WIRTGEN, BALA AYRIMI- İNCEK BAĞLANTI YOLU KÖPRÜLÜ KAVŞAĞI PROJESİ’NİN ÇÖZÜM ORTAĞI OLDU

ANKARA’DA YAPIMI DEVAM EDEN BALA AYRIMI- İNCEK BAĞLANTI YOLU KÖPRÜLÜ KAVŞAĞI PROJESİNİ ÜSTLENEN SHN İNŞAAT, ÇÖZÜM ORTAĞI OLARAK WIRTGEN GRUBU TERCİH ETTİ. PROJENİN ÖNEMİNİ VE SÜRESİNİ GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURAN SHN İNŞAAT, WIRTGEN ANKARA’NIN PAZARA SUNDUĞU VÖGELE FİNİŞERLERİYLE PÜRÜZSÜZ İŞ ÇIKARIYOR.

 Bala Ayrımı- İncek Bağlantı Yolu Köprülü Kavşağı Projesi kapsamında yer alan Şehit Savcı Mehmet Kiraz Bulvarı, Ankara şehir trafiğinin en yoğun olduğu bölgeler arasında yer alıyor. Bulvarın yıllık ortalama “Günlük Trafik” (YOGT) değeri ise 46.918’i buluyor. Bulvar üzerinde Anayasa Mahkemesi, yeni Yargıtay, Adalet Akademisi gibi büyük önem arz eden üst mahkemeler ve kurumlar bulunuyor. Yargıtay’ın yeni yerleşkesinde faaliyetlerine başlaması ile mevcut trafik yoğunluğu daha fazla artacağı düşünülüyor. Yargıtay binasının giriş- çıkışları dikkate alınarak projelendirilen çalışmada bölgedeki trafik akışını rahatlatarak, güvenli ve akıcı seyretmesi amaçlanıyor. Aynı zamanda proje kapsamında yargı kurumlarının bağlantılarının mevcut hemzemin kavşak üzerinden sağlanması hedefleniyor. Ayrıca trafik yoğunluğunun azaltılması ve transit trafik akışının sağlanması için farklı seviyeli kavşak yapılması planlanıyor.

PÜRÜZSÜZ ZEMİN İÇİN VÖGELE

SNH İnşaat’ın üstlendiği 1.5 km uzunluğundaki proje kapsamında 96.000 ton BSK kullanılacak. Aynı zamanda Ankara-Bala (KM0+750-07 arası) 1×3+1×4 şeritli bölünmüş yol olarak ve platform genişliği 28,75 metre olarak tasarlandı. Projenin süresi ve önemi göz önüne alındığında bu iş için en iyi iş makinelerinin kullanılması gerektiğinin bilincinde olan SNH İnşaat’ın çözüm ortağı Wirtgen Group oldu. Önemli bir kavşak noktasında pürüze yer verilemeyeceğinden Vögele marka finişerlerde Wırtgen Group’un müşterilerine sunduğu MULTIPLEX sistemi kullanılıyor.

YOL YAPIMININ VAZGEÇİLMEZİ; HAMM

Proje kapsamında Vögele finişerlerinin yanı sıra yol yapımında önemli bir yere sahip olan HAMM silindirleri kullanıldı. HAMM HD+ 140 VV Tandem silindirleri, mükemmel çevre görüşü, ergonomik yapısı, verimli sıkıştırma, birinci sınıf manevra kabiliyeti ve daha fazla şasi kaydırma özellikleriyle dikkat çekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top