ANKARA-İZMİR YHT PROJESİ’NE LIEBHERR KATKISI

ANKARA-İZMİR YHT PROJESİ’NİN ZEMİN İYİLEŞTİRME ÇALIŞMALARINDA LIEBHERR’İN LB SERİSİ İŞ MAKİNELERİ VE MAT 120 ATAŞMANLARI KULLANILIYOR. PROJENİN ANA YÜKLENİCILİĞİNİ ÜSTLENEN BAYBURT GRUP’UN YÖNETİM KURULU ÜYESİ MURAT ŞENTÜRK, LIEBHERR’İ TERCİH ETMELERİNİN EN TEMEL SEBEBİNİN ÖNCÜ BİR FİRMA OLMASI, SATIŞ SONRASI HİZMETLERDEKİ KALİTESİ VE YÜKSEK YEDEK PARÇA BULUNURLUĞU OLDUĞUNUN ALTINI ÇİZDİ

Ulaşım alanında yapılan en önemli yatırımlardan biri olan Ankara-İzmir Yüksek Hızlı Tren Projesi tüm hızıyla devam ediyor. Toplamda 624 km uzunluğundaki demiryolu, Ankara’nın Polatlı ilçesinden başlayarak İzmir’in Konak ilçesinde son bulacak. Çift hatlı, elektrikli ve sinyalizasyonlu olacak olan projede, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları (TCDD) tarafından saatte 250 km hızla giden yüksek hızlı tren seferleri düzenlenecek. Seyahat süresini kısaltacak ve konforlu bir hale getirecek olan tren hattının 2022 yılında tamamlanması planlanıyor. Ana yükleneciğini Bayburt Grup’un üstlendiği projenin zemin iyileştirme ve soilmixing uygulamalarında Liebherr’in LB Serisi iş makineleri ve MAT 120 ataşmanları kullanılıyor. Bayburt Grup’un Yönetim Kurulu Üyesi Murat Şentürk, Liebherr’i tercih etmelerindeki en önemli nedenlerin, öncü bir firma olması ve kaliteli hizmeti olduğunu belirtti. Projenin alt yüklenici firmalarından biri olan Temeltek Mühendislik Direktörü Aşkın Karahanoğlu ise MAT 120 ataşmanını en zorlu şartlarda sınadıklarını ifade etti.

NEDEN LIEBHERR?

Projenin tüm hızıyla devam ettiğini belirten Bayburt Grup Yönetim Kurulu Üyesi Murat Şentürk, “Sorumlu olduğumuz proje kapsamının yaklaşık yüzde 40’ını tamamlamış durumdayız” dedi. Murat Şentürk, Liebherr’i tercih etmelerinin en temel sebebinin Liebherr’in öncü bir firma olmasının yanında satış sonrası hizmetlerdeki kalitesi ve yüksek yedek parça bulunurluğundan kaynaklandığını belirtti. Soilmixing uygulamasının başarılı olabilmesi için ataşmanın da önemine vurgu yapan Şentürk, “Liebherr’in soilmixing uygulaması için özel olarak üretmiş olduğu MAT 120 ataşmanlar proje kapsamında kullanılıyor. Performansından ve sonuçlarından fazlasıyla memnunuz” şeklinde konuştu.

MAT 120 ZORLU ŞARTLARDA SINANIYOR

Temeltek Mühendislik, proje kapsamında soilmixing uygulamasında MAT 120’yi kullanan alt yüklenici firmalardan biri. Firmanın Direktörü Aşkın Karahanoğlu, “Soilmixing kolonu imalatı için gerekli tur sayısı (dev/dak), soğutma, tork ve benzeri teknik gereklilikler göz önüne alınarak üretilen MAT 120, 2017 yılından bu yana firmamızın bünyesinde kullanılıyor” dedi. Ataşmanı en zorlu şartlarda sınadıklarını belirten Karahanoğlu, “MAT 120’nin üretimine önayak olmuştuk ve üretim sürecini de yakından takip ettik. MAT 120’yi ilk kullanan da biz olduk ve bu rotary ile bugüne kadar birçok projeye imza attık. Liebherr Türkiye’nin sağlamış olduğu teknik destek ve imalat monitoring sistemi ile sahada imalatlarda hiçbir sorun yaşamadık ve yaşayacağımızı da düşünmüyoruz” şeklinde ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top