Yeni Ammann silindirleri, benzersiz özellikleriyle dikkat çekiyor

Ammann’ın yeni hafif tandem silindiri en dar şantiyelerde sıkıştırmayı mümkün kılan serbest hareketli yan tamburları ve maliyeti azaltan benzinli motoru ile proje verimliliklerini daha fazla artıyor. Ammann ARX 10.1 StV modeli Stage V motoru ile Avrupa Birliği standartlarına uyumlu bir çalışma gerçekleştiriyor.

Yeni benzinli motor dizel muadilinden daha kompakt olma özelliği ve boyutu ile her taraftan soğutmaya izin veren konumlandırmayı mümkün kılarak makinenin yüksek ortam sıcaklıklarında daha iyi performans göstermesine yardımcı oluyor.

Benzinli motorların avantajları

Benzin diğer seçeneklere göre daha ulaşılabilir ve ucuz olduğundan dolayı, yakıt maliyetlerini düşürüyor. Dizel partikül filtresine (DPF) ve bunun getirdiği maliyet ve zahmete gerek olmaması kullanıcılarına avantaj sağlıyor. Benzinli motorun bakımı, dizel motorun bakımından daha az maliyetli olması ile küçük inşaat şirketleri ve kiralama müşterileri için daha uygun bir seçenek oluyor.

Yeni Ammann silindirleri, benzersiz özellikleriyle dikkat çekiyor

Aranan tüm özellikleri karşılıyor

Ammann ARX10.1 StV, benzersiz tasarımlı tambur konsollarının tek taraftan monte edildiği piyasadaki tek makine olma özelliğine sahip. Bu yeniliğe “yan serbest tamburlar” adı veriliyor. Tamburlar operatörün sağ tarafında desteksiz olarak bulunuyor. Tambur çalışma genişlikleri 900 mm’dir (35,4 inç) ve tamburlar sıralı olarak monte edildiği için en dar şantiyelerde sıkıştırma çalışmasına olanak tanıyor. Güçlü bir hidrolik sistem güç aktarım mekanizması yapısının temelini oluşturuyor. Her iki tambur da olağanüstü çekiş, tırmanma kabiliyeti ve hız sağlayan sağlam tahrik motorlarıyla donatılmış olup motorlar, motor kapatıldığında güvenli park etmeyi sağlayan negatif park freni mekanizmasıyla donatıldı. Basınçlı su yağmurlama sisteminin tank kapasitesi 110 litredir (29,1 gal). Operatör tarafından kontrol edilen aralıklı su akışı düzenleme mekanizması, optimum su akışını sağlar ve yağmurlama süresini uzatır. İki aşamalı filtreleme sistemine (su girişi ve merkezi filtre) ulaşılması kolaydır ve depoyu boşaltmadan temizlenebiliyor.

Kolay kullanımı sayesinde operatörlerin gözdesi

Operatör platformu titreşimden tamamen izole edilen ve konforlu bir koltukla donatılan silindirin tüm operasyonel öğeleri ana gösterge panosuna uygun bir şekilde yerleştirildiği için kolay bir kullanım sağlar. Çok işlevli bir gösterge paneli ekranı, temel çalışma işlevlerini izler. ARX ​​10.1 StV, doğrudan hidrolik tahrik pompasına bağlanan mekanik tahrik koluyla mevcuttur. Bu çözüm basit ve güvenli makine tahrik kontrolü sağlıyor. Operasyon istasyonuna kolay erişim sağlamak için basamaklar arka çerçevenin her iki yanında uygun bir şekilde yerleştirildi. Daha fazla rahatlık ve güvenlik, kavraması kolay bir tutamak ve basamakları makine konturunun dışına yerleştiren bir tasarımla sağlanıyor. Dar tasarım ve uzunlamasına motor konumu, operatör istasyonundan her yöne ve kenarlara kadar mükemmel görüş sağlayarak şantiyelerdeki sıkıştırma özelliklerini ve güvenliği önemli ölçüde artırıyor.

Pek çok özelliği ile skalanın üzerinde performans gösteriyor

ARX ​​10.1 StV, bakım gerektirmeyen çözümler sunmak, sıvı kullanımını en aza indirmek ve filtrelere erişimi en üst düzeye çıkarmak için ileri mühendislikten yararlanan ECOdrop felsefesine göre tasarlanmıştır. Silindir, bakım gerektirmeyen bir direksiyon silindiri ve ömür boyu greslenmiş ve yüksek düzeyde korunan küresel bilyalı rulman kullanan mafsallı mafsalla donatılmıştır. Titreşim mekanizması, ürünün ömrü boyunca da kullanılabilen gres ile yağlandığı için bakım gerektirmiyor. Motor konumu ve geniş açılan kaput, günlük bakım noktalarına ve filtrelere erişimi kolaylaştırırken sıvı drenaj noktalarının konumu periyodik bakımı hızlandırıyor.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top