Trimble, yeni yol planlama teknolojisini duyurdu

Trimble, iş verimliliğini artırmak için endüstriyel ekipmanın yörüngesini, hızını ve genel yol tasarımını optimize ederek otomatikleştirme yeteneği veren yeni gelişmiş yol planlama teknolojisini duyurdu.

ABD merkezli teknoloji devi, dünya çapındaki üreticilerin artık müşterilerine yalnızca Trimble sistemleriyle değil, aynı zamanda bir ekipman üreticisinin mevcut sistemiyle de çalışan, entegrasyonu kolay, otomatikleştirilmiş bir çözüm sağlayabileceğini belirtiyor. Geleneksel yol planlama seçenekleri, üretkenliği, tutarlılığı ve yürütmeyi etkileyen manuel kurulum gerektiriyor. Buna karşın Trimble’ın gelişmiş yol planlama teknolojisi, lojistik noktalar da dahil olmak üzere girişten çıkışa kadar otomatik, tam yol, eksiksiz proje yörüngesi sunuyor. Teknoloji, ofiste planların oluşturulmasına ve sahada veya şantiyede ayarlamaların yapılmasına olanak tanıyor. Ayrıca sistem, karmaşık alanlar, benzersiz site şekilleri, engeller ve kaçınma bölgeleri için optimize edildi.

Otonom uygulamalar gelişiyor

Gelişmiş teknoloji hakkında açıklamalar yapan Trimble Off-Road Autonomy Genel Müdürü Finlay Wood, “Yeni yol planlama teknolojimiz, Trimble’ın marka, ekipman türü veya kullanım durumu ne olursa olsun, endüstriler genelinde tamamen otonom çözümler sunma vizyonundaki bir sonraki adım olarak yapıldı. Entegrasyonu kolay bu çözümle, tam özerkliğe doğru önemli bir adım daha attık. Müşterilerimizin, kabinde olsun ya da olmasın, israfı azaltmasına ve karmaşık görevleri basitleştirmesine olanak tanıyor; bu, tamamen otonom çözümlere giden yolda operatörlerle buluşma vizyonumuzun bir parçası. Bu yeni yazılım yeteneği, inşaat ve tarım da dahil olmak üzere çeşitli endüstrilerde geniş bir yelpazede otonom uygulamalara olanak sağlayacak” sözlerini kaydetti.

Dynapac ile test ediliyor

Trimble field, teknolojiyi dünyanın önde gelen modern tarım teknolojisi üreticilerinden biri olan HORSCH ile test etti ve otonom, dört tekerlekten çekişli bir çözüm sağlamak için yol planlama teknolojisini şirketin kendinden tahrikli PT ve VL püskürtücü serilerine entegre etti. Trimble aynı zamanda otonom kompaktörünün bir parçası olarak yüksek teknolojili toprak ve asfalt silindirleri, hafif ekipman ve finişerlerin önde gelen tedarikçisi Dynapac ile şu anda bu teknolojiyi sahada test ediyor.

Teknoloji aynı zamanda Trimble Connected Farm ve Trimble Construction Cloud’da da mevcut olacak.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top