GÜRAN MAKİNA SEKTÖRE KATMA DEĞER SAĞLIYOR

NECATİ GÜRAN TARAFINDAN 1960 YILINDA KURULAN GÜRAN MAKİNA, DÖNEMİN ÖNCÜ MÜMESSİLLİK FİRMALARINDAN BİRİ HALİNE GELDİ. TÜRKİYE’YE GETİRDİĞİ ÜRÜNLER İLE SEKTÖRDE ADINDAN SÖZ ETTİREN FİRMA, ÜRÜNLERİ İLE KATMA DEĞER SAĞLIYOR.

Yol sektörünün önemli firmalarından biri olan Güran Makina, distribütörlüğünü yaptığı Gu tert&Zimmerman ve MFSMiller markaları ile dikkat çekiyor. Ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ilk asfalt plentini tanıtan, getiren ve kurulumunu sağlayan Güran Makina, sonrasında yine öncülüğünü yaptığı kayar kalıplı beton bordür makinelerinin tanıtımını yaptı ve satışlarını gerçekleştirdi. Taş ocaklarında beton ve asfalt agregası üretimi için mobil ve sabit dünyaca ünlü taş kırma plentlerinin satışını da başlatan Güran Makina, inşaat, demir – çelik, geri dönüşüm ve ekolojik çevre sektörüne hizmet eden ürünlerin de satışını gerçekleştiriyor. Necati Güran’ın 1980’li yıllardan itibaren bayrağı devredettiği Harun Güran firmayı sektörün öncülerinden biri haline getirdi.

YOL SEKTÖRÜNDE ÖNCÜ FİRMALAR

Amerika Birleşik Devletleri menşeili olan ve dünya’nın öncü üretici firmalarından olan Guntert&Zimmerman ve MFS-Miller Formless markaları ile iş birliği yapan Güran Makina, sektöre büyük katkı sağlıyor. Güran Makine distribütörlüğünde Türkiye’de faaliyet gösteren Kayar kalıplı finişerler ile beton yollar, sokaklar, ulusal oto yollar, beton kaldırımlar, bordür ve beton bariyerler, havalimanı pistleri, taksi yolları ve apronlar, kanaletler ve hendekler yapılıyor.

 

ULUSLAR ARASI FİRMALARI GÜRAN MAKİNA TEMSİL EDİYOR

Geri Dönüşüm ve ekoloji sektöründe Güran Makina’nın temsil ettiği firmalar ise Kehan Ekoloji, Kiasma Grup ve C.K International’dır. Kehan Ekoloji Çin menşeili olup, dip tarama ve temizleme makineleri, göletlerden çöp toplama makineleri, su bitkileri hasat makineleri, çok fonksiyonlu dip tarama makineleri üretimini gerçekleştirmektedir. C.K International ise İngiliz menşeili olup; atık dönüştürme makineleri ve malzemeleri (karton, plastik, lastik, metal ve alüminyum, kentsel ve endüstriyel kati atiklar, mahrem atiklar) ve atık balyalama makinelerinin üretimini yapmaktadır. Kiasma Grup İtalyan menşeili firma olup; solar sistemli yüzer dubalar, büyük çaplı deşarj boruları, deniz dibi su taşıma ve petrol taşıma boruları üretmektedir.

Firma sahibi- Harun Güran

DEMİR-ÇELİK SEKTÖRÜNDE APİLLİON, AWM, OSCAM

Demir-Çelik sektöründe ürünlerini satışını gerçekleştirdikleri firmalar ise Apillion, AWM, ve O cam’dır. Apillion Alman menşeili olup, ürünleri beton boru demir donatı, kaynak makineleri, fore kazık demir donatı makineleri, çelik hasır kaynak – çember kaynak, demir kolon makineleridir. AWM Italyan menşeili olup, ürünleri; prefabrik beton firmalari için ekipmanlar, tünel kuvvetlendirme işlemi için ekipmanlar, kaynaklı tel örgü ve tel kafes kiriş yapımı için üretilen makinelerdir. Oscam İtalyan menşeili olup, ürünleri hazır çelik üretim tesisleri, demir kesme, bükme ve etriye makineleridir.

 

GÜRAN MAKİNA İNŞAAT SEKTÖRÜNDE DE BOY GÖSTERİYOR

İnşaat sektöründe ise ürün satışını gerçekleştirdikleri firmalar Resimart İbreca S.L ve Haajhem’dir. Resimart İspanya menşeili olup, ön germeli boşluklu betonpanel döşeme, kiriş üretim makineleri üretimini gerçekleştirmektedir. Haajhem Norveç menşeili olup taş ocakları için mobil konkasör, çok sert kaya için çeneli – darbeli ve konik konkasör, mobil eleme, geri dönüşüm makineleri üretmektedir.

SATIŞ SONRASI HİZMETLERİ DÜNYA ÇAPINDA YAYGIN

Güran Makina’nın Ticaret’in ürünleri uluslararası platformlarda gücünü ispat etmiş olup çok iyi tanınmaktadırlar. Ürünlerin satış sonrası servis hizmeti dünya çapında yaygın olup 7/24 takibi yapılmakta, ihtiyaç olması dahilinde alıcıya derhal gerekli hizmet verilmektedir. Temsilcisi olduğu firmaların çoğu Türkiye pazarına Güran Makina’yla birlikte yeni giriş yapmıştır. Güran Makina Ticaret’in ilerleyen günlerdeki amaçları bu firmaları sektöre daha yakından tanıtarak daha çok kişiye ulaşmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top