Gayrettepe-Kağıthane metrosu ile İstanbul Havalimanı’na ulaşım kolaylaştı

İstanbul Havalimanı’na ulaşmada önemli bir yerde bulunan metro hattının son aşaması olan Gayrettepe-Kağıthane Metro Hattı 29 Ocak Pazartesi günü hizmete açıldı. Gayrettepe – Kağıthane Metro hattı ile Taksim’den İstanbul Havalimanı’na ulaşım 41 dakikaya düştü.

Gayrettepe-İstanbul Havalimanı Metro Hattı’nın son halkası tamamlandı ve 29 Ocak Pazartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’nun yer aldığı heyet açılışı gerçekleştirdi.

Gayrettepe-Kağıthane metrosu

Ulaşım süresi kısaldı

Hattın tamamlanmasıyla birlikte, Taksim’den İstanbul Havalimanı’na ulaşım 41 dakikaya düştü. Hattı kullanan yolcular, Gayrettepe’den İstanbul Havalimanı’na 30 dakikada, Göktürk’ten Mahmutbey’e 38 dakikada, Tekstilkent’ten İstanbul Havalimanı’na 45 dakikada, Taksim’den Göktürk’e 26 dakikada, 4. Levent’ten İstanbul Havalimanı’na 35 dakikada ulaşabilecek. Yeni hat ile günlük 600 bin yolcunun taşınabileceği belirtiliyor. Gayrette-Kağıthane hattının hizmete alınmasıyla, İstanbul’da tamamlanan raylı sistem ağlarının uzunluğu 338,5 kilometreye çıktı.

Gayrettepe-Kağıthane metrosu ile İstanbul Havalimanı’na ulaşım kolaylaştı

İstanbul’daki ulaşım konforunu artıran metro projenin

Gayrettepe-İstanbul Havalimanı Metro Hattı’nın son halkası tamamlandı. ‘Gayrettepe-Kağıthane Metro Hattı’ bugün hizmete girdi. Açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptı.

En hızlı tamamlanan metro projeleri arasında yer aldı

Türkiye’de ilk defa bir metro projesinde 10 tünel sondaj makinesinin aynı anda kullanıldığı Gayrettepe-Kağıthane metro hattında kazı hızında ayda 1,233 metre ile rekor kırıldı. Hizmete açılan Gayrettepe istasyonu, 72 metreyle hattın en derin istasyonu oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top