UYGAR ENDÜSTRİ: “ASFALT ÜRETİMİNDE DAİMA İLERİ’’

UYGAR ENDÜSTRİ, YOL SEKTÖRÜNDE ÖNEMLİ BAŞARILARA İMZA ATIYOR. YURTİÇİNDEKİ BAŞARISINI YURTDIŞINA TAŞIMAK İSTEYEN UYGAR ENDÜSTRİ ALMAN PLENT ÜRETİCİSİ GP TELTOMAT İLE TELTOMAT TÜRKİYE’ ORTAK GİRİŞİMİNİ KURDU. FİRMA ÇEVRE DOSTU, KOLAY MONTAJ EDİLEBİLİR VE SOĞUK GERİ DÖNÜŞÜM SİSTEMİ DONANIMINA SAHİP TELTOMAT RAPID-240 ASFALT PLENTİ İLE ÖN PLANA ÇIKIYOR

Uygar Endüstri asfalt, yol, ve iş-inşaat makineleri alanlarında üretim, ticaret ve satış sonrası hizmet faaliyetlerinde bulunmak üzere kuruldu. Çalışmalarını başarıyla sürdürerek hizmet verdiği bu alanlarda zaman içerisinde sektöründe önemli firmalardan biri haline geldi. Başta Karayolları Genel Müdürlüğü olmak üzere belediyeler, il özel idareleri ve Türk müteahhitlerin yurtiçi ve yurtdışı projelerinde yer alan Uygar Endüstri; hizmet kalitesi ve çözüm odaklı yaklaşımları ile sektörün önemli yapı taşlarından biri olmayı hedefliyor. Malıköy Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan fabrikasında faaliyetlerine devam eden Uygar Endüstri, Kasım 2017 itibariyle asfalt ve yol makineleri konusunda Türkiye, Orta Doğu, Afrika, Orta Asya Türk Cumhuriyetleri, Ukrayna, Rusya, Kafkasya, ve Balkanlar bağlamında birlikte çalışmak üzere Alman asfalt plent üreticisi GP Teltomat ile ‘’Teltomat Türkiye’’ ortak girişimini oluşturdu.

TELTOMAT TÜRKİYE

Daima ileri’ parolasıyla üretime devam eden Teltomat Türkiye çevre ve kaynak dostu asfalt plenti üretme hedefi doğrultusunda yurtiçi ve yurtdışı projelerindeki ileri teknoloji üretimi ile farklı asfalt dizaynlarını ve geri dönüşüm asfalt üretimini düşük maliyetlerde sunarak müşterilerine hizmet veriyor. Yeni nesil plentlerin arge ve proje çalışmaları kapsamında Teltomat Türkiye Malıköy Organize Sanayi Bölgesinde bulunan 12 bin metrekarelik fabrikasında faaliyetlerini devam ettiriyor.

TELTOMAT RAPID-240 ASFALT PLENTİ

Teltomat Türkiye’nin Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te Aralık 2019’da kurulumunu tamamladığı Soğuk Geri Dönüşüm Sistemi donanımlı Teltomat Rapid – 240 Asfalt Plenti Mart 2020’de asfalt üretimine başlayacak. Yeni teknolojilerle birlikte günümüzde kamu idarelerinin ve müteahhitlerin geri dönüşümlü asfalt plenti tercihleri göz önüne alınarak tasarlanan Teltomat Rapid – 240, kazınmış asfaltı yüksek kaliteli sıcak asfalta dönüştürebilme özelliği ile dikkat çekiyor. Rapid-240’a kazandırılan bu özellik sayesinde asfalt plentinin hem çevreci olması hem de kendi yatırım maliyetlerini karşılayabilmesi hedefleniyor.

MONTAJ KOLAYLIĞI

Rapid- 240’ın en önemli avantajlarından birisi de montaj kolaylığı. Ürün bu sayede zorlu coğrafyalarda çalışmaya elverişli olduğundan şantiye dostu özelliği ile ön plana çıkıyor. Halen dünyanın birçok ülkesinde kullanılan ve az arıza yapmasıyla ünlenen Teltomat Asfalt Plentleri kullanıcı memnuniyetine oldukça önem veriyor. Bu kapsamda Rapid-240’ın üretim standartlarına uygunluğu, gerekli fonksiyon testleri ve son kontrolleri titizlikle yapıldıktan sonra sevke hazır hale getiriliyor. Böylece kullanıcıların montaj ve işletmeye alınma süresince herhangi bir sorunla karşılaşma olasılığı en aza indiriliyor.

