Elibol’un kalitesi sınırları aşıyor!

Elibol Asfalt Makinaları; asfalt plenti imalatı, revizyonu ve asfalt makineleri ekipmanları alanında sunduğu geniş ürün yelpazesiyle yol sektörüne benzersiz çözümler sunuyor. %100 yerli üretimle sektöre kazandırdığı ürünlerinin kalitesiyle anılan firma, yalnızca yurt içinde değil, yurt dışında da birçok firmanın çözüm ortağı oluyor. Bu başarının sırrını ve titizlikle yürüttükleri çalışmaları Elibol Asfalt Makinaları Kurucusu Müfit Elibol ile konuştuk ve sizler için özetledik.

2022 yılında başarılı çalışmalara imza atan Elibol Asfalt Makinaları, 4’ü yurt içinde 4’ü yurt dışında olmak üzere toplam 8 asfalt plenti, 1 yalıtım fabrikası ve 1 bitüm depo tesisi ile yılı tamamladı. Ürün yelpazesini genişletmek üzere çalışmalarını hız kesmeden sürdüren firma, 60 ve 120 ton kapasite başta olmak üzere 16 farklı kapasitede asfalt plenti, 750.000 ve 1.000.000 kcal/h başta olmak üzere kızgın yağ kazanları, bitüm tankları, asfalt tankları, mıcır serici, asfalt depolama tesisleri ve daha birçok ürünüyle yol sektörünün ihtiyaçlarına cevap veriyor.

Müfit ELİBOL- Elibol Asfalt Makinaları Kurucusu

KGM için yoğun çalışma

Geçmiş yıllarda kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektörde yaptığı yoğun çalışmalarıyla birçok ilke imza atan Elibol, 2022 yılında Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) için 3 adet 60 tonluk asfalt plenti, 3 adet 750.000 kcal/h kızgın yağ kazanı, 6 adet 50 ton kapasiteli bitüm tankı ve 3 adet 20 ton kapasiteli bitüm servis tankı üretti. Firma, KGM için yaptığı üretimlerin yanı sıra bir de bitüm depo tesisi kurdu.

Dünya genelinde hizmetler

2022 yılında Edirne’de kurduğu 120 tonluk asfalt plentiyle dikkat çeken Elibol; bunun yanı sıra yurt dışında da Dubai, Kahire ve Luksor’a 4 asfalt plenti ile ekipman ve Arabistan’a yalıtım fabrikası ihraç etti. Yurt dışı çalışmaları hakkında açıklama yapan Elibol Asfalt Makinaları Kurucusu Müfit Elibol, “Ürettiğimiz plent ve plent ekipmanlarıyla yıllık üretim planımıza uyum sağladık. Bu üretimlerden bazılarını ihraç ederek, yurt dışı bağlantılarımızı da güçlendirdik” dedi.

“Başarımızın sırrı kaliteli üretimlerimiz”

Yol sektörüne yönelik çözümleriyle hem Türkiye’de hem de yurt dışında istedikleri başarıyı yakaladıklarına değinen Müfit Elibol, bu başarının sırrını ‘kaliteli üretim’ yapmalarıyla açıkladı. Her ürünü dâhil olduğu yönetmelik ve standartlara göre hazırladıklarını belirten Müfit Elibol, “Ürünleri gerekli kalite prosedürlerinden geçirerek müşterilerle buluşturuyoruz. Sahip olduğumuz ISO 9001-14001-45001 standartlarının etkin bir şekilde uygulanması, kalite yönetiminin pürüzsüz ilerlemesini sağlıyor” ifadelerini kullandı. Müfit Elibol, kaliteli ürünlerini cazip fiyatlarla birleştirerek müşterileri daha da memnun ettiklerine dair konuşmasında ise, “Ürünlerimizi hem zamanında teslim ediyor hem de nispeten cazip fiyatlarla müşterilerimizle buluşturuyoruz. Mühendislerimiz ile işçilerimizin etik ve ahlaki değerlerini de kattığımız işimizde kendimizi memnun etmeyen hiçbir ürünü müşteriye sunmuyoruz. Tüm bunlara ek olarak, imalatın çeşitli aşamalarında doğan güvenlik ve personel ihtiyaçlarını özenle yerine getiriyor, personellerimizi bilinçlendiriyor ve eğitim almalarını sağlıyoruz. İSG şartlarını da her daim yerine getiriyoruz” şeklinde konuştu. Tüm bu sürece ek olarak satış aşamasından sonra da verdikleri satış sonrası hizmetlerle müşterilerine verdikleri destekleri sürdürdüklerine dikkat çeken Müfit Elibol, “Müşterilerimizin ihtiyaçlarını gidererek onlara destek oluyoruz. Bu, bizim yaptığı her işi destekleyen ve işinin arkasında duran bir firma olduğumuzu gösteriyor. Ayrıca satış sonrası hizmetlerle de sınırlı kalmayıp, teslimatlardan sonra müşteriyi ve operatörü bilgilendirerek eğitimler düzenliyoruz” sözlerini kaydetti.

“Kendimizi geliştirmeye devam edeceğiz”

17 yıllık tecrübesi ve %100 yerli sermayesiyle sektörde saygın bir firma haline gelen Elibol, mevcut başarısıyla yetinmeyip hep daha iyiye gitmek için çalışmalarını sürdürüyor. Yaptıkları Ar-Ge çalışmalarıyla ürünlerini her geçen gün daha da geliştiren firma, mevcut ürünlere yeni tasarımlar da eklemeyi planlıyor. Elibol’un şu anki konumu ve gelecek hedefleri hakkında bilgi veren Müfit Elibol, konuya ilişkin, “Her geçen gün gelişerek yeni istihdamlar sağlıyoruz. Bünyemizde çalışan 55 kişi ve 6400 m² üretim alanımız ile hem sahada hem de fabrikada aktif bir şekilde yer alıyoruz. Yapımı hala süren fabrikamız hizmete açıldıktan sonra istihdama tekrar ortak olacağız. Hem üst yönetimin hem de çalışanlarımızın personel ihtiyacı hiç bitmeyen kaynaklı imalat sektöründe aldığı eğitimlerle gelişimimizi sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı. Müfit Elibol, açıklamasının devamında yeni ihaleler ve görüşmelerle 2023 yılı için bir üretim planı oluşturmaya başladıklarını da belirterek, “Hali hazırda üretimine devam ettiğimiz kızgın yağ kazanları, tesisler, asfalt plentleri ve ekipmanlarımızla beraber, üretim kapasitemizi artırarak sektördeki yerimizi koruyacağız” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top