Şanlıurfa Büyükşehir’den Adıyaman’a yol çalışması desteği

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6’lık depremin ardından Adıyaman’ın kırsal alanlarında karla kaplanan yollarda kar küreme ve tuzlama çalışması yaptı. Ekipler, acil durumlar için helikopter pistlerinde zemin güçlendirme çalışması yaparak yeni helikopter pistleri oluşturdu.

Adıyaman’da depremin yaraları sarılmaya devam ediliyor. Depremin ardından Şanlıurfa’daki arama kurtarma çalışmalarını tamamlayan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı, komşu il Adıyaman’a geçerek oradaki çalışmalara destek verdi.

Kırsal kesimde yol çalışmaları

Adıyaman’da depremde etkilenen vatandaşların yanlarında yer alan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, kentin kırsal alanlarında hasar alan yolları onarmaya başladı. Adıyaman’ın yüksek kesimlerinde devam eden kar yağışı nedeniyle kapanan yollar Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından temizleniyor.

Bölgeye odun ve ısıtıcı yardımı

Çelikhan ilçe kırsalında kapanan yollarda kar küreme ve tuzlama çalışması yapan ekipler, yolların yeniden kapanmaması ve vatandaşların mağdur olmaması için var gücüyle çalışıyor. Ayrıca Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, depremin vurduğu Adıyaman ve Kahramanmaraş’ta vatandaşların soğuktan etkilenmemesi için bölgeye ısıtıcı ve odun gönderdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top