Erdemli’de asfalt çalışmalarına devam ediyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi ekipleri, Mersin’i sorunsuz ve konforlu yol ağına kavuşturmak için bir yandan asfalt çalışmalarını ve yol iyileştirme faaliyetlerini birlikte yürütüyor.

Ekipler, kentin dört bir tarafında yenileme planına aldıkları bölgelerde yol çalışmaları yürütürken, özellikle bozuk zemin nedeniyle ulaşımda sorun yaratan yollarda çalışma gerçekleştiriyor. Bu kapsamda Erdemli ilçesi Çeşmeli Mahallesi sahil kesiminde altyapı faaliyetinin tamamlanmasının ardından deforme olan yolların ulaşımda sorun yaratmaması adına çalışma gerçekleştirildi. Çalışmaların büyük oranda tamamlandığı yollar vatandaşların kullanımına açıldı.

MESKİ tarafından tamamlanan altyapı çalışmalarının ardından deforme olan yol için harekete geçen ekipler, 15 kamyon, 1 greyder, 1 beko,  2 silindir, 1 cat, 1 freze ve 2 finişerle 12 kilometre uzunluğundaki yolda yapım, bakım ve onarım çalışması yaptı. Yazlıkçıların ve bölge sakinlerinin en çok kullandığı yollar kısa süre içerisinde kullanıma açıldı.

“Çalışmalarımız aynı tempoda, aynı hızla devam edecek”

Büyükşehir Belediyesi Erdemli Koordinatörü Vedat Uzunbağ, Çeşmeli’nin hem yerli halkın hem de yazlıkçıların yoğun olarak yaşadığı bölge olduğundan söz ederek, bölgede 7 yıl önce yapılan kanalizasyon şebekesinin iyi olmaması nedeniyle çok büyük sorunlar yaşandığını anımsattı. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in öncülüğünde söz konusu şebekenin ihale edildiğini ve yeniden yapıldığını söyleyen Uzunbağ, “Hem eski şebeke ortadan kaldırıldı hem de içme suyu şebekesi olmayan yere temiz ve kaliteli su ulaştırmak için içme suyu tesisatı yer altına döşendi. Eskiden çok kötü olan yol asfaltlanarak yeni ve kullanılabilir hale geldi. Şimdi Çeşmeli’de sahile giden caddeler ‘konforu düzgün’ diye tabir ettiğimiz yollar sınıfına girdi. Bölge halkının memnuniyetini görüyoruz. Onlar memnun oldukça biz mutlu oluyoruz. Çalışmalarımız aynı tempoda, aynı hızla devam edecek” sözlerini kaydetti.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top