UKRAYNA PROJESİNDE  DOĞUŞ İNŞAAT-WORKINDO İŞ BİRLİĞİ

YERLİ GİRİŞİM WORKİNDO.COM, DOĞUŞ İNŞAAT’IN UKRAYNA’DA GERÇEKLEŞTİRECEĞİ KÖPRÜ İNŞAATI PROJESİNE UKRAYNA’DAN İNSAN KAYNAĞI SAĞLAYACAK.

İnşaat sektörünün pazaryeri ve online kariyer platformu Workindo.com, Ukrayna’nın en önemli projelerinden olan ve Kremençuk şehrinde Doğuş İnşaat tarafından inşa edilecek karayolu köprüsüne aynı şehirde yaşayan yerli iş gücünden faydalanarak 1000 kişilik insan kaynağı desteği verecek.

Firma, Workindo.com üzerinden çevirmen, HSE mühendisi, teknik ofis müdürü, teknik ressam, dizayn mühendisi gibi birçok branş için Kremençuk’ta yaşayan ve köprünün inşasında görev alacak personel ilanı verdi.

Toplam 2 km uzunluğundaki karayolu köprü projesiyle, Kremençuk Bölgesi’ne 720 m uzunluğunda bir adet eğik askı köprü ve yaklaşım viyadükleri kazandırılmış olacak. Yeni Kremençuk Köprüsü, Doğuş İnşaat’ın Ukrayna’da gerçekleştirdiği; Dinyeper Demiryolu ve Otoyol Köprüsü, Borispol Uluslararası Havalimanı, Zaporizhzhya Leftbank Atıksu Arıtma Tesisi’ne yönelik çalışmalarının ardından dördüncü büyük proje konumunda.

“PROJE NEREDEYSE İŞ GÜCÜNÜ ORADAN SAĞLIYORUZ”

Böyle bir projede Doğuş İnşaat ile işbirliği yapacak olmanın heyecanını yaşadıklarını belirten Workindo.com CEO’su Erhan Kocabaş, “Öncelikle Doğuş İnşaat’ı böylesine önemli bir projeye imza atacak olmalarından dolayı tebrik ediyorum. İnşaat ve müteahhitlik sektöründe gerçekleştirdikleri altyapı ve üstyapı projeleriyle dünyanın önde gelen şirketleri arasında yer alan Doğuş İnşaat’ın bu projede insan kaynağı desteği için bizimle işbirliği yapmak istemesi bizi çok heyecanlandırdı. Rusya ve Rusça konuşulan pazarlara girme stratejimiz doğrultusunda bu projenin bize çok katkıları olacağını düşünüyorum.

Workindo, bu projede Ukrayna’daki iş gücünden faydalanarak insan kaynağı bulacak. Yani Ukraynalı hatta Kremençuk’ta yaşayanları bu projede çalışmak için yönlendireceğiz. Hakim olduğumuz coğrafyalarda projenin yapıldığı bölgelerden insan kaynağı sağlayabiliyoruz ve oradaki insanlara istihdam yolu açıyoruz. Bu çok önemli bir nokta ve kısa zamanda kat ettiğimiz mesafe bizi gururlandırıyor.

Bu yıl global alanda ve Türkiye’de yapılacak birçok yeni projede çeşitli işbirlikleri yaparak Workindo’nun sektörde referans noktası olması için çalışacağız. Disiplinli bir ekip çalışmasıyla hedeflerimizi bir bir gerçekleştireceğimize inanıyorum.” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top