Manisa Büyükşehir Belediyesi, hedeflerini aşan yol çalışması gerçekleştiriyor

Gerçekleştirdiği yol yenileme çalışmalarıyla Manisa Büyükşehir Belediyesi, ulaşım konforunu ve güvenliğini artırmayı sürdürüyor. Sezona 750 kilometre hedefiyle başlayan büyükşehir belediyesi, yaz sezonundaki sıcak hava koşullarına rağmen 950 kilometreye ulaşan asfalt çalışmasıyla rekor tazeledi.

Sezon başında 750 kilometre uzunluğunda asfalt çalışmasını hedefleyen Manisa Büyükşehir Belediyesi, 750 kilometre hedefine geçtiğimiz ay ulaştı. Modern iş makineleri ve gerekli malzeme stokuna sahip olan ekipler, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün talimatıyla çalışmalara ara vermedi, Manisalı vatandaşları modern yollarla buluşturmak için asfalt çalışmalarına devam etti.

Sathi kaplama 900 kilometreyi aştı

Çalışmalar hakkındaki son durumu değerlendiren Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, “Başkanımız geçtiğimiz mecliste yeni hedefimizin 850 kilometre olduğunu açıklamıştı. Gece-gündüz, bayram demeden çalışan ekiplerimiz bugün itibariyle sathi kaplamada 900 kilometreyi aştı. Sıcak asfaltı da eklersek şu an itibariyle 950 kilometreye ulaşan bir yol çalışması gerçekleştirdik. Hava şartları el verdiği ölçüde de başkanımızın talimatıyla bu rekoru yenilemeye, yol çalışması yapmaya devam edeceğiz. Yeni gelen projelerle toplam 38 kalemde 150 milyona yaklaşan bir bütçeyle kırsal kalkınmaya destek oluyoruz. Bu yol çalışmaları da kırsal kalkınmaya destek oluyor. Özellikle, köylerde yaşayan vatandaşlarımız bu yolları sıkça kullanıyor” sözlerini kaydetti.

“Rekor sıcaklıklarda bile ekipler çalıştı”

Yol yapım çalışmalarında yer alan ekiplerin, sıcak hava koşullarına rağmen planlanan süreden önce yol yapım hedeflerine ulaştığını kaydeden Öztozlu, “Ekiplerimiz çok zor şartlarda çalışıyorlar. Bu sezon rekor sıcaklıklar yaşadık. Meteoroloji geçtiğimiz aylarda belirtilen günlerde rekor sıcaklıklar olacağını açıklamıştı. Başkan bey, hava sıcaklığının rekor düzeyde sıcak olduğu o günlerde çalışmaya ara verilip ekiplerin dinlenmesini iletti, ben de bunu Yol Yapım, Bakım ve Onarım Daire Başkanı Kurtuluş Bey’e ilettim. Ekipler yapılan toplantıda, işler yarım kalmasın diye, kendi istekleri ile çalışmak istediğini iletti. O rekor sıcaklıklarda bile ekipler çalıştı. Böyle bir ekibe de rekor dayanmıyor. Hepsine tekrar teşekkür ediyorum” açıklamalarını yaptı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top