Samsun’da yapılan alternatif yol güzergahı, trafik yoğunluğunu azaltacak

Samsun Büyükşehir Belediyesi, okullar ve hastaneler bölgesi Kadıköy Mahallesi ile Barış Bulvarı’nın trafik yükünü azaltmak amacıyla yeni yol çalışmalarına devam ediyor. Vatandaşlar, çift şeritli 850 metre uzunluğunda olan yeni yol güzergahı ile, yakıt ve zaman tasarrufu elde edecek.

Samsun Büyükşehir Belediyesi, okullar ve hastaneler bölgesi Kadıköy Mahallesi ile Barış Bulvarı’nın trafik yükünü azaltmak amacıyla yeni bir yol açıyor. Osmaniye Caddesi’nin yapımı tamamlandığında ulaşım büyük oranda rahatlayacak.

Çift şeritli cadde ile alternatif çözüm üretildi

Kırsal mahallelerin yol ve içme suyu problemlerini çözmek için çalışmalarını ara vermeden sürdüren Samsun Büyükşehir Belediyesi, kent merkezindeki altyapı yatırımlarına devam ediyor. Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi, TOKİ konutları ile çok sayıda okulun bulunduğu Kıran ve Kadıköy mahallelerindeki trafik yoğunluğuna Büyükşehir Belediyesi, alternatif çözüm üretti. Hastaneler bölgesinin arkasında hafriyatların depolandığı araziyi temizleyen belediye, yol açma çalışması başlattı. Barış Bulvarı’na bağlanacak 850 metre uzunluğunda ve 20 metre genişliğindeki çift şeritli Osmaniye Caddesi, kısa sürede hizmete girecek.

Yakıt ve zaman tasarrufu

Yapılan yeni yolun trafiği büyük ölçüde rahatlatacağını söyleyen Kadıköy Mahallesi Muhtarı Muzaffer Yılmaz, “TOKİ’de oturan mahalle sakinlerimiz, öğrencilerimiz ve güzergahı kullanan okul servisleri, bu yolu çok istiyordu. Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Demir burada çalışmalara start verdi. Burası daha önce harabe gibiydi, toprak ve hafriyat yığılıydı. Ekipler çok emek harcadı. Işıklandırması, kaldırımları ve SASKİ alt yapı çalışmalarıyla daha önemli hale gelecek. Öğrencilerimiz okullarına daha kısa zamanda ulaşacak. Servis araçları ve işlerine özel arabalarıyla giden vatandaşlarımız yakıttan tasarruf edecek” ifadelerini kullandı.

“Cadde sayesinde bulvarın trafik yükü ciddi bir şekilde azalacak”

Osmaniye Caddesi’ndeki çalışmalarla ilgili bilgi veren İlkadım Şube Şefi Oktay Altun, “Barış Bulvarı’da sürekli trafik yoğunluğu, kavşaklarda ise araç yığılmaları yaşanıyor. Doğu Çevre Yolu’ndan gelen araçlar da yoğunluğu artırıyordu. Cadde sayesinde bulvarın trafik yükü ciddi bir şekilde azalacak. Yukarı köylere ve hastaneye ulaşım süresi de kısalacak, vatandaşlarımız ve öğrencilerimiz okullarına kolaylıkla ulaşabilecek. Zeminin oturması ve sertleşmesi için üzerinden bir kış geçtikten sonra da asfaltını dökeceğiz” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top