İBB’DEN KADIKÖY’DE BÜYÜK ALTYAPI HAMLESİ

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TAM KAPANMA SÜRECİNDE ÇALIŞMALARINA HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR. İSTANBUL’DA TRAFİĞİN EN YOĞUN OLDUĞU KADIKÖY İLÇESİNDE 6 NOKTANIN 4’ÜNDE ALTYAPI ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI. 

Kadıköy’deki ana arterlerde yetersiz kesit olan ve karışık sitem olarak çalışan atık su ve yağmur suyu hatlarının ayrıştırma imalatları yoğun trafik sebebiyle yapılamıyordu.  İSKİ, tam kapanma dönemini fırsata çevirerek Bostancı Mahallesi, Eminpaşa Caddesi (Minübüs Yolu) ve Bostancı Gösteri Merkezi önü, Suadiye Çetin Emeç Bulvarı ve devamındaki Plaj Yolu Sokak, Fenerbahçe Mahallesi Ahmet Mithat Efendi Caddesi’ndeki atık su ve yağmur suyu altyapı geçiş hatlarındaki çalışmalarını tamamladı.

Fenerbahçe Mahallesi Bağdat Caddesi’ndeki atık su ve yağmur suyu altyapı geçiş hattındaki düzenlemelerin bayram sonuna kadar bitirilmesi hedefleniyor. Toplamda 300-1400 mm çaplarında 2000 metre atık su ve yağmur suyu hattı, 200 metre dere ıslahı yapılacak. Bitirilen 6 kritik noktadan sonra Kadıköy’de 35 km’lik altyapı çalışması daha yapılacak. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top