Bayramda köprü ve otoyollar ücretsiz mi?

Ramazan Bayramı vesilesiyle bayram ziyaretlerinde en çok kullanılan ulaşım ağları köprü ve otoyollar oluyor. 2023 Ramazan Bayramı 21 Nisan tarihinde başlıyor. Bayramda ve 20 Nisan’a denk gelen arefe gününde hangi köprü ve otoyolların ücretsiz olup olacağı Resmi Gazete bilgileri ile netlik kazandı.

Ramazan Bayramı için geri sayım başladı. Köprü ve otoyollarda ücretsiz geçişin ne zaman başlayacağı ve kaç gün olacağı Resmi Gazete kararı ile açıklandı. Alınan karara göre bayramda köprü ve otoyolların ücretsiz olacağı bildirildi. Öte yandan 23 Nisan’da da yollar ücretsiz hizmet verecek.

Ramazan Bayramı’nda köprü ve otoyollardan geçişin ücretsiz olmasına ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete’de yayımlandı. Karara göre, yap-işlet-devret projeleri hariç otoyollar ile 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü 20 Nisan Perşembe saat 00.00’dan 24 Nisan pazartesi 07.00’ye kadar ücretsiz olacak. İstanbul, Ankara ve İzmir’de şehir içi toplu taşıma da bayramda ücretsiz olacak.

Bayramda toplu taşımalar ücretsiz

Köprü ve otoyolların yanı sıra Ankara, İstanbul ve İzmir’de toplu taşıma da ücretsiz olacak. Marmaray, Gayrettepe-İstanbul Havalimanı Metrosu, Başkentray ve İzban ile belediyelerin yürüttüğü toplu taşıma hizmetleri ise 21 Nisan saat 00.00’dan 23 Nisan saat 24.00’e kadar ücretsiz olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top