ESSA GRUP, YENİ YILDA YENİ MERKEZİNDE

MERKEZDE, İMALAT, SERVİS, YÖNETİM OFİSLERİ VE SHOWROOM BİR ARADA OLACAK. TÜM DETAYLAR ÜZERİNE UZUN SÜRE ÇALIŞTIKLARINI İFADE EDEN ESSA GRUP GENEL MÜDÜRÜ MUSTAFA DÜNDAR, YENİ MERKEZLERİNİ YOL TEKNOLOJİLERİ DERGİSİNE ANLATTI

Yol sektörünün en önemli firmalarından biri olan Essa Grup, yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Uzun süredir üzerinde çalıştıkları yeni merkezlerini bitirerek taşınma işlemlerine başladıklarını ve 2020 yılına yeni merkezlerinde olacaklarını ifade eden Essa Grup Genel Müdürü Mustafa Dündar, yeni merkezleri ilgili tüm detayları Yol Teknolojileri dergisine anlattı. 200 metre kare alana sahip yeni merkez, imalat, showroom, servis ve yönetimin bir arada olmasıyla dikkat çekiyor. Özellikle showrooma büyük bir yer ayırdıklarını ifade eden Dündar, yeni merkezin yüzde 80’nin showroom alanından oluştuğunu vurguladı. Dündar, yeni merkezleri sayesinde müşterilerine daha iyi hizmet verebileceklerinin de altını çizdi.

LOKASYONUN ÖNEMİ

Essa Grup, yeni merkezin lokasyonu üzerine özenle çalışarak belirledi. Lokasyon belirlerken 2 ana konu üzerinde durduklarını belirten Dündar, “Bunlardan ilki müşterilerimize olan uzaklıktı, Ankara merkeze çok yakın olması müşterilerimizin kolay ulaşımlarını sağlarken bizlerin de müşterilerimize ulaşımımızı kolaylaştırması önemliydi. İkinci sebep ise distribütörlüğünü yaptığımız markaların servis ve bakımlarının yerine getirilmesinde lojistik desteğin kolay ve hızlı sağlanması bizlerin tercih sebebi oldu. Ayrıca ihracatımızın olması sebebiyle lojistik olarak İstanbul ve diğer otoyollara yakın olası gümrük alanlarına ulaşım açısından önemli oldu “dedi.

YENİ MERKEZİN AVANTAJLARI

Essa Grup’un yeni merkezi dört kısımdan oluşuyor.

1.Kısım Showroom; Yeni merkezin yaklaşık yüzde 80’ini oluşturan showroom, Essa Grup’un distribütörlüğünü yaptığı Parker Asfalt plentleri, Roudtec Shuttle Buggy asfalt transfer aracı, Slurry Seal makinası VSS Macropaver, kendi yürür mıcır finişeri Etnyre, yol asfalt süpürgesi Superior Brooms ve kayar kalıplı beton finişerleri Power Paver & Power Curber markalarının sergilenmesi ve müşterilerimize tanıtımlarının yapılmasını sağlayacak.

2.Kısım İmalat: Essa Grup, Power Curber 5700 C Kayar kalıp beton finişerlerinin kalıp imalatlarını uzman makine mühendisleri ile projelendirip kendi bünyesinde imalatını gerçekleştiriyor. Böylece kalıp imalatında yurtdışı bağımlığını ortadan kaldırdıklarını ifade eden Dündar, “Müşterilerimize ekonomik çözümler üreterek ihtiyaçlarını karşılayıp çözüm ortağı olarak hizmet veriyoruz. Beton konusunda alanında uzman personeller ile kurulmuş beton uzman ekibimiz, beton ve makine konusunda müşterilerine yakın temas halinde olması ile Essa Grup Türkiye pazarında kısa sürede pazar liderliğine geldi” şeklinde ifade etti.

3.Kısım Servis: Essa Grup, distribütörlüğünü yapmış olduğu markaların Türkiye’de tek yetkili servisi olarak yeni merkezlerinde hizmet verecek. Yeni merkezinde müşterilerin ihtiyaçlarını karşılayacak servis ve yedek parça stok kapasitesini de arttırdıklarını ifade eden Dündar, “Müşterilerimizin makinelerinin sorunsuz çalışması için çözüm ortağı olarak faaliyetlerine devam etmektedir. Gerektiğinde yurtiçi ve yurtdışında istenildiği taktirde servis hizmetini götürebilmektedir” dedi.

4.Kısım Ofis: Essa Grup bu kısımda ise müşterilerini en iyi şekilde ağırlamak ve onları Essa Grup ile çözüm ortaklığı yapmaları için beklentileri ve ihtiyaçları olan makinelerle ilgili sorularının cevaplanacağı toplantı odaları ve sunum odaları şekilde dizayn etti.

DAHA GENİŞ PARÇA STOĞU, DAHA FAZLA MAKİNE

Essa Grup’un yeni merkezinde birçok avantaj olduğunu ifade eden Dündar, “Her şeyden önce faaliyet göstermiş olduğumuz sektör hızlı ve dinamik bir sektör olan ve Türkiye ekonomisine yüksek katkısı olan yol asfalt sektörüdür, bu hız ve dinamizme ayak uydurabilmek için müteahhit firmalarımıza satışını gerçekleştirdiğimiz ürünleri sadece satmış olmakla kalmayıp sıkı bir iş ortaklığı yapmış oluyoruz, bu ortaklılığın sürekliliğini sağlamak için yeni fabrika alanımız firmamıza büyük fırsatlar sunuyor. Daha geniş bir yedek parka stoğu yapabilmek ve daha fazla makineye hizmet edecek alan yaratırken satış sonrası makine eğitimlerini de verecek toplantı alanları ile hizmet vermemizi sağlayacak” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top