Marmaris’te 4 bin metre yol yenilendi

Muğla’nın Marmaris ilçesinde belediye, kış boyunca 4 bin metre yolu yenilerken, devam eden çalışmaların da Ramazan Bayramı ve turizm sezonuna kadar tamamlanacağı bildirdi.
Marmaris Belediyesi Fen İşleri ekipleri, ilçenin birçok noktasında yol yapım ve üst yapı çalışmaları gerçekleştirdi. Gerek kent merkezi gerekse kırsal mahallelerde hummalı bir şekilde çalışan ekipler 4 bin metre yolu yeniledi. Armutalan Mahallesi Ayhanlar Caddesi’nde prestij cadde uygulaması gerçekleştirildi. 370 metre uzunluğunda 5 bin 180 metrekare alanlı yolda yapılan çalışma 38 günde bitirildi. Asfalt serimi yapılan cadde, bölgenin en cazip yerlerinden biri haline geldi.

Amfitiyatro yolu yenilendi
Yaz aylarında kültür sanat faaliyetlerinin ana merkezi olan Amfitiyatro’nun yolu olarak bilinen Hatipirimi Mahallesi 148 Sokak’ta da yol ve üst yapı yenileme çalışmaları tamamladı. 450 metre uzunluğundaki güzergahta çift şeritli bisiklet yolu düzenlemesi yapılarak geçen sene yapımı tamamlanan İnönü Caddesi’ndeki bisiklet yoluna bağlantısı sağlandı.

İçmeler’de hummalı çalışma
Marmaris’in en önemli turistik bölgelerinden biri olan İçmeler’de de yoğun bir çalışma dönemi geçirildi. 2021 yılında yaşanan orman yangınlarının ardından kış aylarında yaşanan sel felaketleriyle gündeme gelen mahallenin dört bir yanında yenileme çalışması gerçekleştirildi. 490 metre uzunluğundaki İsmet İnönü Caddesi 75 günlük çalışmanın ardından asfalt kaplanmış olarak hizmete açıldı.

‘Bayrama ve turizm sezonuna yenilenmiş yollarla gireceğiz’
Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, “Birçok prestij cadde projesini tamamladık. Bu kış boyunca da Yunus Nadi ikinci etap, Ayhanlar, Fevzi Çakmak, Mehmet Akif Ersoy, Amfitiyatro önündeki cadde, 186’ncı Sokak, İçmeler İsmet İnönü Caddesi, Hatipirimi 133 ve 135 sokaklar yenilendi. 4 bin metre yolun çalışmaları bitti, caddeleri güzelleştirdik” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top