Vögele, Super 1880L ile yol yapımında devrim niteliğinde bir adım atıyor

Wirtgen Group, markaları arasında köklü bir geçmişi bulunan Vögele ile yapı makineleri endüstrisinde uluslararası faaliyet göstererek, teknoloji ve inovasyonun gücünü Super 1880L ile birleştiriyor. Kullanıcılarına yol yapım ve onarımına yönelik makineler, faydalı, geri dönüşüm malzemelerinin kazanımı ve işlemine dayalı asfalt üretimine yönelik birimler sunan firma, Vögele Super 1880L ile maksimum verimliliği hedefliyor. Şantiyelerde günlük performansın yükseleceğini belirten Vögele, Super 1880L ile kullanıcıların ihtiyaçlarına uyum sağlayarak uzun hizmet ömrünü garantiliyor.

Yol altyapısındaki temel katmanların döşenmesinde, 50 santimetre kalınlığa kadar olan son derece güçlü ve dayanıklı döşeme taşlarının kullanımı gerekiyor. Vögele Super 1880L, hem su bazlı malzemeleri hem de asfalt karışımlarını sermek için tasarlanan, uygun maliyetli, ağır hizmet tipi paletli finişeriyle performansı artıyor. Maksimum 9,5 metre serme genişliği ile Super 1880L, otoyol projelerinde ve kırsal yollarda kullanılmak üzere tasarlandı. Super 1880L’nin; Afrika, Doğu Avrupa, Orta Doğu, Okyanusya ve Güneydoğu Asya’daki belirli pazarlarda emisyon seviyesi 3 veya daha altındaki seviyelerde de satışı gerçekleştiriliyor.

Modern tahrik teknolojisi

Vögele’nin modern tahrik konsepti, çok işlevli Super 1880L’nin çeşitli kullanımlarına uyarlanabiliyor. Bu finişer, gücünü 158 kW değerinde yüksek performanslı 6 silindirli dizel motordan alıyor. Motor nominal hızını, 2.000 rpm’den 1.700 rpm’ye düşüren ECO modu teknolojisine sahip. ECO modu, işletme maliyetlerini ve gürültü emisyonlarını önemli ölçüde azaltırken dizel motordan hidrolik sisteme kadar tüm tahrik bileşenlerinin maksimum verimlilikte çalışmasında önemli bir destek sunuyor.

Raylarda hassasiyet

Super 1880L‘nin, ilave palet taşıyıcı silindirlerine optimize edilen paletli ünitesi, finişerin sessiz çalışmasını sağlayarak performansı en üst düzeye çıkarıyor. Palet dişlilerine ayrı takılan elektronik olarak kontrol edilen tahriklerle, sürekli düz harekete veya virajlarda hassas yönlendirmeye olanak tanıyor ve motor çıkışının güç kaybı olmadan serim hızına çevrilmesine izin veriyor. Uzun paletleriyle maksimum çekiş gücü sağlayarak finişerin zorlu arazide çalışırken bile sabit bir hızda iyi ilerlemesini sağlıyor. Her bir palet için ayrı bir tahrik ve elektronik kontrol ünitesi sağlanmış olup, makine düz bir doğrultuda hareket ederken doğru izlemenin yanı sıra doğru viraj alımı da gerçekleşiyor. Super 1880L yeni paletleriyle; her zeminde maksimum çekiş sağlarken, yüksek aşınma direnci ve uzun hizmet ömrünü beraberinde getiriyor. Böylece makinenin servis süreci de kolay bir şekilde gerçekleşiyor.

Optimum malzeme yönetimi

Kesintisiz ve yüksek kaliteli serim sağlamak için sürekli bir karışım akışının sağlanması oldukça önemli. Bunun için Vögele’nin finişerleri de tasarlanırken profesyonel malzeme yönetimine oldukça önem veriliyor. Super 1880L, uzatılmış hunisi sayesinde kamyonların hızlı bir şekilde boşaltılmasına izin verirken, güçlü konveyör sistemiyle (boyuna, yanal) de yüksek verim oranını ve sürekli malzeme akışını sağlayabiliyor. Tüm bu özellikleriyle Super 1880L, şantiyede yüksek günlük performans oranlarını beraberinde getiriyor.

