Uzman firmaya uzman makine: Power Curber 5700 C

Ünsam yapı, Türkiye’nin önemli yol ve inşaat projelerinde çözüm ortağı olarak faaliyet gösteriyor. Havalimanı apron, taksi ve beton yollar, drenaj hendekleri, tünel kablo kanalları, otoyol bordürleri ile bariyer yapımı alanında başarılı çalışmalar imza atan firma, Essa Grup güvencesindeki Power Curber 5700 C kayar kalıplı beton finişeri ile kayar kalıplı beton serim teknolojilerinde uzmanlaştı

Sektöre 2012 yılında adım atan Ünsam Yapı, Türkiye’nin bir çok önemli projesinde çözüm ortağı olarak faaliyet gösteriyor. Özellikle beton serim teknolojileri ve uygulamaları konusunda uzmanlaşan firma, İGA İstanbul Yeni Havalimanı, Ankara-Niğde Otoyolu gibi önemli projelerde görev aldı. Konusunda uzman bir firma olarak makine tercihi yaparken tabiri caizse ‘sık eleyip ince dokuduklarını’ belirten Ünsam Yapı yetkilisi Kansu Taşdemir, tercihlerini Essa Grup’tan yana kullandıklarını ifade etti. Essa Grup güvencesindeki Powercurber 5700 C kayar kalıplı beton finişeri kullanan firma, makineyi, V-hendek, new jersey beton bariyer, kayar kalıplı bordür, tünel kablo kanalı uygulamaları, beton yol projelerinde kullanıyor. Essa Grup’un kendileri için bir çözüm ortağı olduğunun altını çizen Kansu Taşdemir, Essa Grup ile çalışmanın avantajlarını Yol Teknojileri Dergisine anlattı.

Beton seriminde uzman

Ünsam yapının alanında uzman bir firma olduğunu vurgulayan, Kansu Taşdemir, “Ülkemizde şuan bünyesinde çeşitli özelliklerde en çok beton finişeri bulunduran firmayız. Müşterilerin isteklerine ne iyi çözümleri sunmak için inovasyon ve Ar-Ge’ye çok çnem veriyoruz. Kamu sektörünün ihtiyaçlarını hızlı bir şekilde karşılamak amacı ile yurt içinde ve yurt dışında beton finişerleri ile beton serim çözümlerine odaklanıyoruz” dedi.

Ünsam Yapı’nın yer aldığı bazı önemli projeler hakkında bilgi veren Kansu Taşdemir, “Rönesans Holding İstanbul İkitelli Entegre Sağlık Kampüsü kayar kalıplı bordür ve bariyer uygulamaları, Rönesans Holding Bursa Şehir Hastanesi kayar kalıplı bordür uygulamaları, Bursa Büyükşehir Belediyesi kayar kalıplı bordür-bariyer yapımı, İGA İstanbul Havalimanı kayar kalıplı bordür uygulamaları, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Anadolu Yakası bordür uygulamaları, Muş Havalimanı Apron ve Taksi Yolları, Hitit Üniversitesi Beton Yolları, Samsun Büyükşehir Belediyesi Bordür Uygulamaları, Hafif raylı sistem kayar kalıplı kablo kanalları, Trabzon Büyükşehir Belediyesi muhtelif beton yollar, Ankara-Niğde Otoyolu V-Hendek uygulamaları, Çeşitli il ve ilçelerde Karayolları tünelleri kablo kanalı uygulamaları gibi bir çok projede görev aldık ve almaktayız” şeklinde ifade etti.

Güçlü ve dayanıklı makineleri tercih ediyoruz”

Makine tercihindeki en önemli krieterlerinin zorlu zemin şartlarına uygun güçlü ve dayanıklı makineler olduğunu belirten Taşdemir, “Çözüm ortaklarımızın, müşterilerimizin projelerindeki zorlu zemin şartları ve çevresel faktörleri göz önünde bulundurarak projeleri hızlandırmak adına güçlü ve dayanıklı makineler tercih ederiz. Beton serim uygulaması yaparken makinedeki beton yükü fazladır ve hava şartlarına görede değişkenlikler olabiliyor. Makinenin yürüyüş sistemi, hidrolik sistemi, özellikle vibrasyon sistemine çok dikkat eder ve tercihimizi bu yönde yapıyoruz. Makinelerimizi de çağın yeniliklerine göre güncel tutuyor ve yeniliyoruz. Taahhüt ettiğimiz işleri sorunsuz bir şekilde teslim etmek için kalifiye insan ve iş gücümüzü yüksek standartlı, yeni ve sorunsuz makineler ile birleştiriyoruz” dedi.

Power Curber 5700 C kullanmanın avantajları

Zemin şartlarına uygun güçlü ve dayanıklı makine tercihini Essa Grup güvencindeki Power Curber 5700 C kayar kalıplı beton finişerinden yana kullandıklarını belirten Kansu Taşdemir, makinenin avantajları hakkında bilgi verdi. Power Curber 5700 C’yi muadililerinden ayıran özelliklerinden başında sorun çıkarmayan iyi donatılmış sistemli bir makine olması olduğunun altını çizen Taşdemir, “Muadillerine göre güçlü bir motor kullanılması bu nedenle makinanın bütün hidrolik sisteminin iyi beslemesi sayesinde projelerimizde bize beton tedarik eden santralleri mağdur etmeden stabil ve hızlı bir şekilde beton serme konusunda büyük avantaj sağlıyor” şeklinde belirtti.

Essa Grup çözüm ortağımız”

Essa Grup’un sadece bir makine tedarikçisi ya da satıcısı değil, aynı zamanda çözüm ortakları olduğunu vurgulayan Taşdemir, “Makinelerin Ar-Ge çalışmalarını iyi yapmaları, iletişimlerinin güçlü olması hem firmamız için hem de ülkemizdeki inşaat-yapı sektörü için güzel bir inovasyon örneği” ifadelerini kullandı.

Essa Grup ile çalışmaya devam edeceğiz”

Bundan sonraki süreçte de Essa Grup ile çalışmaya devam edeceklerini belirten Kansu Taşdemir, “Yeni projelerimize yine Power Curber ve Essa Grup ile olan çözüm ortaklığımıza devam edeceğiz. Her geçen gün kendimizi daha da geliştirip yurt dışında ki projelere de hız vereceğiz. Çözüm ortaklarımız, çalışma arkadaşlarımız ile birlikte yurt dışında ki projelerde de bu konuda en iyisi olacağız. Kansu Taşdemir sözlerini şu şekilde noktaladı: “Müşterilerimizin ve pazarın ihtiyacını anlamaya ve ona yönelik yaratıcı, farklı ve ekonomik çözümler geliştirmeye çalışıyoruz. Risk almaktan çekinmeksizin hızlı ve esnek aksiyon geliştirme becerisiyle faaliyet gösterdiğimiz sektöre yenilikçi ürün, hizmet ve iş modelleri sunuyoruz. Gelişime ve sürekli iyileştirmeye açık kalite anlayışıyla insan-makine iş birliği teknolojilerini geliştirmede çalışmalar yapmak, kalite standartlarına uygun hizmetler sunmak, müşterilerimize katma değer yaratmak ve çalışanlarıyla birlikte sürekli gelişmek temel hedeflerimiz arasındadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top