Wirtgen yeni ürünü WRC 240(i) Rock Crusher’i pazarla buluşturuyor

Wirtgen, kaya parçalarını kırma ve taş zeminlerdeki iri agregayı yerinde parçalamak için ürettiği yeni WRC 240(i) Rock Crusher’i Kasım ayında pazara sunuyor. 2.320 mm çalışma eni ve 510 mm’ye kadar çalışma derinliğine sahip olan WRC 240(i), saatte 600 tonluk işleme performansı sunuyor.

WRC 240(i), özel olarak taşlı zeminlerin işlenmesine yönelik Wirtgen mobil tekerlekli toprak stabilizatörü ürün portföyünü genişletiyor. 300 mm’ye kadar kenar uzunluğuna ve 200 MPa’ya kadar basınç dayanımına sahip agreganın kırılmasının yanı sıra, örneğin taşıyıcı tabakaları hazırlamak için aynı iş adımında su ile çimento da karıştırılabilir. Bu sırada çimento bir bağlantı elemanı serici ile önceden serilirken, gerekli olan su, Vario Kaya kırıcı’nın püskürtme barası üzerinden mikser odasına püskürtülüyor. Ayrıca makine toprak stabilizasyonu işlemlerinde de kullanılabiliyor. Bu uygulamada kireç veya çimento gibi önceden serilen bağlantı elemanları, mevcut olan daha az taşıyıcı özellikli zemine karıştırılarak doğrudan yerinde yüksek kaliteli yapı maddesine dönüştürülebiliyor. WRC 240(i) ana görevi çeşitli zeminlerin, katmanların ve tabakaların tek iş adımında homojen bir nihai ürün ortaya çıkacak şekilde öğütülmesi ve karıştırılmasında kullanılıyor. Malzeme değişimine kıyasla yöntemler, daha kısa yapım süreleri, kaynakların korunması ve daha az CO2 emisyonuyla karakterize edilebiliyor.

Kırma ve karıştırma rotoru özel olarak tasarlandı

Kırma uygulaması için özel olarak geliştirilen HT18 uç tutuculara ve kırma aletlerine sahip dayanıklı kırma ve karıştırma rotoru taşlı zeminlerde en iyi sonuçları veriyor. Yeni ürün darbeye dayanıklı, sert metalden büyük boyutlu kesicilerle donatıldı. Ayrıca uç tutucular yüksek dayanımlı çelik bir aşınmayı da koruma altına aldı. Bu sayede zorlu uygulamalarda yüksek kullanım ömrü ve yüksek proses güvenirliği sağlanıyor. Dayanıklı kenar koruyucular rotorun yan halkalarındaki aşınmayı azaltırken, rotor, yüksek rotor devir sayılarına ulaşılabilen WRC için özel olarak geliştirilmiş bir dişli kutusuyla tahrik edilebiliyor.

Zırhlı rotor gövdesi

Agrega kırma esnasındaki yüksek yüklere daimi olarak direnç gösterebilmek için Kaya kırıcı rotor gövdesi yüksek mukavemetli, sert çelikten yapılmış aşınmaya dayanıklı aşınma plakaları ile kaplandı. Bu sayede kullanım ömrü uzatılır ve genel olarak gövdenin dayanıklılığı artırılıyor. Tüm mikser odası dayanıklı plakalarla donatıldı, gerektiğinde münferit olarak değiştirilebiliyor.

Her uygulamada eşit parça boyutları

WRC 240(i), çeşitli uygulamalarda eşit ve sabit dağılıma sahip istenilen parça boyutunu üretmek için birçok ayar imkanına sahip.  Dokuz rotor devir sayısı, değişken bir kırma kademesi, farklı örgü genişliklerine sahip değiştirilebilir tane elekleri ve ayarlanabilir rotor mesafesi, ayarlanabilir kazıma tambur kapakları ve makine ilerlemesi ile makine mevcut koşullara ve istenilen uygulamaya uyarlanabiliyor.

Dijital asistan sistemleri proses kalitesini artırıyor

Uydu destekli AutoTrac sistemi, WRC ürününün hassas, otomatik yönlendirme sayesinde daha yüksek proses verimliliği ve dolayısıyla yüksek çevre uyumluluğu elde etmesine yardımcı oluyor. Bu sistem, makineyi önceden oluşturulmuş bir referans şeride ve bitişik şeritlerde tanımlanmış bir üst üste binme mesafesine dayalı olarak santimetre aralığındaki hassasiyetle kontrol edilebiliyor. Böylece makinenin ideal çalışma eni her zaman kullanılabilir. Wirtgen Performance Tracker (WPT), şantiye analizi ve dokümantasyon için kapsamlı bir veri tabanı sunmak için önemli tüm proses parametrelerinin bilançosunu lokasyona özgü olarak çıkarıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top