Pi 60 MSP Mobil Beton Santrali ile işleriniz daha hızlı ve kolay!

Pi Makina Mobil Beton Santralleri; kompakt yapısı ve hızlı montaj-demontaj avantajıyla, temel betonunun atılmasına gerek kalmadan, sadece istinat duvarı yapılarak kullanılabilmesi ile ön plana çıkıyor. Bu sınıfta üretilen Pi 60 MSP Mobil Beton Santrali, sabit beton santrallerinin sağlam yapısı, dayanıklılığı ve beton kalitesi mobilite ile birleştiriyor. Bunun sonucunda da ortaya en çok tercih edilen beton santral tipi çıkıyor.

Pi 60 MSP Mobil Beton Santrali, tek şase üzerinde tüm ekipmanları bulundurması özelliği sayesinde yalnızca bir adet çekici ile sevk edilebiliyor. Maksimum 2 gün gibi kısa bir sürede yeniden kurulup anında beton dökebilme özelliğine sahip Pi 60 MSP, saatte 60 metreküp beton üretim kapasitesine sahip. Tasarım özellikleriyle de Pi 60 MSP mobil beton santrali, dahili siloya sahip olmasıyla saha yerleşimi gibi süreçlerde kolaylık sağlıyor. Bu özellik Pi 60 MSP’yi diğer santrallerden ayıran en önemli özelliklerden biri oluyor. Ayrıca üzerindeki 1metreküplük planet mikser ile her tip betonu sorunsuz ve verimli bir şekilde karıştırabilmekte ve daha homojen yapıda beton elde edilebiliyor. Planet mikser aynı zamanda Parke taşı üretiminde kullanılan beton karışımı için mükemmel bir seçenek oluyor. Pi 60 MSP ile üretici hem hazır beton hem de Parke Taşı elde edilebiliyor.

Pi Cobasys yazılım tüm süreci yönetiyor

Mobil beton santrallerinde otomasyon sistemi olarak, Pi Makina’nın özel geliştirdiği ve tamamen müşteri geri bildirimleriyle meydana getirdiği Pi Cobasys yazılımı kullanılıyor. Piyasadaki en gelişmiş otomasyon sistemi olan Cobasys ile istenilen her türlü rapor hızlıca alınabilirken, santralle ilgili tüm ayar ve optimizasyonlar rahatlıkla yapılabiliyor. Gelişmiş uzaktan kontrol ve erişim özelliği ile bu yönde operatöre ve kullanıcılara sunduğu imkanlar sayesinde operasyonel süreçleri çok daha verimli hale getiriyor. Yine uzaktan müdahele özelliği ile her türlü ayarlama ve kalibrasyon artık çok daha kolay şekilde hallediliyor.

Performansın yanında tasarruf da ön plana çıkıyor

Pi 60 MSP, üstün tasarımıyla minimum taşıma maliyeti ve kurulum süresi gerektiriyor. Bu özellikleriyle ilk işletme maliyeti çok düşüktür. Zamandan ve ekipman maliyetlerinden de tasarruf edilmesini sağlıyor. Hızlı ve kolay şekilde kuruluyor, kurulum esnasında zamandan ve ekipman maliyetlerinden tasarruf edilebiliyor. Mobil santralin kısa kurulum süresi sayesinde beton dökümüne hemen başlanabilir. Makine, yıllar boyu aynı kalitede beton dökme özelliğiyle ön plana çıkıyor.

Minimum servis ihtiyacı maksimum verimlilik

Pi 60 MSP, kompakt ve ergonomik yapısından dolayı bakım kolaylığı sağlayan ve kullanılan yüksek kalite çelik gövdesi sayesinde daha uzun ömürlü bir çalışma sunuyor. Bu nedenle minimum düzeyde bakım, işletme sermayesi ve parça değişimi gerektiriyor. Bununla birlikte sahip olduğu güvenlik önlemleri ve ekipmanlarıyla da çalışanların güvenliği ön planda tutulmuş oluyor.

Pi 60 MSP opsiyonel özellikleri:

Kaplama

Zorlu kış koşullarında dayanımı arttırmak için beton santrali ana gövdesi trapez sac veya sandviç panel ile kapama yapılabiliyor.

Geri dönüşüm ünitesi

Hatalı beton üretimi olması durumunda geri dönüşüm sistemini kullanarak malzeme içeriklerinin tekrar kullanılmasına olanak tanınıyor.

Boya dozajlama

Parke taşı ile kilit parke üretimi yapan tesisler ve özel betonlar için betonun boyanmasını sağlayan opsiyonel sistemdir.

Nem Ölçer

Nem ölçer, agrega içerisindeki nem miktarını ölçerek sisteme verilecek su miktarının ayarlanmasında önemli rol oynuyor.

Bunker Isıtma

Soğuk hava koşullarında agrega bunkeri içerisinde donan agregayı sıcak buhar ile ısıtarak akışkanlığını artıran sistemdir.

 

TEKNİK ÖZELLİKLER

Kapasite (m3/saat): 60

Mikser Tipi: Planetary – Planet

Mikser Kapasitesi (Sıkıştırılmış ): 1000 metreküp            

Agrega Bekletme Bunker Kapasitesi: 40 metreküp

Çimento Tartım Kapasitesi (l): 900

Su Tartım Kapasitesi (l): 340

Katkı Tartım Kapasitesi (l): 20

Kompresör: 1500lt/m-7 bar – 5,5 kW-500lt

Operatör Kabini (mm): 2600×2200

Çimento Helezonu (mm): Ø219 x 10200

Çimento Silosu (m3): 40

Yükleme Bandı Motor Gücü (kW): 11

Tartı Bandı Motor Gücü (kW): 5,5

Mikser Motor Gücü (kW): 37

Toplam Elektrik Gücü (kW): 96,95

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top