Hamm, kompakt tam elektrikli silindir yelpazesini genişletiyor

Hamm, 2023’ün başında kompakt silindir yelpazesini genişleterek sıkıştırma yapan sekiz tam elektrikli modeli dahil etti. Böylece Hamm, HD CompactLine ile asfalt ve peyzaj çalışmaları için ‘Allrounder’ (çok amaçlı) 40’tan fazla mini tandem silindir sunuyor. Hafriyat işleri için üretici, 2022’den bu yana ürün yelpazesinde beş güçlü kompakt altyapı silindiri içeren yeni HC CompactLine serisini bulunduruyor. Her iki seri de çok amaçlı ve kullanımı kolay sağladığı için makine kiralama için uygun adaylar arasında yer alıyor.

Hamm’ın ürettiği CompactLine silindirler yıllardır birçok kiralama şirketinin makine parkında sağlam bir şekilde yer alıyor. Müşteriler arasında popüler ve kullanımda sağlam olan bu ürünler kiralama işinin gerektirdiği her şeye sahip oluyor. Bu durum yeni E-modelleri için de geçerlidir. Bauma 2022’de E-silindirlerin tanıtımından bu yana Hamm kiralama sektöründen diğerlerinin yanı sıra bu makinelere yönelik büyük bir taleple karşılaşıyor. Şu anda kiralık makine parkları belirli projeler için yerel olarak emisyonsuz makinelere ihtiyaç duyan birçok inşaat şirketini destekliyor. Bundan bağımsız olarak elektrikle çalışan kompakt silindirlerin payı, yasal gerekliliklerin yanı sıra inşaatçılar ve inşaat şirketlerinin gönüllü taahhütleri nedeniyle de sürekli artışta bulunuyor.

Kompakt boyutlar, iyi kullanım, mükemmel tırmanma kabiliyeti

Sadece E-modelleri değil diğer tüm CompactLine tandem silindirler ve altyapı silindirleri de çok kompakt bir yapıda bulunuyorlar. 3 mafsallı şasi bağlantısı iyi bir kullanım sağlıyor. Yüksek sürüş dengesi ve her iki aksta eşit ağırlık dağılımı sağlayarak kalite ve güvenliğe katkıda bulunuyorlar. Asfalt yapımında bu, dalgalanma olmayan düzgün yüzeyler ve viraj alırken devrilmeye karşı yüksek düzeyde iş güvenliği sağlıyor. Hamm silindirlerin hafriyat işlerinde başlıca üstünlükleri yön kararlılığı ve darbelerin etkili bir şekilde sönümlemesi oluyor. Böylece altyapı silindirleri engebeli arazilerde bile güvenli bir şekilde sıkıştırma yapabiliyor. Kompakt altyapı silindirleri arazide de yüksek alt yüksekliği ve tırmanma kabiliyeti ile etkileyici bir konumda bulunuyor.

Kolay kullanım

Operatörler Hamm‘ın ürettiği kompakt silindirleri herhangi eğitim almadan doğru bir şekilde kullanabiliyor. Tandem silindirler ve altyapı silindirlerine çok benzer bir tasarımı olan gösterge ve kumanda tablosundaki tuşlara kolay erişim etkili, kolay kullanımda etkili oluyor. Ergonomik olarak en iyileştirilmiş ve iyi bir çevre görüşüne sahip iş yerlerinde operatörler, koltuğu boylarına ve kilolarına göre kolayca ayarlayabiliyorlar.

 

Farklı modeller ve sıkıştırma teknolojileri

Hamm HD CompactLine ile geniş kapsamlı bir üretim programı sunuyor. Ürün gamında: Vibrasyon veya osilasyonlu tandem silindirler (VV veya VO), kombine silindirler (VT) ve lastik tekerlekli silindir (TT) yer alıyor. HD 8 – HD 14(i)’nin çalışma ağırlıkları 1,5 ila 4,5 ton arasında değişiyor. Tambur genişlikleri 800 – 1400 mm arasında bulunuyor. Hamm’ın geliştirdiği tamamen elektrikle çalışan silindirler model tanımındaki “e” harfinden kolaylıkla tanınabiliyor. HD 10e (tambur genişliği: 1000 mm) 2,5 ton ağırlığında, HD 12e (tambur genişliği: 1200 m) ise 2,7 ton ağırlığında şantiyeye gelmektedirler. HD 10e ve HD 12e elektrikli modelleri iki vibrasyon tamburlu (VV), bir vibrasyon ve bir osilasyon tamburlu (VO) ve vibrasyon (VT) ya da osilasyonlu (OT) kombine silindir olarak mevcuttur. Kompakt altyapı silindiri segmentinde Hamm, düz veya keçi ayaklı tamburların yanı sıra iki parça keçi ayaklı ayaklı kabukları olan modeller sunuyor. HC 70i’nin ayrıca VIO tamburlu bir modeli de seçenekler arasında yer alıyor. Böylece devasa bir uygulama alanını kapsamak için vibrasyon veya osilasyon ile sıkıştırma etkili bir şekilde yapılabiliyor.

Özel Kiralama Seçenekleri

HD CompactLine için çok sayıda isteğe bağlı donanım seçenekleri bulunurken, bu donanımlar arasında kiralama hizmetine çözüm sağlayan özelliklerde bulunuyor. Bunlar arasında tambur aydınlatması bir ROPS kabin ve daha büyük modeller için mıcır sericiler yer alıyor. Örneğin; altyapı silindirlerinde verimli filo ve servis yönetimi için LED aydınlatma ve John Deere Operations Centre’a giden telematik arayüz bulunuyor.

Ekonomik motor teknolojisi

HC CompactLine altyapı silindirler 55,4 kW motorlarla EPA Tier 4 / AB Kademe V gereksinimlerini karşılıyor. Tüm kompakt silindirler dizel veya HVO (Hidrojene Bitkisel Yağ) yakıtla çalıştırılabilir. Buna ek olarak tandem silindirler ve altyapı silindirlerinde otomatik motor durdurma seçeneği de bulunuyor. Makine uzun süre hareketsiz kaldığında motoru otomatik olarak durdurur ve böylece yakıt tasarrufu sağlıyor. Hamm’ın ürettiği kompakt makinelerin başka bir üstünlüğü de pratik bakım kavramıdır. Pek az bakım noktasına kolayca erişilebilir ve günlük bakım için tüm bakım yerleri, motorun bir tarafında rahatça çalışılabilecek şekilde konumlandırıldı.

%100 şarj 4 saatte tamamlanıyor

HC CompactLine altyapı silindirlerinde bulunan 8 modelde, 23 kWh kapasiteli bir Li-ion akü ile 48 V’luk bir sistem üzerinden tahrik (sürüş), direksiyon ve vibrasyon ya da osilasyon tahrikleri için enerji sağlanıyor. Personelin bu makineyi kullanmak için uzmanlık eğitimi almış olması veya özel bir niteliğe sahip olması gerekmiyor. Şarj işlemi hızlı şarj soketi (400 V, CEE) veya Schuko adaptörlü soketi (230 V) ile yapılır. Hızlı şarj soketi(fişi) ile %0’dan %100’e kadar şarj etmek yaklaşık 4 saat sürüyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top