TASARIM

Teltomat; asfalt plent grubunda 60 ton/saatten 320 ton/saat kapasiteleri aralığında çeşitlilik sunuyor. Enerji verimliliği ile ilgili çalışmalar yürüten Teltomat Türkiye yetkilileri, yeni tesislerin konteyner tipi tasarlanmasının deniz aşırı ülkelere ve uzak şehirlere nakliye maliyetlerinin düşürülmesi yönünde olduğunu vurguladı. Teltomat Türkiye yetkilileri asfalt plentlerinin durmaksızın çalışmaya devam eden dinamik bir fabrika yapısı olarak tasarlandığını, şantiye koşullarının zorluğuna karşı ağır hizmet tipi bir üretim tesisinde olması gereken tüm hassasiyetleri taşıdığını ifade etti. Ayrıca firma bünyesinde bitüm stok tankları, varil ve torba bitüm eritme üniteleri, asfalt geri dönüşüm sistemleri, mastik asfalt üretimi için trinidat bitüm besleme sistemleri, sma üniteleri, geri dönüşüm sistemleri, kızgınyağ jeneratörleri, emülsiyon tesisleri, kauçuk ve polimer modifiye bitüm tesisleri ve mekanik plentlerin uluslararası standartlarda üretimi gerçekleştiriliyor.

HEM UZAKTAN HEM YERİNDE TEKNİK DESTEK

Uygar Endüstri tarafından kullanıcılarına sunulan 7/24 teknik ve servis desteği ise Teltomat Türkiye markasını daha güçlü hale getiriyor. Türkiye’nin ve dünyanın birçok şehrinde Uygar ekipleri teknik destek sağlıyor. Firmanın genel kalite politikası; müşteri taleplerini tam zamanında ve eksiksiz olarak karşılamak, beklentilerin üzerinde ürün sunmak, teknolojik gelişmeleri yakından takip etmek, ülkelerin yasal mevzuat şartlarına uymak, çevreye olan duyarlılığı en üst seviyede tutmak, iş sağlığı ve güvenliği konusunda taviz vermemek, şirketiçi eğitim, kalite yönetim sisteminin sürekliliği ve mevcut durumun daima ileriye taşınması şeklinde oluşuyor. Ayrıca; Türkiye merkezli olmak üzere Avrupa, Asya, Balkanlar, Kafkasya, Afrika ve Orta Doğu genelinde yaygın ve hızlı servis, teknik ve ticari danışmanlık, yerinde veya şirket merkezlerinde müşteri personel eğitim desteği, geniş stoklu ve hızlı teslimata dayalı yedek parça hizmeti sağlıyor. Teltomat Asfalt Plentlerinin tercih edildiği ülkeleri incelediğimizde, Almanya, Rusya, Gürcistan, İngiltere, Ukrayna, Azerbaycan, Libya, Fas, Tunus, Cezayir,Romanya, Macaristan, Polonya, Suudi Arabistan , Kuveyt, Brezilya, Peru, Angola, Norveç, Katar, Kazakistan, Kırgızistan, Türkmenistan ve Özbekistan öne çıkıyor. Türkiye ise doğal olarak bu geniş coğrafyanın merkezine yerleşiyor.

Teltomat Asfalt Plentlerinin tercih edildiği ülkeleri incelediğimizde; Almanya , Rusya, Gürcistan, İngiltere, Ukrayna, Azerbaycan, Libya, Fas ,Tunus, Cezayir, Romanya ,Macaristan, Polonya, Suudi Arabistan , Kuveyt, Brezilya, Peru, Angola, Norveç, Katar, Kazakistan, Kırgızistan, Türkmenistan ve Özbekistan öne çıkıyor. Türkiye ise doğal olarak bu geniş coğrafyanın merkezine yerleşiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top