Wirtgen Group, markalarıyla birlikte Samoter 2023’te yenilikçi çözümler sundu

Wirtgen Group çatısı altında bulunan Wirtgen, Vögele, Hamm ve Kleemann markaları, 3-7 Mayıs 2023 tarihleri arasında İtalya’nın Verona şehrinde düzenlenecek Samoter/Asphaltica 2023 Fuarı’nda yenilikçi çözümler sunan 11 farklı ürün modelini sergiledi.

İş makinesi kullanıcıları verimli ve sürdürülebilir çalışmalarda yer almak için yeni teknoloji ürünlere ihtiyaç duyuyorlar. Sektörde yer alan firmaların ihtiyaçlarını gözeterek üretim yapan Wirtgen Group, sadece bireysel makineler ve “yeşil” tahrik teknolojileri için yenilikçi çözümler sunmakla kalmıyor yol veya inşaat projesini ekonomik ve sürdürülebilir bir şekilde uygulamak için de ihtiyaç duyulan çözümleri karşılayıp yeniliğin izinden ilerliyor. Grup şirketi bünyesinde bulunan markalar ile doğru boyutlandırılmış makine kombinasyonlarına ek olarak, optimum uygulama prosedürlerini de fuarda sergileyecek. Wirtgen buna uygun olan (dijital) yardım, telematik veya otomasyon sistemlerinin yanı sıra dokümantasyon sistemleri ile uygulamaya yönelik donanım seçenekleriyle de çözüm sağlıyor.

Wirtgen Group standında (Salon 11, Stand C1-D2) öne çıkan ürünler arasında Wirtgen kompakt freze W 100 Fi ve büyük kazıyıcı W 200 Fi’de bulunan Wirtgen Performance Tracker (WPT) görüldü.. Bununla birlikte, kazıma performansı hassas bir şekilde belgelenebilir ve otomatik olarak oluşturulan bir rapor sayesinde makine operatörüne e-posta ile gönderilebiliyor. Böylece proje yönetiminde zaman ve maliyet yükü azalıyor.

Yol finişerlerinde dijital çözümler

Vögele, fuarda yol finişerlerinin yanında şantiye dokümantasyonu için dijital çözümlerini de sergiledi. Bu amaçla SUPER 1803-3i lastikli finişer, alan çapında sıcaklık kontrolü için WITOS Paving Docu ve RoadScan temassız sıcaklık ölçüm sistemi ile donatıldı. Her iki ürünün birleştirilmesiyle, kurulumla ilgili tüm veriler akıllı telefon aracılığıyla bile çok kolay bir şekilde dijital olarak belgelenirken değerlendirilebiliyor.

Pivot yönlendirmeli silindirler sergilenecek

Hamm, akülü elektrikli tandem silindiri HD 12e OT’nin yanı sıra yeni HX ve HC serilerini de fuarda sergiledi. Bu sırada Verona’daki pivot yönlendirmeli HX90 VS-OS tandem silindiri ve temel inşaatı alt yapı silindiri HC 130i, asfalt ve temel inşaatta kapsamlı sıkıştırma ölçümü ve dokümantasyonu için Smart Doc ile donatıldı. HX90 VS-OS ayrıca yeni, dijital sıkıştırma asistanı Smart Compact ile birlikte gösterilecek. Smart Compact, silindir operatörünün doğru sıkıştırma enerjisini seçmede aktif olarak destekleyerek sıkıştırma kalitesine ve makine ve kaynakların korunmasına belirleyici bir katkıda bulunuyor.

Kırma tesislerinde gelişmiş optimizasyon

Kleemann, dijital işletim konsepti SPECTIVE, MC 110i gibi kırma tesislerinin kontrol seçeneklerini ileriye dönük bir şekilde optimize ediyor. Makineye SPECTIVE CONNECT’in eklenmesiyle, operatörün yükleme makinesinden ayrılmasına gerek kalmadan tüm ilgili süreç bilgilerini ve raporlamayı akıllı telefonda görüntülemesini de sağlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top