Wirtgen Group, sürdürülebilirliğe katkı sağlayan çözümleriyle Intermat 2024’te yerini alıyor

Bu yıl, 24 – 27 Nisan tarihleri arasında Paris’te düzenlenecek olan Intermat 2024 Fuarı’nda yer alacak olan Wirtgen Group, inşaat sektöründe karbon emisyonlarının azaltılmasına yönelik katkılar sağlayan yeni ürün ve çözümlerini tanıtmayı amaçlıyor.

Fransa Paris’te 24 – 27 Nisan tarihlerinde ziyaretçilerine kapılarını açacak olan Intermat 2024 Fuarı’nda Wirtgen Group, Salon 5A’daki G 158 numaralı stant alanında ürün ve hizmetlerini tanıtacak. 700 metrekarelik stant alanında grup çatısı altında bulunan Wirtgen, Vögele, Hamm, Kleemann ve Benninghoven markalarının güncel modelleri ile sürdürülebilirliğe katkı sağlayan çözümleri tanıtılacak.

Yol yapımına yönelik ürün portföyü sergilenecek

İnşaat ve şantiye alanının tamamını göz önüne alarak çözümler üreten Wirtgen Group, üretim sistemleriyle, proje planlama ve uygulamadan şantiyenin uçtan uca belgelenmesine kadar müşterilerinin özel ihtiyaçlarına yönelik çözüm üretiyor. Bu süreçte dijitalleşme, daha fazla sürdürülebilirlik ve daha yüksek hassasiyet için önemli bir itici güç oluyor.

Fransız pazarı için ticari fuar prömiyerleri

Fuar’da ilk kez gösterilecek olan Kleemann’ın, MOBIREX MR 100(i) NEO / NEOe mobil darbeli kırıcıyla yeni kompakt kırıcı ailesinin ilk üyesini sunuyor. Yeni makine bir önceki nesline göre daha verimli, daha güçlü ve son derece esnektir. NEOe versiyonu firmaları, tamamen elektrikli çalışmayı uygun bir seçenek haline getiriyor.

Pilli-elektrikli tahrik sistemleri ve hidrojen yakıtlı brülörler

Hamm HD CompactLine’ın yeni akülü elektrikli tandem silindirleri, sıfır yerel emisyonla düşük gürültülü sıkıştırma sağlarken yanmalı motorlu muadilleriyle aynı olağanüstü sıkıştırma performansını sunuyor. Silindir üreticisi 2,7 t HD 12e’yi Paris’te tanıtacak. Benninghoven’ın en yeni nesil brülörlerinde sürdürülebilirliğe de odaklanılıyor. İlk defa, brülörler artık %100 yeşil hidrojenle çalıştırılabiliyor; Vögele’nin özellikle küçük, hafif ve çevik MINI 500 ve MINI 502 yol finişerleri, inşaat projelerindeki en dar alanlarda bile asfaltlama işlerinin gerçekleştirilmesi için ideal makinelerdir. Elektrikle çalışan MINI 500e ve MINI 502e modelleri bu yılın sonlarında satışa sunulacak.

Wirtgen Group, inovasyon ödülüne aday gösterildi

Wirtgen Group ve sistem ortağı Betek, ‘Kesici Takımların Geri Dönüşümü’ başlıklı sunumlarıyla ‘Yollar, malzemeler ve temeller’ kategorisinde Intermat İnovasyon Ödülü’nün üç adayı arasında yer alıyor. Ortaklar, karbürün geri kazanılmasına ve Wirtgen soğuk kazıma makineleri gibi yeni kesici takımların üretiminde yeniden kullanılmasına olanak tanıyan bir yöntemin geliştirilmesi üzerinde birlikte çalıştı. Yöntem yalnızca değerli kaynakları korumakla kalmıyor, aynı zamanda üretim sürecinin karbon ayak izini de azaltıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top