SIGMA ASFALT PLENTİ UKRAYNA’DA

SIGMA, ÜRETTİĞİ ASFALT PLENTLERİ İLE YENİ PAZARLARA AÇILMAYA DEVAM EDİYOR. UKRAYNALI FİRMA BAUMA 2019’DA GÖRDÜĞÜ VE KALİTEESİNDEN ETKİLENDİĞİ SAATTE 240 TON KAPASİTELİ PRİMA 240 MODEL SİGMA ASFALT PLENTİNİ TERCİH ETTİ

En önemli asfalt plenti üreticilerinden biri olan Sigma, Ukrayna’nın önde gelen asfalt üreticileri arasında yer alan bir firmaya saatte 240 ton sıcak asfalt üretim kapasiteli Prima 240 asfalt plenti teslim etti. Sigma plenti BAUMA 2019 Fuarı’nda gördüklerini ve kalitesinden etkilendiklerini belirten Ukraynalı firma yetkilileri, yurtdışında çalışan diğer Sigma plentlerin performansını da araştırarak yerinde inceledikten sonra, ihtiyaçları olan yeni asfalt plentini Sigma’dan temin etmeye karar verdi. Şubat ayı başlarında, Sigma’nın Ukrayna distribütörü tarafından sipariş edilen 240 ton/saat kapasiteli plent, kısa sürede üretimi tamamlanarak, nisan ayında sevk edildi. Fakat tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 pandemisinin lojistik ve ulaşım üzerindeki olumsuz etkileri nedeniyle kuruluma ancak Temmuz ayında başlanabildi. Yaklaşık 3 hafta sonunda montaj tamamlandı ve plent Temmuz 2020 sonunda devreye alındı. Plent Sigma’nın Ukrayna’daki ilk referansı olarak ön plana çıkıyor.

ÜÇ AY İÇİNDE YAKLAŞIK 100 BİN TON SICAK ASFALT ÜRETİMİ

Ukrayna’da Ağustos ayı başında üretime başlayan plent, üç ay içinde yaklaşık 100 bin ton sıcak asfalt üretimini başarıyla gerçekleştirdi. Firma yetkilileri, İtalyan – Türk mühendisliği’nin ortak ürünü olan Sigma asfalt plentinin performansından son derece memnun olduklarını Sigma yetkililerine bildirdi.

TAMAMEN OTOMATİK VE BİLGİSAYAR KONTROLLÜ

Prima 240 asfalt plenti tam otomatik ve bilgisayar kontrollü olarak çalışıyor. Yakıt olarak doğalgazın kullanıldığı tesiste kızgın yağla ısıtılan bitüm tankları ve kızgın yağ kazanı da yer alıyor. Plentin 40 ton kapasiteli sıcak mamul silosu, iki gözlü olarak imal edildiğinden istendiği takdirde iki farklı asfalt tipi stoklanabiliyor. Ayrıca, taş mastik asfalt (SMA) üretimi için Otomatik Fiber Katkı Sistemi de tesis kapsamında yer alıyor. Sigma asfalt plentleri sektörde 35 yılı aşkın deneyimi olan uzmanlarca tasarlanıyor. Plentlerde bitümlü sıcak karışımlar hassas ve homojen şekilde, düşük enerji sarfiyatıyla ve aynı zamanda Avrupa çevre standartlarına da uygun şekilde üretiliyor.

SIGMA ASFALT PLENTİNDE ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLER

Son Teknoloji: Sigma plent teknolojisi, Avrupa’da batch tipi plentlerde kullanılan son teknoloji ile tamamen eşdeğer.

Yüksek performanslı elek: Son teknolojiye uygun şekilde yarı eğimli olarak tasarlanmış. Kayar ön oluk sayesinde kolay elek değiştirme ve bakım imkanı sağlanıyor.

Yüksek teknoloji ürünü karıştırıcı: Karıştırıcı iç tasarımında, kısa sürede mükemmel karıştırma hedeflenmiş olup palet, kol ve astarlarda minimum aşınmayı garanti edecek malzemeler kullanılıyor.

Düşük yakıt tüketimiyle optimum kurutma: Kurutucu iç dizaynında farklı kesit ve ölçülerde paletler kullanılarak, en az yakıt sarfiyatıyla mükemmel kurutma garanti edilmiş. Paletler gövdeye kaynaklı değil cıvatalı olarak birleştirilmiş. Yüksek dayanıklı dövme çelikten üretilen kurutucu ringi İtalya’dan ithal ediliyor. Sigma için özel üretilen servomotor kontrollü, yüksek modülasyonlu monoblok brülör ile yüksek verimli yanma sağlanıyor.

Ters hava akışlı torbalı filtre: Son teknolojiye uygun entegre ön-ayrıştırıcı sistemli ve çevre standartlarına uygun partikül emisyonunu sağlayacak özellikte tasarlanmış. 200oC’ye dayanıklı Aramid malzemeden üretilen eliptik kesitli filtre torbaları, kendinden yaylı kilitleme sistemli olması ile dikkat çekiyor.

Minimum yakıt harcaması: Sigma plentlerinde, yakıt tüketim değerleri son derece düşük ve kurutucu iç tasarımı, üstün kaliteli brülör ve ekstra izolasyon tedbirleriyle garanti altına alınmış.

Çevreye Duyarlılık: Avrupa çevre normları, gaz ve partikül emisyonu değerlerine tamamen uygun.

Standartlara Uygunluk ve Güvenlik: CE normlarına ve makine emniyeti yönetmeliğine tamamen uygun olarak tasarlanmış olup, merdiven ve platformlardan tahrik sistemlerine kadar ve güvenli işletme için tüm tedbirler alınmış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top