Hamm, yeni HX serisi ile tambur ayarlanmasını otomatik hale getiriyor

Global alanda yol yapım makineleriyle öne çıkan Hamm, şirketin pivot yönlendirmeli tandem silindirleri olarak adlandırdığı yeni HX serisini tanıttı. Yeni HX serisi ile Hamm, her iki tamburun ayarlanmasını otomatikleştiriyor ve böylece proje güvenilirliği ile sıkıştırma kalitesinin daha yüksek düzeyde olmasını sağlıyor.

Hamm’ın önceki ürün grubu DV+ serisinin yerini alan yeni HX serisi, Easy Drive ile sezgisel kullanım, yüksek performans ve konfor özellikleriyle öne çıkıyor. Ayrıca yeni HX serisi ‘Akıllı Kompakt’ dijital sıkıştırma asistanı yardımıyla yol çalışmalarında verimliliği artırıyor. Tüm modeller, EPA Tier 4/EU Stage V emisyon yönetmeliğine sahip ülkelerde mevcut bulunuyor.

Farklı modeller birçok ihtiyacı karşılıyor

Hamm’ın ürettiği yeni makineler, asfalt sıkıştırma işlemleri için tasarlandı: HX 70i modeli (7 t/55,4 kW) ve HX 90i (9 t/74,4 kW) büyük şantiyelerde yüksek yüzey çıktıları elde edebiliyor. HX serisi silindirler, 7 t (HX 70i) ve 9 t (HX 90i) çalışma ağırlığına sahiptir. Toplam dokuz versiyon arasında iki titreşimli tamburlu, bir salınımlı ve bir titreşimli tamburlu ve ayrıca kombinasyon silindiri modelleri bulunuyor.

Kolay yönlendirme ile otomatik sıkıştırma

Yeni HX serisinde bulunan elektrikli olarak ayarlanabilen koltuk çalıştırma ünitesi ile kullanım kalitesi ve konforu yükseltiliyor. Koltuk, makine geri giderken otomatik olarak seyahat yönüne dönüyor. Smart Compact sıkıştırma yardımcısı, HX serisinin silindirlerinde de kullanılabiliyor. Sistem sıkıştırmaya her tambur için otomatik olarak ve ayrı ayrı karar veriyor: titreşimle ve büyük veya küçük, salınımla statik olarak sıkıştırma. Sürücünün yalnızca bir temelin mi, bağlayıcının mı yoksa asfalt yüzey tabakasının mı sıkıştırılacağını sisteme girmesi gerekiyor. Asistan, isteğe bağlı olarak entegre bir meteoroloji istasyonundan yerel hava durumu verilerini dahil ederek asfaltın durumu hakkındaki verileri değerlendirebiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top