Antalya’da Konaklı – Güzelbağ Yolu ile seyahat süresini kısaldı

Torosları Akdeniz Sahil Yolu’na bağlayan Konaklı – Güzelbağ Yolu, 7 Ocak Cumartesi günü bölgenin hizmetine açıldı. Konaklı – Güzelbağ arasında sathi kaplamalı ulaşım sağlayan 26 km uzunluğundaki yol ile 30 dakikalık seyahat süresi 20 dakikaya düşürülürken, karayolunun güvenli ve konforlu ulaşım standartları artırıldı.

Antalya’da hayata geçirilen Konaklı – Güzelbağ arasında sathi kaplamalı ulaşım sağlayan 26 km uzunluğundaki yol, bitümlü sıcak karışım kaplamalı hale getirildi. Yolun Konaklı şehir merkezinde kalan 2 km’lik kesimi 2×2 şeritli bölünmüş yol, kalan 24 km’lik kesimi ise tek yol standardında hizmet veriyor.

Bölgenin turistik potansiyeli artırıldı

Mevcut yolun geometrik ve fiziki standartları artırılarak, 30 dakikalık seyahat süresi 20 dakikaya düşürüldü ve bölgedeki yerleşkelerin ana karayolu akslarına güvenli ve konforlu ulaşımı sağlandı. Böylece bölgede üretilen ürünlerin yurt içi ve yurt dışı pazarlarına daha hızlı nakliye imkanı tesis edilip; ayrıca Eğrigöl Yaylası ve Ayasofya Antik Kentine ait ören yeri gibi lokasyonlara erişim kolaylığı sağlanarak, bölgenin turistik potansiyeli artırıldı. Konaklı-Güzelbağ Yolu ile zamandan 21,1 milyon TL, akaryakıttan 3,7 milyon TL olmak üzere yıllık toplam 24,8 milyon TL tasarruf edilecek, karbon emisyonu 822 ton azaltılacak.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top