Gemlik Belediyesi, yol çalışmalarıyla ulaşım konforunu artırıyor

Doğasıyla ve tarımsal üretimiyle öne çıkan Gemlik’te ulaşım kalitesi iyileştirilmeye devam ediyor. Bu amaçla Gemlik Belediyesi, ilçe genelinde sıcak asfalt dökümüne ve parke taşı çalışmalarını sürdürüyor. Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, “ Bu yıl, 70 bin metrekare parke taş ve 10 bin ton sıcak asfalt çalışması gerçekleştireceğiz” dedi.

 Gemlik Belediyesi, Hamidiye Mahallesi Kesik, Orkide Sokak, Umurbey Mahallesi Kazım Karabekir Caddesi ve Hisartepe Mahallesi 241/1 no’lu sokakta toplamda bin 200 metrelik yolda sıcak asfalt serim çalışması gerçekleştirerek vatandaşların evlerine giderken yaşadığı sıkıntıyı ortadan kaldırdı ve ulaşımdaki kaliteyi arttırdı.

Çalışmalar titizlikle sürdürülüyor

Gemlik Belediyesi’nin ilçe genelinde devam ettiği yol yapım çalışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulunan Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, “Gemlik Belediyesi olarak yaptığımız yol yapım çalışmalarıyla ilçemizdeki ulaşım kalitemizi artırıyoruz. Bu yıl 70 bin metrekare parke taş ve 10 bin ton sıcak asfalt döküm çalışması gerçekleştireceğiz. Yaklaşık bir aylık sürede ilçemizin sekiz farklı noktasında yol yapım çalışması gerçekleştirdik. Bu çalışmalarımızı oluşturduğumuz program dahilinde ara vermeden sürdürecek ve vatandaşlarımızın ulaşım konusundaki yaşadıkları sıkıntıları ortadan kaldıracağız” dedi.

Kumsal Sokak, yeni görünümüne kavuşuyor

Kumsal Sokak’ta devam eden çalışmalar hakkında da bilgi veren Başkan Sertaslan, Gemlik’te ilk kez uygulanan bir çalışmayı Kumsal Sokak’ta gerçekleştirdiklerini belirtti. Begonit taşlarla inşa edilen yolun Gemlik’e çok yakışacağını vurgularken, yapılan aydınlatma çalışmaları ile yeni bir görünüme kavuşacağının altını çizdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top