Uluslararası Yol Federasyonu’ndan Türkiye’deki 2 projeye gurur verici ödül

Uluslararası Yol Federasyonu (IRF), Türkiye’deki 2 dev projeyi ödüllendirdi. Zigana Tüneli Projesi ‘yapım metodolojisi’nde, Eğiste Hadimi Viyadüğü Projesi ise ‘kalite yönetimi’ kategorisinde en iyi proje seçilerek ödüle layık görüldü.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Zigana Tüneli ve Eğiste Hadimi Viyadüğü’nün ödüllendirildiğini duyurdu. Abdulkadir Uraloğlu yaptığı açıklamada; “IRF 2023 Global Başarı Ödülleri kapsamında Türkiye’den Zigana Tüneli Projesi ‘yapım metodolojisi’, Eğiste Hadimi Viyadükü Projesi de ‘kalite yönetimi’ kategorilerinde en iyi proje seçilerek ödüle layık görüldü. Ödüllerin 14-17 Kasım arasında ABD’nin Arizona eyaletinde düzenlenecek “Roads to Tomorrow (R2T) Konferansı”nda verilmesi bekleniyor.”

“Projelerimiz Çin ve Tayvan gibi ülkelerin projelerini geçti”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Uraloğlu, Bakanlık tarafından hayata geçirilen projelerin daha önce de IRF tarafından ödüle layık görüldüğünü belirtti. Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün 2019’da ‘dizayn’, 1915 Çanakkale Köprüsü ve Otoyolu’nun 2021’de ‘proje finansmanı ve ekonomi’, 2022’de yine 1915 Çanakkale Köprüsü ve Otoyolu’nun ‘yapım metodolojisi’ kategorilerinde birincilik ödülü aldığını ekleyerek sözlerine şöyle devam etti: “IRF 2023 Global Başarı Ödülleri kapsamında, Zigana Tüneli ‘yapım metodolojisi’, Eğiste Hadimi Viyadükü ise ‘kalite yönetimi’ kategorisinde birinci seçildi. Özellikle Eğiste Hadimi Viyadükü’müz, tüm jüriler tarafından birinci seçilerek bu kategoride önemli bir başarıya imza attı. Projelerimiz, Çin ve Tayvan gibi ülkelerin projelerini geçerek başarı elde etmiştir. Bu ödüller, ülkemizin mühendislik alanındaki gelişmişliğinin ve kaydedilen ilerlemenin önemini de ortaya koyuyor.”

Her alanda liderlik hedefleniyor

IRF’nin şimdiye kadar 30 ülkede 150’den fazla projeye ödül verdiğini, Türkiye’nin ve Avrupa’nın en uzun çift tüplü tüneli olan Zigana ile ülkenin en yüksek ayaklı viyadüğü olan Eğiste Hadimi’nin uluslararası alanda en iyi proje seçilerek ödüle layık görülmesinin ise kendilerini gururlandığını söyleyen Uraloğlu, “Bu başarı ve gururun asıl sahibi bize güvenen milletimizdir. Biz bu ülkeye, bu millete aşığız ve biliyoruz ki aşk ile çalışan yorulmaz. ‘Her alanda lider ülke Türkiye’ hedefiyle çıktığımız bu yolda ülkemiz için aşkla çalışmaya, milletimizin hizmetine yeni projeler sunmaya devam edeceğiz” diyerek sözlerini noktaladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top