XCMG’nin yol ekipmanları, Enka güvencesiyle pazara sunuluyor

Uzun yıllardır iş makineleri sektöründe yer alan Enka Pazarlama, temsilciliğini üstlendiği tüm markaları, Türkiye pazarında başarıyla temsil ediyor. XCMG’nin yol ekipmanları ürün grubunu da 2020 yılından bu yana Enka güvencesiyle müşterilerine sunduklarını ifade eden yol ekipmanları Satış Müdürü İsmail Çınar, Enka’nın yol ekipmanları sektöründeki faaliyetleri hakkında açıklamalarda bulundu.

Enka Pazarlama olarak yol ekipmanları alanında hangi marka ve ürünleri sunuyorsunuz?

2020 yılından itibaren XCMG markası ile çalışmaya başladık. XCMG, yol ekipmanları alanında finişer, freze, asfalt silindiri, toprak silindiri, pnömatik silindir, yama silindiri ve kompakt sıkıştırma makinelerinin tümünün üretimini yapmaktadır.

Enka Pazarlama’nın yol sektörü ile pazardaki konumu ve hedefleri hakkında değerlendirme yapar mısınız?

1970’li yılların başından itibaren iş makinesi sektöründe yer alan Enka Pazarlama, bugüne kadar mümessilliğini üstlenmiş olduğu tüm markaları, Türkiye pazarında en iyi şekilde temsil etmiş ve bu markaları pazarda hep üst sıralarda kabul gören markaların arasında yer almasını başarmıştır. Bu başarısının anahtarı tabi ki deneyimli ve yeniliklere açık kadrosu ve de Enka’nın finans ve mali yönde doğru yönetim gücüyle elde edilmektedir. Enka olarak sektör gözetmeksizin mümessili olduğumuz markaların pazarda daha da ileriye taşınması ve sürekliliğini sağlamak için mevcut kadromuza yeni arkadaşlarında dahil olması ile uzun soluklu yatırımlar yapmayı her zaman önemsemekteyiz. Bu bağlamda XCMG Yol Ekipmanları bölümü ile hem fabrika hem de fabrika seviyesinde iş birliğimizi artırmak ve doğru ürünleri pazara sunmak için sürekli görüşmeler halinde olarak hem dünya pazarını hem Türkiye yol ekipmanları pazarını sıkı bir şekilde takip etmekteyiz. XCMG yol ekipmanları Türkiye pazarına 2 senedir sunulmaktadır ve bu nedenle gerek yerel çalışmalar gerekse pazarlama faaliyetlerimiz ile sektörde ses getirerek bu tarih itibariyle neredeyse elimizde stok makinelerimiz son bulmuş ve yeni siparişlerimizi vermiş bulunmaktayız. XCMG’de Türkiye pazarına verdiği önemi bizlere göstererek verilen siparişlerimizin en hızlı şekilde tedariği için bize de desteğini her zaman göstermektedir.

Silindir grubunda en çok tercih edilen ürününüz hangisi?

Yol ekipmanları alanında bu zamana kadar silindir grubunda üç modelimizi pazara sunduk. 13.000 kg sınıfında toprak silindirimiz XS133, 12.300 kg sınıfında asfalt silindirimiz XD123 ve 120cm tambur genişliğinde olan yama silindirimiz XD120 modelini pazara sunduk. 2023 yılında herkesin bildiği üzere motor normlarında yapılan değişiklik ile yeni modellerimiz yakın bir tarihte stoğumuza gelecek ve bu ürünlerimizin yeni özellik ve konseptlerini pazarın takdirine sunacağız. Silindir grubunda en çok tercih edilen ürün olarak tüm modellerimizi gösterebiliriz çünkü tüm modellerimiz pazar tarafından kabul gördü ve geri dönüşlerinin olumlu olması, müşteri memnuniyeti ve yeni bir marka ve ürüne olan destek bizleri bu marka ile ilerisi için çok daha uzun soluklu çalışmalar yapma konusunda gerçekten istek uyandırmaktadır.

Bu ürünün tercih edilme nedenlerini belirterek, teknik özelliklerini ayrıntılı olarak anlatır mısınız?

Tek bir üründen bahsedemeyeceğimiz için pazara sunulan modellerimiz hakkında kısa bir bilgi vereceğim. 13.000 kg ağırlığındaki toprak silindirimiz XS133 modelimiz Cummins marka motor, Danfoss marka yürüyüş-vibrasyon hidromotoru ve XCMG’nin tasarımı olan akslar ile gelmektedir. Bu modelimiz 30-35 hz aralığında 1,8-0,9 amplütüt aralığında çalışmakta ve statik yükü 345N/cm olup tambur genişliği 2.130 cm’dir. 12.300 kg ağırlığındaki Asfalt Silindirimiz XD123 modelimiz Cummins marka motor, Danfoss marka yürüyüş-vibrasyon hidromotor İle gelmektedir. Bu modelimiz 45-55 hz aralığında 0,75-0,30 amplütüt aralığında çalışmakta ve statik yükü 283N/cm olup tambur genişliği 2.130 cm’dir. 2.700 kg ağırlığındaki Yama Silindirimiz XD120 modelimiz Kubota marka motor, Rexroth-Poclain marka yürüyüş-vibrasyon hidromotor İle gelmektedir. Bu modelimiz 67-63 hz aralığında 0,5 amplütüt aralığında çalışmakta ve statik yükü 110 N/cm olup tambur genişliği 120 cm’dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top