VİMPO, KAPASİTESİ YÜKSEK TESİSLERİYLE ÜRETİM ESNEKLİĞİ SUNUYOR

YOL YAPIM MAKİNELERİ SEKTÖRÜNÜN ÖNEMLİ OYUNCULARI ARASINDA YER ALAN VİMPO, SON TEKNOLOJİ VE KAPASİTESİ YÜKSEK POLİMER MODİFİYE BİTÜM VE BİTÜM EMÜLSİYON PLENTLERİYLE MÜŞTERİLERİNE ÜRETİM ESNEKLİĞİ SUNUYOR. GENİŞ ÜRÜN GAMI VE BAYİ AĞIYLA 30’DAN FAZLA ÜLKEYE İHRACAT GERÇEKLEŞTİREN FİRMA, 2022 YILINDA DA YENİLİKÇİ ÜRÜNLERİNİ ULUSLARARASI PAZARA SUNMAYI HEDEFLİYOR.

Asfalt distribütörleri, talaş dağıtıcılar, bitüm transfer tankları, emülsiyon tesisleri, Polimer modifiye bitüm tesisleri, yol bakım makineleri ve çeşitli ekipmanların üretimine odaklanan Vimpo, sektöründe başarılı çalışmalara imza atıyor. Yol Teknolojileri olarak “Orta ve uzun vadeli hedeflerimize emin adımlarla ilerlerken, global pazarda markamızı daha fazla tanıtma fırsatı yakaladık” ifadelerini kullanan firmanın Genel Müdür Yardımcısı Doğukan Gezinir ile bir araya gelerek, Vimpo’nun üretim çalışmalarını ve ihracat hedeflerini konuştuk.

Doğukan GEZİNİR – Vimpo Genel Müdür Yardımcısı

VİMPO İÇİN 2021 YILI NASIL GEÇTİ?

2021, büyük heyecanlar yaşadığımız ve yenilikler gerçekleştirdiğimiz bir yıl oldu. Yeni arkadaşlarımızın ekibimize katılmasıyla yeni ürünlerimizi deneyimleyerek, yıl içindeki hedeflerimize ulaştık. Orta ve uzun vadeli hedeflerimize de emin adımlarla ilerlerken, global pazarda markamızı daha fazla tanıtma fırsatı yakaladık. Bizim için 2021, dünyanın farklı bölgelerinde başarılı projeler gerçekleştirdiğimiz bir yıl oldu. Bu sene ihracat bölgemizi 5 yeni ülke olmak üzere 2 yeni bayiliği daha katarak geniş bir coğrafyaya ulaştırıyoruz. İhracat anlamında da yoğun bir yıl geçirdik. Toplamda 7 ayrı bayiliğimiz ile 30’dan fazla ülkede Vimpo ürünleriyle çözüm sunuyoruz.

VİMPO’NUN 2021 YILINDA EN ÇOK HANGİ ÜRÜNÜ TERCİH EDİLDİ?

2021 yılında özellikle bitüm işleme tesislerimiz, pompa ve ısıtma sistemlerimiz tercih edildi. Bu yıl saatte 30 ton üretim kapasitesine sahip polimer modifiye üretim tesisini aynı zamanda polimer modifiye bitüm, modifiye bitüm emülsiyon ve bitüm emülsiyon sistemlerini teslim ettik. Bunların yanı sıra kendi yürür mıcır serici asfalt makinemiz VCS5400’ü 3 yeni ülkeye daha ihracatını gerçekleştirdik.

PAZARA SUNDUĞUNUZ YENİ ÜRÜNLER KAPSAMINDA VİMPO’NUN GÜNCEL ÜRÜN GAMINI HAKKINDA BİLGİ VERİR MİSİNİZ?

Vimpo olarak üretim alanında son üç yıldır hassas ve yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Bitüm işleme tesisleri, ısıtma sistemleri, eritme sistemleri ve depolama sistemlerini tamamladık. Özellikle 2021 yılında asfalt alanında son teknoloji ve kapasitesi yüksek tesisleri müşterilerimize teslim etme tecrübesi ile 2022 yılına da modern ve yüksek kaliteli tesislerimiz ile geniş ürün gamımızla girmekten mutluyuz. Ayrıca yeni kombi satıh kaplama aracımız, yenilenen VCF serisi çatlak dolgu makinemiz, mini asfalt distribütörümüz ile çekilir tip ve araç üstü ürün gruplarımızda da AR-Ge çalışmalarına hız kesmeden devam ediyoruz.

YENİ POLİMER MODİFİYE BİTÜM VE BİTÜM EMÜLSİYON PLENTLERİNİZ HAKKINDA BİLGİ ALABİLİR MİYİZ?

Özellikle polimer modifiye bitüm plentlerinde yüksek kapasite ve hassas üretim ile ön plana çıkıyoruz. Kolay kullanım, bakım ve geliştirmeler sunan yeni nesil tesislerimiz, müşterilerimize üretim esnekliği sunuyor. Üretmiş olduğumuz tesisler ve plentler esnek planlama ve birçok opsiyon sunmasının yanında hızlı yedek parça, kaliteli işçilikle öne çıkıyor. Kolay kurulum, opsiyonel dozajlama sistemleri, hassas üretim parametreleri ve tamamen tek bir çatı altında ürettiğimiz değirmen, pompa ve vana gruplarıyla dahili üretimin en yüksek tesislerini imal etmekteyiz.

VİMPO’NUN 2022 YILI HEDEFLERİNİ ÖĞRENEBİLİR MİYİZ?

Önceki yıllarda olduğu gibi 2022 yılında da yeni AR-GE çalışmalarımızı devam ettirerek, bulunduğumuz pazarlara gelişmiş, çağı takip eden ve yenilikçi ürünlerimizi sunmak istiyoruz. 2022 yılında 3 yeni ürünü daha ulusal ve uluslararası pazara sunmayı hedefliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top