Geniş malzeme haznesi ve karışımla kolay besleme

Uzunluğu ve düşük besleme yüksekliği sayesinde herhangi bir mikser kamyonu Super 1880L‘ye kolayca yanaşabiliyor. Geniş, salınımlı itme silindirleri 150 mm veya 75 mm ileri hareket ettirilerek, her türlü besleme aracından finişerin rahat ve sarsıntısız malzeme beslemesi yapabilmesine olanak tanıyor. Büyük malzeme hunisi 15 tona kadar malzeme taşıyabiliyor. Bu, yalnızca besleme kamyonlarının hızlı bir şekilde boşaltılmasına izin vermekle kalmıyor, aynı zamanda kamyonları değiştirirken bol miktarda malzeme tamponu olmasını da sağlıyor.

ErgoBasic çalıştırma konsepti

ErgoBasic çalıştırma konsepti, ErgoPlus işletim sistemi temel alınarak geliştirilen, Classic Line finişer kullanıcılarının ihtiyaç ve gereksinimlerine göre özel olarak uyarlanan modeldir. ErgoPlus 3 sistemi kadar hızlı, hassas ve kullanımı kolay bir işletim sistemi geliştirerek, Vögele’nin tüm finişer sınıfları için standartlaştırılmış işletim konsepti sunmasını sağlıyor. Vögele, ErgoBasic işletim sistemine uygun otomatik eğim ve eğim kontrolü sistemi geliştirerek kullanıcılarına Niveltronic Basic’i sunuyor. Niveltronic Basic, makine kontrol sistemine entegre edilerek tüm finişer modellerine uyarlanıyor. Niveltronic Basic, daha az deneyime sahip operatörlerin bile sistemde gezinmesini kolaylaştıran özellikleriyle basit ve bir sezgisel kullanım sunuyor. Classic Line, finişerlerin her zeminde çizgiye ve seviyeye sadık çalışması için ideal koşulları yaratıyor.

Super 1880L şap seçenekleri

Çok işlevli Super 1880L, otoyollar ve çeşitli asfaltlama çalışmalarına uygun hale getirilen bir özellik olan yüksek uyarlanabilirliği ile öne çıkıyor. Super 1880L ile kombinasyon için düzleştirici seçenekleri de mevcut: Universal sınıf finişer, AB 480, AB 500, AB 570 ve AB 600 açılan tablalarla birleştirilebiliyor. Cıvatalı uzatmaların eklenmesiyle maksimum serme genişliği AB 480 açılan tabla ile 7,8 metreye, AB 500 ile 8,5 metreye, AB 570 ile 8,7 metreye ve AB 600 ile 9,5 metreye kadar ulaşım sağlanıyor. Serme genişliğinin değiştiği ve üstün kaplama kalitesinin önemli olduğu tüm işlerde, açılan tablalar tercih ediliyor. Sağlam tek borulu teleskopik sistemleri sayesinde, bu tablalar istenilen serme genişliğine hızlı ve doğru bir şekilde ayarlanabiliyor. Tablaların TV (karıştırmalı ve vibratörlü) versiyonları da mevcut. Super 1880L, SB 300 HD sabit genişlikli düzleştirici ile birleştirilip çimentolu taban (CTB) gibi yol temelleri yapımında soğuk malzemelerin kullanımı için özel olarak kullanılabiliyor. Derin şap plakaları, üstün bir yüzerlik çalışmasıyla tabaka kalınlığına ve malzemeye bağlı olarak kurcalama darbesi için 2, 4 veya 7 mm olarak ayarlanabiliyor. Özel tokmak geometrisi ile birlikte bu, özellikle yüksek sıkıştırma değerleri sağlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top