XCMG ile yol yapım süreçleri kısalıyor

Milas Belediyesi, yol yapım çalışmalarında XCMG’nin 220 beygir gücündeki GR2205 Serisi motorlu greyderini kullanmaya başladı. GR2205’in otomatik şanzımanı, kullanım kolaylığı ve kalitesinin yol yapım projelerine büyük avantaj sağladığına dikkat çeken operatör Suat Pehlivan, “Makineden çok memnunuz, greyder ihtiyacı olan herkese GR2205’i tavsiye ederim” dedi.

Enka Pazarlama’nın Türkiye iş makineleri piyasasına sunduğu XCMG marka motorlu greyderler, kamu ve özel sektörün dikkatini çekmeye başladı. Son olarak Milas Belediyesi tarafından kullanılmaya başlanan GR2205 Serisi motorlu greyder, sahip olduğu özellikler ile yol yapım projelerini daha verimli ve kaliteli hale getiriyor. Milas Belediyesi’nde iş makinesi operatörlüğü yapan Suat Pehlivan, şu anda stabilize yol yapım projesindeki malzeme serim işinde XCMG’nin GR2205 motorlu greyderini kullandıklarını ve makine ile işlerinin hızlanıp, kolaylaştığını söyledi.

Suat PEHLİVAN – Operatör

Otomatik şanzıman ile konforlu kullanım

XCMG’nin GR2205 motorlu greyderini yol yapım projelerinde kullandıklarını belirten operatör Suat Pehlivan, makinenin malzemesi serme işlerinde kendilerine büyük kolaylık sağladığını söyledi ve şunları ekledi: XCMG’nin GR2205 model greyderini yeni kullanmaya başladım. Kısa sürede makineyle ilgili çok fazla deneyim yaşadım. Öncelikle makinenin çalışma performansından keyif aldım. Otomatik şanzımana sahip bu greyderde debriyaj olmadığı için taşa takılmalarda yaşadığımız sorunlar, artık geride kaldı. Manuel vitesli greyderlerde uzun süreli kullanımlarda debriyaja basmaktan ayağımız ağrıyordu. GR2205 ile artık rahata kavuştuk. Makinenin kolay kullanımı sayesinde bıçak hırçınlığını da tamamen kontrol altında tutabiliyoruz. Ayrıca ön bıçağa sahip olan GR2205, engebeli arazilerde askıda kalmıyor. Ön bıçak makinenin gittiği yönü düzleştirdiği için bu sorundan da kurtulduk. Gelişmiş dizayna sahip GR2205 ile serme işlerimizin süresi kısaldı” diye konuştu.

“Taşa takılmalarda herhangi bir tehlikeli durum yaşamıyoruz”

220 beygir gücündeki greyderin kullanım rahatlığı, gücü ve sağladığı avantajlar bakımından çok beğendiğinin altını çizen Suat Pehlivan, “Manuel şanzımana sahip makineler, taşa takıldığı zaman ani frenleme yapıyordu. Bu sebeple ön cama savruluyorduk. Bu olumsuz durum gerçekleştiğinde yaralanmalar olabiliyordu. Ama XCMG GR2205, otomatik şanzımanlı olduğu için taşa takılmalarda hemen kendini toparlıyor ve herhangi bir tehlikeli durum yaşamıyoruz. Böylece operatör güvenliği artarken makinenin kullanım ömrü de uzuyor” dedi.

Geniş görüş açısı

İş makinesi kullanımında güç ve verimlilik kadar görüş açısı ve konforda önemli. Operatörler, çalışma alanlarını rahat bir şekilde görerek, iş planını en iyi şekilde uygulamak için geniş görüş alanına ihtiyaç duyuyor. Modern tasarıma sahip GR2205 motorlu greyder de özel kabini sayesinde kullanıcılarına geniş bir görüş alanı sunuyor. GR2205’in görüş açısıyla ilgili açıklamalarda bulunan Pehlivan, “Greyderin kabini altıgen şeklinde dizayn edildiği için işlerimizi mükemmel bir görüş açısıyla yapabiliyoruz” ifadelerini kullandı.

Bıçak yapısı ve kalitesi

Makinenin kalitesiyle kullanıcısına güven verdiğine dikkat çeken Suat Pehlivan, “Makine üzerinde kullanılan bıçaklar çok kaliteli ve güçlü bir yapıya sahip. Bıçak kalitesini incelediğimizde kullanılan saç kalınlığı oldukça fazla ve bu sayede çalışmaları gerçekleştirdiğimiz zamanda makine bıçaklarındaki oluşabilecek yıpranma, ezilme deformasyonlarıyla uzun bir zamanda karşılaşacağımızı düşünüyorum. Makine kalitesiyle kullanıcısına güven veriyor” dedi.

XCMG’nin motorlu greyderleri, Enka güvencesinde

Enka Pazarlama distribütörlüğünde Türkiye’de bulunan Çinli XCMG markası, kaliteli parça kullanımı, gelişmiş dizayn özellikleri ve güçlü motoruyla yol çalışmalarında ihtiyaç duyulan tüm özellikleri bünyesinde barındırıyor. XCMG markasının Enka öncülüğüne Türkiye pazarında yer almasından son derece memnuniyet duyduğunu ifade eden operatör Pehlivan, XCMG marka motorlu greyderleri, yol projelerinde yer alan tüm firma ve belediyelere de tavsiye ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top