Trabzon Büyükşehir Belediyesi 2023’ü ‘açılış senesi’ ilan etti

Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin hayata geçirilen projelerle yol konforunu artırdığını ifade eden Başkan Murat Zorluoğlu, “Trabzon’un geleceğini planlamak adına yoğun gayret gösteriyoruz. 2022’de ‘Bu Sene Yol Senesi’ sloganı doğrultusunda çalışma yürüten ve hedefini büyük oranda tutturan Büyükşehir Belediyesi, 2023’ü de ‘Açılış Senesi’ ilan etti” dedi.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, daha yaşanılabilir bir Trabzon için projeler hayata geçirmeye devam ediyor. “Trabzon’u renklerini koruyarak geliştireceğiz” sloganıyla göreve başlayan Başkan Zorluoğlu, yönetimde olduğu süre boyunca projelerin hayata geçmesinde önemli roller üstleniyor.

2022 Yılında hayata geçirilen projeler

Büyükşehir Belediyesi, bitimine sayılı günler kalan 2022 yılında önemli projelere imza attı. Maraş Caddesi’nin Yayalaştırılması, Yalıncak Sahil Düzenlemesi, Şehit Burak Gençcelep Kütüphanesi, Çocuk Trafik Eğitim Pisti, Harp Malulü Şehit ve Gazi Aileleri Sosyal Yaşam Merkezi, Karadeniz Teknik Üniversitesi bağlantı yolu, Avni Aker Millet Bahçesi Cephe Sağlıklaştırma Projesi, Gasilhane, ÇukurçayırParkı, sporcu otobüs durakları ve aydınlatma çalışmaları 2022 yılında hayata geçirildi.

Alt yapıya neşter vuruldu

Büyükşehir Belediyesi tarafından Trabzon tarihinin en büyük altyapı projesi başlatıldı. Geçici çözümler sunmak yerine, şehrin altyapı sorununa neşter vuran Başkan Murat Zorluoğlu, “Bu büyük çalışmayı 2020 yılı içerisinde başlatmıştık. Bu proje kapsamında şehir merkezimizde şu ana kadar 300 kilometrenin üzerinde içme suyu, kanalizasyon, yağmur suyu ve beraberinde telekomünikasyon ile doğal gaz hattı imalatı gerçekleştirdik. 63 bin vatandaşımıza yeni hattan su vermeye başladık. Çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam ediyor” sözlerini kaydetti.

2022’de “Bu sene yol senesi” hedefi tutturuldu

Büyükşehir Belediyesi tüm bu projelerin yanında 2022’de “Bu Sene Yol Senesi” sloganı doğrultusunda çalışma yürüttü ve tüm ilçelerde üst yapı çalışması gerçekleştirdi. Büyükşehir Belediyesi olarak ilçelerde çok önemli asfalt ve beton çalışmaları yaptıklarını da dile getiren Başkan Zorluoğlu, Trabzon Büyükşehir Belediyesi, 2023 senesini de açılış senesi ilan etti.

“Çalışmaların birçoğunun açılışı 2023 yılında yapılacak”

Proje hedeflerinden bahseden Başkan Zorluoğlu, “Trabzon’a yakışacak Şehirlerarası Otobüs Terminali, Trabzon’u denizle buluşturacak Ganita-Faroz Sahil Düzenlemesi, çocukların ve gençlerin icat çıkarmasını sağlayacak Planetaryum ve Bilim Merkezi, tarihi dokusu korunarak yeniden inşa edilen Kadınlar Hali, şehrin otopark ihtiyacına çözüm olacak İskenderpaşa Otoparkı ve Çömlekçi Kentsel Dönüşüm projelerinin açılışı gerçekleştirilecek. Yine TİSKİ tarafından yapılan Esiroğlu HES Projesi, Akoluk İçme Suyu Arıtma Tesisleri ve Ana İsale Hattı, Of İçme Suyu ve Paket Arıtma Tesisi, Şalpazarı Beşikdüzü Grup İçme Suyunun hizmete alınması ve Arsin İçme Suyu ve Arıtma Tesisinin açılışı yapılacak. Büyük bir titizlikle yürütülen çalışmaların birçoğunun açılışı 2023 yılında yapılacak. Projelerin bir taraftan açılış tarihlerini belirlerken, diğer taraftan da yeni çalışmalarımızı planlıyoruz. Trabzon’da eksikliği hissedilen projeleri kısa zamanda hayata geçirmenin memnuniyetini yaşıyoruz. Her şey Trabzon için. Projelerimiz şehrimize hayırlı olsun” açıklamalarını yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top