Hamm HC CompactLine ve HC serileri, Good Design Award ödülünü kazandı

Hamm AG, mevcut iki HC CompactLine ve HC serilerinin Hamm altyapı silindiri serileri Chicago Athenaeum tarafından Good Design Award 2022 ile ödüllendirildi. Hamm, böylece 1996’dan bu yana başarılı ürün ve geliştirmeleri için uluslararası alanda tanınan toplam 40 tasarım ve inovasyon ödülü aldı.

İş makineleri operatörleri; kullandıkları makinede, güvenlik, verimlilik ve konfor gibi özellikleri ön planda tutuyorlar. Hamm Araştırma ve Geliştirme Müdürü Dr. Axel Römer, “30 yılı aşkın bir süredir ergonomi, işlevsellik ve estetiği uyumlu hale getiriyoruz, çünkü bizim için saf performansın yanı sıra operatör sağlığı ve kullanım kolaylığı da gündemin en üst sıralarında yer alıyor” dedi. Bu felsefe, ödüllü altyapı silindiri serisinin geliştirilmesinde de belirleyici oldu. Hamm portföyündeki mevcut iki altyapı silindiri serisi “Endüstriyel” kategorisinde ödüllendirildi. Good Design Award; şekil, işlev ve estetik açısından yüksek kaliteli ürünlerini onurlandırdı. Jüri; tasarımın yenilik derecesini, yeni teknolojileri, şekli, malzemeleri, yapıyı, konsepti, işlevi, faydayı, enerji verimliliğini ve çevreye duyarlılığı değerlendirdi.

HC serisi ile modern görünüm ve rahat çalışma imkanı

Basit, net bir şekilde yapılandırılmış ve son derece dinamik olan HC serisi, (85 kW / 11 t – 160 kW / 25 t) Hamm markasının iyi bilinen, denenmiş ve test edilmiş stil unsurlarını yeniden yorumluyor. Görsel olarak, kaputun yeni şekli özellikle dikkat çekiyor. Dış mekanda olduğu gibi iç mekanda da hareket özgürlüğü sunuyor. Juri üyeleri, yeni kabin ambiyansı ile sürücüye tamamen yeni bir alan hissi sunan HC Serisinin, geniş kabinin görüş açısında ve çalışma alanı tasarımında yeni standartları belirlediğini ifade etti. Kabin, yeni tip döner ve kayar mekanizmaya sahip koltukla işlevsel şekilde kullanılabiliyor. Çalışma alanının tasarımı ve kullanım konseptini “Easy Drive” takip ediyor. Tüm işletim unsurları düzenlenerek farklı dillerde kolay bir şekilde kullanılabilecek şekilde tasarlandı. Malzeme seçimi ve tasarım sayesinde titreşimler ve operatörler için gürültü seviyesi önceki modellere kıyasla önemli ölçüde azaltıldı. Kabindeki gelişmiş ısıtma ve klima sistemi, camların buğulanmamasını sağlıyor. Depolama bölmesi, havalandırma ve aydınlatma kullanıcılar için ekstra konforlu çalışma imkanı sunuyor.

Tasarım, performansı ve sürdürülebilirliği destekliyor

Motor ve titreşim yönetimindeki yeni konseptlerle Hamm, egzoz gazı emisyonlarını, gürültüyü ve titreşimleri azaltırken performansı önemli ölçüde artırıyor. Uzman jüri, “Tambur ve kiriş arası, hiçbir malzemenin birikemeyeceği önemli ölçüde genişletilmiş bir boş alana sahip ve bu ara boşluk, yeni tasarlanmış ön taşıyıcı ile destekleniyor” değerlendirmelerinde bulundu. Müşteriler, geniş bir ürün yelpazesinden yararlanarak her silindiri kendi gereksinimleri ve uygulama alanları için en uygun şekilde donatabiliyor.

Dijital şantiyeye uygun

Yeni Hamm altyapı silindirleri, inşaat sektörünün dijitalleşmesi için hazır olarak bekliyor. Uzman jüri: “”HC serisi altyapı silindirleri ‘dijital olarak hazırdır’ ve böylece şantiyelerin gelecekteki kalite ve iletişim gereksinimlerini karşılamaktadır. Hamm tarafından geliştirilen Smart Doc uygulaması sayesinde, deneyimsiz operatörler bile nerede yeterli sıkıştırma yapıldığını ve nerede hala sıkıştırma yapılması gerektiğini hemen görebilir. Ek olarak, altyapı silindirleri standart bir arayüz aracılığıyla diğer sağlayıcıların dijital uygulamalarıyla da iletişim kurabilir” ifadelerini kullandı.

HC CompactLine serisi: Kompakt ve güvenli

HC CompactLine (55,4 kW / 5 t – 7 t), kompakt altyapı silindiri segmentinde yer alıyor. Hamm; 7 tonluk HC 70i, 4,40 metre ile bu ağırlık sınıfında dünyanın en kısa altyapı silindiri olduğunu iddia ediyor. 3-noktalı pandül bükümlü mafsal ve kısa dingil mesafesi kombinasyonu, sürüş performansını olumlu etkiliyor. Uzman jüri, silindirlerin kompakt şekli, kısa dingil mesafesi ve tırmanma kabiliyeti sayesinde dar şantiyelerde ve hendeklerde sıkıştırma için son derece uygun olduğunu vurguladı. Ayrıca HC CompactLine serisinin ergonomik olarak optimize edilmiş bir çalışma alanına yerleştirilmiş standart sezgisel kullanımı sayesinde kullanımının da son derece kolay olduğunu belirtti. Jüri, “Her eylem, mantıksal düzenlemenin, açık tasarımın ve işletim unsurlarının açık sembolizminin sonucudur. Arkadan aydınlatmalı tuşlar, karanlıkta bile net çalışma sağlıyor. Direksiyon simidi düzeni, net bir görüş ve gösterge paneline erişimi kolaylaştırıyor” değerlendirmelerinde bulundu.

ECO-Mode yakıt tüketimini azaltıyor

Her iki altyapı silindiri serisi, sürdürülebilir makine konseptiyle kullanıcıları etkilemeyi başardı. Seriler, dizel veya HVO yakıtlarla çalıştırılabiliyor. Ayrıca, ECO-Mode işletiminde her iki seride de yakıt tasarrufu sağlıyor. Buna ek olarak, otomatik motor durdurma özelliği (Start-Stop) dizel yakıt tüketimini azaltabiliyor. Bu sistem, belirli koşullar altında motoru otomatik olarak kapatıyor. (örn. makine uzun süre kullanılmadığında) Otomatik sistem, dizel partikül filtresi ile egzoz gazı arıtma gereksinimlerini dikkate alıyor.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top