Samsun Büyükşehir Belediyesi hizmet kalitesini artırıyor

Samsun Büyükşehir Belediyesi 30 yeni otobüs, 75 iş makinesi ve 16 beton mikseri alımından sonra araç filosunu genişletmeye devam ederek 45 adet kar bıçaklı damperli kamyonu da filosuna kattı. Satın alınan yeni araçlar ile halka daha kaliteli hizmet vermek amaçlanıyor.

Samsun Büyükşehir Belediyesi halka daha kaliteli hizmet verebilmek için araç filosunu genişletmeye devam ediyor. Filosunu güçlendirmek için daha önce otobüs, iş makinesi, beton mikseri alan belediye son olarak Yol Yapım Bakım ve Onarım Daire Başkanlığı bünyesinde kullanılmak üzere 45 adet kar bıçaklı damperli kamyon aldı. 51 milyon liralık bedelle alınan kamyonlar, Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğunda olan 17 ilçede 5 bin 240 kilometrelik yol ağında bakım ve onarım çalışmalarında kullanılacak.

Mustafa DEMİR – Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı

“Satın alma kiralamaya göre daha ekonomik”

Satın alınan araçların şehrin 17 ilçesinde hizmet vereceğini ve belediyenin iş gücünü hafifletecek araç alımlarının devam edeceğini söyleyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, açıklamalarına şöyle devam etti. Demir, “Belediyemizi en güzel hizmeti verecek hale getirmek için çalışıyoruz. İhtiyaç duyulan her alanda da bu yatırımlarımız devam edecek. Çünkü biz kendimiz için değil, kentimiz için çalışıyoruz. Şehrimizde ihtiyaçları tespit ederek insan, para ve kaynak yönetimiyle bunları nasıl yapacağımıza karar verdik. Araçlar ile ilgili satın alma ve kiralama arasındaki farkları ortaya çıkardık. Bu makinelerin satın alınarak daha ekonomik olduğunu gördük ve mal sahibi olduk. Samsun’a daha güzel hizmetler verebilmek için araçları yenilemeye ve envantere yeni araçlar katmaya devam ediyoruz. Satın alınan araçlar, şehrimize hayırlı olsun” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top