Vimpo, uluslararası marka olma yolunda emin adımlarla ilerliyor

Türkiye’nin yerli yol makineleri üreticisi Vimpo, kaliteli ürünlerini 20’den fazla ülkeye ihraç ediyor. Vimpo’nun uluslararası bir marka olma yolunda emin adımlarla ilerlediğine dikkat çeken Vimpo Genel Müdürü Doğukan Gezinir, “Markamızı geçtiğimiz 5 yıl içinde, dünyanın en seçkin projelerinde ön plana çıkarmayı başardık” dedi.

Yol yapım makineleri konusundaki uzmanlığıyla pazara önemli katkılar sağlayan Vimpo; asfalt distribütörü, mıcır serici, bitüm taşıma tankerleri, yol bakım makineleri, bitüm işleme tesisleri, asfalt plent yedek parçaları ile yoğun viskoziteli akışkanlar için dişli pompalar ve kolloid değirmen üretimi yaparak müşterilerine ihtiyaç duyduğu tüm hizmetleri vermeye devam ediyor. Yol Teknolojileri olarak yerli yol makineleri üreticisi Vimpo’nun Genel Müdürü Doğukan Gezinir ile görüştük, firmanın 2022 yılındaki yatırımları ve gelecek dönemlerdeki hedefleri hakkında bir röportaj gerçekleştirdik.

Doğukan GEZİNİR-Vimpo Genel Müdürü

Uzun ömürlü makineler ile müşteri memnuniyeti artıyor

Kurulduğu yıldan itibaren müşteri memnuniyetini en ön sırada bulunduran Vimpo, kaliteli ürünleriyle adından sıkça söz ettiriyor. Şirket değerlerini ürünlerine yansıttıklarını belirten Vimpo Genel Müdürü Doğukan Gezinir, “Vimpo olarak kurulduğumuz 1997 yılından itibaren uzun süreli iş birliklerine, güçlü müşteri ilişkilerine ve teknolojinin adımızla özdeşleşmesine önem verdik. Hedefimiz; kullandığımız tüm komponentlerde en üst seviye kaliteyi elde etmek. Ürünlerimizi tasarlarken çalışacakları ortamı göz önüne alarak ilerliyoruz. Bunun için de farklı koşullara dayanabilecek materyalleri özenle seçiyoruz. Makinelerimiz, güç hesaplamalarına göre en zorlu çalışmalara dayanabilecek şekilde imal ediliyor. Böylece makinede yer alan bütün elektronik sistem, hataya yer vermeyecek şekilde dizayn ediliyor” sözlerini kaydetti.

Yeni ürün müjdesi

Ankara’daki Anadolu Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan toplam 10 bin metrekarelik bir alanda üretimini sürdüren firma, modern üretim proseslerini bünyesine katarak, gelişimini durmaksızın sürdürüyor. Üretim detayları hakkında önemli bilgiler veren Doğukan Gezinir, “Ürün kapasitemizi ve kalitemizi en üst düzeyde tutmak için, üretim tesisimizin imkanlarını sürekli yeniliyoruz. Özellikle 2022 yılında, kaynaklı imalat makinelerimize ve test ünitelerimizi geliştirmeye odaklandık. Makinelerimizde kullandığımız ve aynı zamanda piyasaya satışını yaptığımız pompa ve vana gruplarımızın test sistemlerini bu yıl revize ederek daha hassas bir şekilde veri toplamamıza imkan verecek bir hale getirdik. Önümüzdeki yıl için hedeflediğimiz programa göre en az 3 yeni ürünün daha üretimini yapmayı planlıyoruz. Böylece Türkiye ve sektörümüz için katma değer sağlayacağımıza eminiz. Vimpo olarak bu sürecin heyecanı içindeyiz” dedi.

“Hedefimize emin adımlarla ilerliyoruz”

2022 yılı hedefleri kapsamında emin adımlarla ilerlediklerinin altını çizen Doğukan Gezinir,“Yılın ilk 9 aylık dönemini verimli bir şekilde geri bıraktık. Geçtiğimiz sene belirlediğimiz hedeflerimiz doğrultusunda emin adımlarla ilerlemeye devam ediyoruz. Vimpo olarak sektörümüze getirdiğimiz yenilikler ile ürünlerimizin lansmanlarını başarıyla gerçekleştirdik. Bu doğrultuda çalışma alanımızı genişleterek, birçok yeni ülkeye ihracat yaptık. Her yıl olduğu gibi bu yılda yenilikleri bünyemize katmaya devam ediyoruz. Ürettiğimiz kaliteli ürünler 20 yıldır 25’den fazla ülkede kullanılıyor” şeklinde konuştu.

“Vimpo, son 5 yıl içinde seçkin projelerde yer alarak göğsümüzü kabarttı”

Kolay bakım yapılabilen, kullanıcı dostu ürünleri ve geniş yedek parça ağıyla yol sektörüne üstün çözümler sunduklarına değinen Doğukan Gezinir, markanın bu doğrultuda gelişmeyi sürdürdüğüne dikkat çekerek, “Vimpo, uluslararası alanda göğsümüzü kabartan bir marka olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Markamızı geçtiğimiz 5 yıl içinde, dünyanın en seçkin projelerinde ön plana çıkarmayı başardık. Bunun yanında 2022 yılı özelinde pazar değerlendirmesi yaparsam, bu yıl özellikle Kombi Sathi Kaplama Aracımız ve Sabit Bitüm İşleme tesislerimiz büyük ilgi gördü. Vimpo olarak bu ilgiden çok memnun olduğumuzu belirterek önümüzdeki dönemlerde de sektöre fayda sağlayarak, kaliteli ürünlerimizi müşterilerimizle buluşturmaya devam edeceğiz” açıklamalarını yaptı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top