Victoria viyadüğü, halka açık parka dönüştürüldü

Manchester’daki kullanılmayan Castlefield Viyadüğü, ‘gökyüzü parkı’ temasıyla halka açıldı. National Trust ve Twelve Architects tarafından yeniden tasarlanan viyadük, halkın şehrin merkezinde doğayla buluşmasını sağlıyor.

İkinci dereceden koruma altındaki Castlefield Viyadüğü, kalıcı dönüşüm için yeniden kullanım projesine dahil edildi. National Trust ve Twelve Architects tarafından yürütülen dönüşüm projesi hakkında açıklama yapan Twelve Architects direktörü Matt Cartwright, “Ziyaretçileri, bölge tarihini şekillendiren ve aynı zamanda klasik endüstriyel yapıya saygı gösteren bu tasarımın keyfini çıkarmaya teşvik etmek istiyoruz. Umarım halk, bu ikonik yapıya yeni bir hayat getirmenin gerekliliği konusunda bizimle hemfikirdir” dedi.

Viyadükte ziyaretçiler için keşif yolculuğu planlandı

2021’de şekillenen projenin tasarımı The National Trust’ın kendi peyzaj ekibi ile geliştirildi. Üç bölgeye ayrılan viyadükte ziyaretçiler için keşif yolculuğu planlandı. Gökyüzü parkı, kullanılmayan viyadüğün potansiyelini gösterme amacıyla hizmet vermeyi sürdürecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top