Wirtgen Group, Bauma standında “Sürdürülebilir yol yapımı” teknolojilerini dokunabileceğiniz kadar yakına getirdi

İnşaat sektöründe uluslararası alanda faaliyet gösteren Wirtgen Group, Bauma Fuarı’nda yerini aldı. Sürdürülebilir yol yapım makineleriyle ziyaretçilerin ilgi odağında olan şirket, Wirtgen Group tarihindeki en başarılı fuarını geçirdi.

Hamm’ın elektrikli tandem silindirleri, Vögele’nin elektrikli mini yol finişerleri ve Kleemann’ın tamamen elektrikli darbeli kırıcısı ile dikkat çeken bakışların hedefinde olan Wirtgen Group standı, sürdürülebilir yönelimi ile dikkat çekti. Bununla beraber; iki konfor kabinli Wirtgen kompakt kazıma makinesi, Vögele finişerlerinin dash 5 nesli ve asfalt karıştırma tesisleri için bir katalitik konvertör olan Benninghoven REVOC sistemi de katılımcılarda heyecan yarattı.

Ekolojik ve ekonomik tasarruf potansiyeline sahip üretim sistemleri

Wirtgen Group, fuarda münferit makinelere ilave olarak yol yapımında komple uygulamalar için üretim sistemleri de sundu. Fuar katılımcıları; soğuk geri dönüşüm ve asfalt geri dönüşümünden şehirlerdeki ve diğer hassas yerlerdeki emisyonsuz uygulamalara, büyük ölçekli yenileme önlemlerine ve küçük ölçekli belediye çalışmalarına kadar en büyük ekolojik ve ekonomik potansiyelin bulunduğu sistemleri inceleme fırsatı buldu. Standı ziyaret eden katılımcılar, yalnızca birbirine uyarlanmış Wirtgen Group makine yelpazesinden değil, John Deere ile birlikte ortaya çıkan sinerjiden de faydalandı. Kleemann kırma ve eleme sistemlerinin işlediği doğal taş ve geri dönüşüm malzemeleri, John Deere lastikli yükleyiciler ile bir sonraki aşamaya kolaylıkla aktarılabilmesi de buna dahil.

John Deere tekerlekli yükleyiciler Avrupa’da satışa sunulacak

John Deere, iki tekerlekli yükleyici modeliyle Avrupa pazarına giriyor. Makineler, 24 Ekim’de Bauma’da yapılan lansmanını hemen ardından 744 P-Tier ve 824 P-Tier Almanya ve Birleşik Krallık’ta Wirtgen Group dağıtım ağı aracılığıyla satışa sunuldu.

Yol yapımında daha fazla sürdürülebilirlik için ‘dijitalleşme’

Wirtgen Group, ‘Teknoloji Alanı’ olarak adlandırılan alanda, markaların makinelerin kullanımını kolaylaştıran ve şantiye dokümantasyonunu mümkün kılan dijital çözümlerini sundu. Bunlar arasında; Wirtgen Performance Tracker, tekerlekli toprak stabilizatörler ve tekerlekli geri dönüşüm makineleri için kullanılan yeni uydu tabanlı direksiyon sistemi Wirtgen AutoTrac, Hamm‘ın yeni dijital sıkıştırma asistanı Smart Compact, Vögele dokümantasyon ile süreç optimizasyon araçları WITOS Paving Docu ve Paving Plus yer alıyor. Ayrıca alanda tüm bunlar dışında gelecekte tüm şantiyelerin nasıl planlanabileceği, izlenebileceği ve analiz edilebileceğine dair bir bakış açısı da sunuldu. Burada telematik çözümlerin yardımıyla müşterilere gerçek katma değer sağlamak ve projelerini daha da verimli bir şekilde hayata geçirmelerine yardımcı olmak planlandı.

Sürdürülebilirlik, kurumsal stratejinin temel direğidir

Wirtgen Group, yol yapımında daha fazla mobilite için öncü bir şirket olarak öne çıkıyor. Şirket, kendi standında kurumsal stratejinin temel direğinin ‘sürdürülebilirlik’ olduğunu ortaya koydu. Bauma’daki yenilikler aynı zamanda akülü elektrikli ürün modellerini genişletme ve düşük emisyondan karbonsuzluğa kadar alternatif tahrik teknolojileri sunma hedefinin de altını çizdi. “Close to our customers ” (Müşterilerimize yakın) değer sözü ile uyumlu olarak makine ve teknoloji çözümleri sunan Wirtgen Group, sürdürülebilir çözümleriyle sadece müşterilerinin artan alt yapı talebini hızlı ve ekonomik bir şekilde gerçekleştirmekle kalmayıp, aynı zamanda çevreyi koruma, insan ve doğa güvenliği açısından artan gereksinimleri karşılamada da destek vermek istiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top