Ordu, 2,5 yıl içinde yol ve altyapı sorunlarını çözüme kavuşturacak

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, ilin 772 mahallesinde ki muhtarlar ile bir araya gelerek birlikte güzel çalışmaların hayata geçirildiğini, özellikle yol yatırımlarında 50 yılın rekorunu kırdıklarını açıkladı.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, il genelindeki yol ve altyapı çalışmalarının sonuna yaklaştığını belirterek 240 adet iş makinemiz ile yatırım bütçemizin yüzde 90’ını yol, su ve çöp hizmetlerine harcadıklarını söyledi ve çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

“240 iş makinemiz ile yol çalışmalarında rekor kırdık”

Programda açıklamalarda bulunan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, muhtarların ilin en ücra noktalarına kadar ulaşan kişiler olduğunu söyledi. Güler; “Ülkemizin ve bölgemizin kıymetini bilerek, buradaki çalışmalarımızı da bu niyetle yapalım. Biz zaten mahallelerimizin yolu, suyu ve altyapısıyla ilgili gerekli çalışmaları yapıyoruz. Çalışmalarımızı ilimizin her notasına getirdik. 240 tane iş makinemiz ile yatırım bütçemizin yüzde 90’ını yola, suya ve çöp hizmetlerine harcıyoruz. İlimizde ki yol uzunluğunda 50 yılın rekorunu kırdık. Önceden 272 mahalleye su gelmiyorken, şuanda bu sayı 32 mahalle düştü, onları da en kısa sürede bitirmek için çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

“Kendi kendine yeten bir il için çalışıyoruz”

İl genelinde ki bütün yol meselelerini 2,5 yıl içerisinde çözeceklerini, tüm mahallelerde güzel çalışmaları hayata geçirdiklerini açıklayan Güler, “Büyükşehir Belediyesi olarak, 2,5 yıl içerisinde bütün yol sorunlarını çözüme kavuşturacağız. Bununla ilgili makinelerimiz, ekibimiz ve bütçemiz mevcut. Ordu Valimizin başkanlığında çok güzel çalışmalar yapıyoruz. Ordu, 2. yüzyıla çok güzel bir şekilde giriyor. Burada kendi kendine yeten örnek bir il çalışması içerisindeyiz. Ordu’da ilçelerimizde yaptığımız çalışmaları sizlerin gücü, 772 muhtarımızın desteği ile birlikte oluşturduk” şeklinde konuştu. Programda, Ordu Valisi Muammer Erol ve Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler tarafından ilde görev yapan kadın muhtarlara çiçek takdim edildi. Programa, Altınordu Kaymakamı Erkan Karahan, İl Emniyet Müdürü Atila Aksoy, ilçe belediye başkanları ile ilde görev yapan çok sayıda muhtar katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top