Sigma asfalt plentleri ile üretimde üstün performans!

Avrupa’da kullanılan son teknolojiye uygun olarak Ankara/ Akyurt’taki tesislerde üretilen Sigma asfalt plentleri, İtalyan – Türk mühendislerden oluşan deneyimli ARGE ekibiyle plent teknolojisindeki son yenilikleri yansıtıyor. Sigma plentler, üstün ve kanıtlanmış performanslarının yanı sıra düşük yakıt sarfiyatı, asgari bakım gereksinimi ve hızlı ve ekonomik teknik servisiyle öne çıkıyor.

Yurtiçindeki önemli karayolu ve otoyol projelerinde başarıyla çözüm ortaklığı yapan SIGMA, aynı zamanda aralarında İtalya, Rusya, Ukrayna, Kosova, Özbekistan, Kırgızistan, Azerbaycan, Lübnan, Filistin, Irak, Umman, Tanzanya ve Nijerya’nın da bulunduğu birçok ülkeye ihracat yapıyor. Devreye alınan tüm plentlerin ulaştığı yüksek performans sayesinde, SIGMA yurtiçi ve dışında tercih edilen asfalt plent markaları arasına girdi.

Prima modeli

SİGMA’nın PRIMA modeli asfalt plentleri 200, 240, 280 ve 340 ton/saat kapasitelerde son teknolojiye uygun olarak üretilip, yol müteahhitlerinin yüksek kapasitede ekonomik üretim, sorunsuz çalışma ve büyük projelerde maksimum verim ihtiyaçlarını karşılıyor.

Compact modeli

80 – 200 ton/saat arası asfalt üretimi yapabilen SİGMA’nın COMPACT plentleri ise, tamamen konteyner içine sığabilecek şekilde tasarlandığı için denizaşırı ülke pazarlarında güvenli ve ekonomik nakliye süreciyle taşınabiliyor. Modüler tasarımları sayesinde kısa sürede monte edilen Compact plentler, düşük yakıt sarfiyatlarıyla da öne çıkıyor.

Super Dry modeli

SIGMA’nın fazla yağış alan ülkeler için özel olarak geliştirilen “Super Dry” modelleri ile daha yüksek agrega rutubetinde dahi yüksek kapasitelere ulaşılabiliyor. Super DRY’ın otomasyon sisteminin kendi bünyesinde üretiyor olması ve makineye uzaktan erişim özelliğiyle, sahadaki plentlere anında destek sağlayabiliyor.

Sigma asfalt plentleri özellikleri:

Son teknolojiye uygunluk

SIGMA plent teknolojisi, Avrupa’da üretilen asfalt plentlerin de kullanılan son teknoloji özellikleri bünyesinde barındırıyor. Öne çıkan özellikler arasında; en kısa sürede mükemmel karışım sağlayan yeni nesil karıştırıcı, yüksek eleme verimini garanti eden yarı eğimli elek, Avrupa çevre normlarına uygun performans sağlayan ve entegre ön-ayrıştırıcı ile donatılmış filtre sistemi ile özel olarak geliştirilmiş son derece hassas tartım sistemleri sayılabilir.

Minimum yakıt harcaması ve bakım

Kurutucu iç tasarımı, kullanılan üstün kaliteli brülör ve ekstra yalıtım tedbiri sayesinde yakıt tüketim değerleri son derece düşük oluyor. SIGMA plentler asgari bakım gerektirecek şekilde tasarlanmış olup, aynı zamanda bakım kolaylığını da hedefliyor.

Kaliteli komponentler

Dünyanın her yerinde sorunsuz olarak çalışan, güvenilir asfalt plentleri üretme amacı ile çıkılan yolda kaliteye verilen büyük önem nedeniyle, plenti oluşturan komponentler dünya çapında tanınmış marka üreticilerden temin ediliyor.

Standartlara uygunluk ve güvenlik

SIGMA, CE normlarına ve makine emniyeti yönetmeliğine tamamen uygun olarak tasarlanmış olup, merdiven ve platformlardan güvenlik donanımlarına ve tahrik sistemlerine kadar CE standartlarına uyulmuş ve güvenli işletme için tüm önlemlere sahip bir yapıda.

Hızlı ve kolay kurulum

Kuleyi oluşturan katlar tamamen modüler olduğundan montaj/ demontaj süreleri kısalırken, plent kısa sürede devreye alınabiliyor veya başka şantiyeye nakledilebiliyor.

Anında servis ve yedek parça hizmeti

SIGMA’nın en avantajlı olduğu konulardan biride satış sonrası hizmetleridir. Tüm üretim aşamaları yurt içinde yapıldığından, montaj ve devreye alma sonrasında servis ve yedek parça hizmetleri, geniş teknik servis ekibindeki deneyimli teknisyenlerce anında çözüm bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top