Liebherr’in yeni nesil beton santralleri faaliyetlerine başlıyor

Liebherr, şu anda faaliyette olan ilk tesisle birlikte en yeni nesil beton santrallerini hizmete sundu. Yeni Betomix ve Mobilmix beton santralleri, modüler bir sistem sayesinde hızlı ve verimli montaj imkanı sunuyor.

Liebherr yaptığı açıklamalar da, yeni tesisin önceki versiyonlara göre yüzde 30’a varan daha az enerji gerektirdiğini, aynı zamanda güç tasarrufu yaptığı için gerekli elektrik tedariğinin de daha düşük olabileceğini ekledi. Şirket, bunun mikser ve besleyici elevatöründeki tahriklere yönelik frekans dönüştürücüler sayesinde başarıldığını belirtti. Malzeme üretim ve dağıtım şirketi olan a+b Asphalt-und Betonmischwerke, yakın zamanda Almanya’nın güneyindeki Bad Waldsee’de faaliyete geçen yeni Liebherr sisteminden Mobilmix 3.0 beton santrali ile donatıldı. Tesisin, Liebherr DW 3.0 çift şaftlı karıştırıcıyla saatte 130 metreküpe kadar üretim sağlayacağı ve toplam altı haznede 210 metreküpe kadar agrega, çimento bölümünde ise toplam 400 tona kadar dört çeşit çimento veya bağlayıcı depolayabiliyor. Yeni konsept modüler bir tasarıma dayanmış olup her modül bağımsız olarak planlanıp üretilebiliyor ve daha sonra diğer modüllerle birleştirilebiliyor.

“LiClean” temizlikte en iyi çözümü sunuyor

Modüller test edilmeden önce Liebherr’de tamamen kablolanmış ve montelenmiştir. Testleri geçen modüller, taşıma üniteleri halinde şantiyeye teslim edilir. Modüllerin boyutları maksimum üç metre genişlikte olacak şekilde optimize edilmiş olup Liebherr, bunun neredeyse tüm tesis türleri için özel nakliye ihtiyacını ortadan kaldırarak nakliye maliyetlerini azalttığını söylüyor. Modüller, şantiyede hızlı ve verimli montaj ve devreye alma olanağı sağladığı söylenen katlama konseptine ve geçmeli bağlantılara sahiptir. Almanya merkezli şirket, beton santrali tesisinin erişilebilir alanlarının, bakım ve temizliği kolaylaştıracak şekilde geniş alanla tasarlandığını eklemektedir. En yeni nesil mikser, önceki modele kıyasla tüm iç alanda daha iyi bir tavan boşluğu ile konforu sağlıyor. Tüm merdiven ve basamaklar standart olarak 1.000 milimetre genişliğine sahip olup kullanıcılara kolay erişim sunuyor. “LiClean” adı verilen yeni yüksek basınçlı temizleyici, “sürüngen hız” temizleme moduyla birlikte, yüksek düzeyde güvenlikle en iyi temizliği elde etmenizi sağlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top