. Yine 2020 yılında üretim kapasitemizin artmasıyla birlikte birçok yeni ürünü ve teknolojiyi müşterilerimize ve uluslararası partnerlerimize sunmuş olduk.

Bu röportajda genel olarak Vimpo VCS 5400 mıcır sericinizin üzerinde durmak istedik. Bu bağlamda makinenin teknik detayları hakkında bilgi verir misiniz?

Vimpo VCS5400 Mıcır Serici 320 beygirlik güçlü motoru ile Kendi Yürür bir Mıcır Serme Makinesidir. Özellikle Sathi kaplama olarak adlandırdığımız yol inşaat tipi için vazgeçilmez bir ürün olan VCS5400 kullanıcısına birçok fayda sağlamaktadır. Güçlü motoru ve 4 çeker sistemi ile en zorlu koşullarda %12 eğimde tam dolu halde serim yapabilirken, Özel olarak geliştirilmiş otomasyon sistemi ile yüksek hassasiyete sahiptir. İş gücü ve malzemeden tasarruf ile kaplanan m2’de artış sağlanması vcs5400 kullanıcılarının özellikle tercih sebebi.

Vimpo Yol Makineleri Genel Müdür Yardımcısı

Vimpo VCS5400 mıcır sericiyi Nepal’e ihraç ettiğinizi duyduk. Teslimatı yaptığınız firma hakkında bilgi verir misiniz? neden Vimpoyu tercih ettiler?

Müşterimiz Ashish Nirman Sewa Pvt. Ltd. Kaligandaki Koridor projesinde güç ve dayanıklılığın kendisi için önemli olduğunu ilk görüşmelerde belirtti. Özellikle VCS5400’ü kendi klasmanında dünyanın en güçlüsü olması, yüksek çekme ve tırmanma kabiliyetleriyle Nepal’in zorlu koşullarına en uygun makine haline getiriyor. Aynı zamanda bütçe ve zamanlamanın en önemli olduğu bu günlerde projenin hızla tamamlanması da en büyük ihtiyaçlardan birisiydi. 8 km/h serim hızı ile 5.4 metre serim yapabilen VCS5400 bu ihtiyacı sağladığı bütün verimlilikler ile birlikte verebilirdi. Bu sebepler ışığında müşterimizin VCS5400’e ve Vimpo’ya olan güveninden dolayı müteşekkiriz.

 

İhracat rakamlarınız hakkında bilgi verir misiniz? Kaç ülkeye ihracat yapıyorsunuz? en çok hangi ülkeye ihracat yaptınız?

Şu an 25’den fazla ülkede Vimpo ürünlerini görmek mümkün. aktif olarak ihracat yaptığımız bölgeler olarak Asya, Kuzey Asya, Kuzey Afrika,  ve Güney Asya diyebiliriz.

En çok tercih edilen ürününüz hangisi? neden bu ürün tercih ediliyor?

Birçok ürünümüz birbiriyle ilişkili ve ortak çalışabiliyor. Sathi Kaplama ve Sıcak Asfalt için geniş bir ürün yelpazemiz var. Müşterilerimiz bu anlamda birçok ürünümüzü aynı anda tercih edebiliyorlar ve bir ürünümüzün diğerinin önüne geçmesi durumu yaşanmıyor. VCS5400 Mıcır Serici maksimum performansını onunla birlikte çalışabilen VAD5400 Oransal Asfalt Distribütörüyle gösterirken, aynı zamanda yere dökülen emülsiyonun VEP-10 Vimpo Bitüm Emülsiyon Tesisinde üretilmesi projenin toplam performansını en üst seviyeye çıkarabilmektedir.

2021 yılı hakkında öngörüleriniz neler? vimpo için nasıl bir yıl olmasını hedefliyorsunuz?

2021 ‘de yine güçlü satış sonrası hizmetlerimiz ile müşterilerimizin ve partnerlerimizin yanında dururken yeni ülkelerde ve pazarlarda yüksek kalite, dayanıklılığı ve inovasyonu simgeleyen logomuzun birçok yeni projede yer alması için çalışmaya devam edeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top